500 Tl'ye Klasik Gitar Önerisi

#1
Gitara yeni başlayacağım. Alırken biraz paraya kıyıp iyi bir şey almak istedim. Fiyatı 500 TL'yi geçmeyecek klasik gitar önerebilir misiniz?
Not: 2. el gitar önerilerine açık değilim. Pek güvenemiyorum o yüzden sıfır bir gitar önerirseniz sevinirim.
 
#5
Gitara yeni başlayacağım. Alırken biraz paraya kıyıp iyi bir şey almak istedim. Fiyatı 500 TL'yi geçmeyecek klasik gitar önerebilir misiniz?
Not: 2. el gitar önerilerine açık değilim. Pek güvenemiyorum o yüzden sıfır bir gitar önerirseniz sevinirim.
İkinci ele yönelmen senin için daha iyi olur, daha kaliteli bir gitara sahip olabilirsin, elektro ve bass gitara nazaran çok daha uygun fiyatlı klasik gitarlar var 2.elde, gitarların tanıtım videolarını izleyip, gitarları deneyip karar vermelisin.Ne olduğu belli olmayan, görünüşte gitar, aslında tahta yığını olan bir sürü gitar var, çin markaları.Bulabilirsen kesinlikle Alhambra öneririm.
 
#6
malesef bu bütçeyle alacağınız sıfır gitar tabiri caizse limon kasası olacaktır. En iyisi mi ikinci ele yönelin. Benim tavsiyem admira juanita almanız yönünde olacaktır.
 
#7
illa sıfır alacağım diyorsan o bütçeye sadece Epiphone Pro-1 var(benim bildiğim). Özellikleri itibariyle..
Fakat ikinci el Cordoba bulabilirsen ya da olmadı Yamaha'nın biraz eli yüzü düzgüncelerinden (en ucuz olmayan modellerinden) uzun süre tatmin eder..
Ama amacın klasik gitarda devam etmek değilse çok takılma.. Doğru sesleri duymak, ve gitarın sana engel teşkil etmemesi açısından Pro-1 işini görür.

Bol şans.
 
#8
Zamanında çok araştırdım ben de klasik gitar alırken geçen sene. 700 liraya Altamira N100 almıştım ve gitarımdan efsane memnunum. Gerçek ağaç kullanıldığı her halinden belli, araya tutkallı lamineler koymadıkları için de ses yüksekliği diğer klasik gitarlara göre belirgin derecede fazla.
Şuan sıfırı 900-1000 vardır en az Cangöz Müzik'te. O kadar yok param diyorsan sadece ses tahtaları masif(lamine olmayan) olan Yamaha c40, Martinez mcg10-20-30, Valencia cg180 gibi gitarlara bak. Bir tane de Valencia cg160'ım var, iki gitarımı da aktif olarak kullanıyorum. İkisi de farklı karakterlerde gitarlar, Valencia'yı 2 yıl önce 170 liraya almıştım ama onun içerisinde çok özel bir balkon sistemi var, bu sebeple tonu da çok oturaklı ve koyu-güzel tınıyor. Şuan 350 falan vardır o da. Cg180 daha iyi bir gitar, ses tahtası masif diye hatırlıyorum, bu gitarla yıllarca sahne yapan tanıdıklarım var. Kolay gelsin, önerileri dinlemeyip te gidip atık markalara yönelmezsen kendin için hayırlı bir şey yapmış olursun, piyasada çok çakal var. Müzik marketlerdeki elemanları dinlersen kazıklanırsın.
 
#9
Yeni başlıyorsanız bence sıfır gitar almayın. Zaten belli bir müddet geçirdikten sonra, iyice üstüne düşmeye karar verirseniz daha iyi bir gitar arayacaksınız. Zaten 500 lira verebilirim diyorsunuz, ikinci elde sıfır fiyatı çok daha yüksek bir gitarı, çok uygun bir ücrete alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Klasik/akustik gitarların ikinci el piyasası daha durgun, bu yüzden kimi zaman daha uygun gitarlar düşüyor piyasaya.

Tek yapmanız gereken gitardan anlayan bir arkadaşınız ile alacağınız gitarı iyice kontrol etmek. Bu seviyelerdeki gitarları zaten atıyorum headstock kırılsa tamir ettirmeye uğraşmaz kimse zaten neredeyse sıfır gitar fiyatı tutacağı için.

Örn:

Yamaha C70 Klasik Gitar Hediyeli

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...zik-muzik-aletleri-yamaha-c70-413069175/detay

Tabi daha bulunduğunuz şehirde ilana denk gelme, pazarlık ile fiyatı düşürme, fiyatına göre çok çok temiz gitar bulma ihtimaliniz de var. Bunları da göz önünde bulundurun. En önem vereceğiniz şey bilen birisiyle iyice deneyerek, içinize sinerek almak olsun.
 
#10
gitar için bütçeniz 500 lira ise tondan çok çalım rahatlığını ön plana almanız lazım. ha bu demek değil 500 liraya ses çıkarmayan gitar alınır. fakat gitara yeni başlayan biri için tondan çok tuşesi klavyesi rahat bir gitar daha önemlidir. zaten zamanla ne alt-orta seviye ne alırsanız yetmeyecektir önemli olan gitara hakimiyet kurmak. cordoba c1 çalımı oldukça rahat bir model hatta yamaha c40 tan daha çok beğendim. piyasada 600 lira civarı bulunabiliyor. gitara yeni başladığınız için ikinci el önermiyorum. bu paraya daha iyisi bulunabilse bile kazıklanma olasılığınız var. en azından sıfır alırsanız iade etme imkanınız var garanti şartları var. yeni gitara başlayan bir tanıdığımla doreden gidip tek tek deneyerek c1de karar kıldık. klavye ve perde işçiliği aynı sınıftaki çoğu gitara göre daha iyiydi.onun da bütçesi aşağı yukarı aynıydı.
 
#11
Yamaha'nın C serisi bence de doğru seçim olacak. İkinci el bulamazsanız da Yamaha C30 bütçeniz dahilinde. Yeni başlayacaksanız aradaki farkı pek hissetmezsiniz. Üç modeli de öğrenci için mükemmel.
 

Üst