Dota-Allstar

Selamlar forumda Warcraft dota-allstar oynayan arkadaslarla strateji tartışmak bilgi alışverişi yapmak hatta oyunlar organize etmek iyi olur diye düşündüm..
Koca forumda elbet dotacı vardır..

Aslında forumda birtane WOW başlıgı var birtanede warcraft 3 başlıgı açsaydın dota yerine daha makbule geçerdi.

dota en sevilen wc3 oyunlarıundan hergün oynarım.dotadaki adamım tüm herolardır:D ayrım yapmıom ne gelirse oynarım :D

Dota gerçekten de içki sigara gibi insanda tiryakilik yapan bir online oynanan ya da botlara karşı oynana bir oyun.Her gün arkadaşlarla oynuyoruz ondan diyorum :D
Sentinel'ler ile Scourge'ların savaşı sürdükçe biz bu oyunu daha çoook oynarız.Biteceğe de benzemiyor zaten.
Dota oynayan dota hastası arkadaşlar bu başlıkta karakterlerine hangi item'leri yaptıklarını,hangi stratejileri uyguladıklarını söyleyebilirler.Güzel de olur Zeratul'un dediği gibi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Genellikle int herolara aganim str herolarına sange and yasha agility herolarına buttefly ya da sange and yasha yı garanti çekerim daha sonra oyun gidisatına göre assault, karaktere göre heart of tarasq ya da satanic ya da eye of skadi..

Şahsen her int. herosuna aghanim yapmak biraz saçma olur.Aghanim bazı heroların ultimate büyülerinin damage'ını artırıyor.O herolara yapmak daha mantıklı.Ve bu heroların içinde str ve agility heroları da var.
Eğer yakıncı bir adamsanız(Melee)battle fury gerçekten de çok işe yarayacaktır çünkü çok güzel para kasılabilir bu item ile.

Butterfly yerine ise Mjollnir bence çok daha yerinde bir tercih olur diye düşünüyorum.

Naix'in doğru alınacak itemlarla mesela(satanic,vladmir,basher,buriza,assault,bir basher daha)ölümsüz olabileceğini bugün arkadaşlarla oynadığımız oyunda yeniden görmüş oldum :) Karşı tarafı delirtecek cinste bir hero

aynen :)
dota'yı en iyi str herolarıyla oynayabiliyorum , int'te sıçıyorum diyebilirim hatta. agility'lerde de çok iyi olduğum söylenemez :D str heroları özel ilgi alanım , çoğunun nerede ne yapması gerektiğini ezberledim. oynayan varsa forumda aslında hamachi'den bir iki parti çevirebiliriz , zevkli olur :)

bunun str herolarına şu öbürlerine bu ben bunu tercih ederim gibi bi tercihi yok gelen karaktere, karşıdaki herolara göre item alınması gerek. mesela s&y'den sonra aldığın skadi ya da satanic doğru düzgün çalışmayacaktır.

ursa warrior adamı zoplar ayrıca :D

kahverengi_adam demiş ki:
Naix'in doğru alınacak itemlarla mesela(satanic,vladmir,basher,buriza,assault,bir basher daha)ölümsüz olabileceğini bugün arkadaşlarla oynadığımız oyunda yeniden görmüş oldum :) Karşı tarafı delirtecek cinste bir hero
evet 2 basher ve önce crystalis sonra buriza kesinlik çok iyi gider naix için, agility'si de hayvan olduğu için armor sorunu da olmuyor :) zaten giderek attack speed'i kendiliğinden artıyor, onun için assaulta gerek olmaz diye düşünüyorum. bi de naix'in %40 l.steal'i var, satanic %25 ve vladimir's %16 bunlar doğru çalışmaz gibime geliyor, yani bir vuruşta 40 diğerinde 16 çekebilir. onların yerine iki tane hot yapsan daha da bir coşar bence :D

Vladmir,satanic ve naix'in kendi life steal i toplanarak çalısıyo :) bu da %81'lik bir life steal oranı oluyor ve kısacası terminatör olabiliyor.Naix kasarsa teke tek pek kimsenin şansı olmaz genelde 2 kişi hunharca saldırıp indirmek gerek :D

kahverengi_adam demiş ki:
Vladmir,satanic ve naix'in kendi life steal i toplanarak çalısıyo :) bu da %81'lik bir life steal oranı oluyor ve kısacası terminatör olabiliyor.Naix kasarsa teke tek pek kimsenin şansı olmaz genelde 2 kişi hunharca saldırıp indirmek gerek :D
hahaha eğer onlar toplanıyorsa ursa, dark terror ya da mortred gibi baba agi heroları dışında öldürülemeyecektir :D int ve str heroların zaten şansı yok gibi görünüyor.

Naix hayvanının tek başına fountain kestiğini bilirim heyt be :D arkadaşlar varsa oynayan forumda madem bi takım yapalım hamachi ya da wepladan oynanabilir bi turkrock clanıyla..

Geri