Starcraft 2

Her yerde starcraft haberleri göruyorum ve bu kadar beklendigini bilmiyordum oyunun :) Delilercesine oynarken Warcraft 3`e gecmistik. Blizzard`in kendine hayran biraktigi diger bir oyunu. Warcraft´i en cok sevsem dahi bu oyunun aksiyonu daha bir hosuma gidiyor. Daha hareketli bir sey. Yazdikca seviniyorum su an. Sitede olan videolari kesinlikle izleyin derim cok tatli olmuslar...

Amanın çok heyecanlandım. :D Oyun dünyasından da şu sıralar epey uzak kaldım, yıllardır çıkacak denip duran oyun sonunda geliyor yani. Bakalım yaz gecelerime heyecan getirecek bir oyun olacak mı. (aman online versiyonuna hiç bulaşmayayım ben en iyisi, Wow'a bulaşmadım tüm tahrik ve ısrarlara rağmen, iyi ettiğimi düşünüyorum :D )

Bir de Diablo III'den bahsediliyordu bi aralar. O konu hakkında bir bilgisi olan var mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adamlar bir oyunu mükemmele yakın olmadıkça sürmüyorlar piyasaya. Ki Diablo'yu Blizzard North tayfası yapıyordu sanırım. Onlar dağılınca büyük bi hayal kırıklığı olmuştu zamanında. Benim tahminim Wow'a olan ilgi azalıp starcraft 2'den yeteri kadar satış yapıldıktan sonra diablo 3'ü duyuracaklar ve bilmem kaç sene bekletip ağzımızın çatısına sıçacaklar :D

Demo görüntüleri çok fena olmuş ama sc2'nin. Yeni terran ve protoss birimleri çok sağlam. 9 10 yıldır oynanan sc 1 & broodwar ı baz alırsak sc2 bilmem kaç sene gider insanlara :(

Diablo 3`un 2 yil önce falan 1 haftaligina screenshotlari falan cikti Blizzard`in sitesind ve sonra kayboldular. Nereye gitti bilmiyorum. O screenshotlar ciktigi zaman 2006`da piyasaya surulecek yaziyordu.

WoW`a olan ilginin azalacagini pek sanmiyorum Starcraft`tan dolayi cunku ikisi degisik formatta oyunlar ama WoW`a olan ilgi azalmadan kesinlikle Diablo`yu piyasaya sureceklerini sanmiyorum. Diablo 3 zaten buyuk ihtimalle parali online oyun olacaktir trende uyarak. Bir 3-4 yili var daha bence. WoW`dan ilgiyi cekmezler. Diablo`dan ilgi azalanci Wow2 gibi bir sey gelir. Tabi aralarinda 5-6 yil sokarak. Warcraft 2 ve 3 arasi 7 yildi yanlis hatirlamiyorsam.

Bu arada inanilmaz derecede Warcraft 4 ciksin ya da yeni bir 3 versiyonu ciksin istiyorum :) Oyuna yeni irk lazim hehe...

Tez azalır inşallah Wow'a olan ilgi o halde :D

Cedrix, imzan kopardı beni; izninle yeni hayat felsefemi imzandan almak istiyorum. :mrgreen:

Demisim ama artik imzan degismis, vazgectim :D

Oyuna çok güzel konseptler eklenmiş, çok ince ve güzel detaylar düşünülmüş orası kesin.
Beni korkutan şey ise grafiklerinin ve karakter animasyonlarının (Zealot'ların koşuşu mesela) warcraft III'ün uzayda geçen hali gibi. Umarım tam anlamıyla öyle olmaz çünkü ikisi de farklı oyunlar ve Starcraft'ın daha ciddi ve karanlık bir havası olması gerek. Neyse, yine de ağzımızın suyu aka aka vidyolarını izliyoruz. Bir an önce gelsin.
HELL IT'S ABOUT TIME.

aquestionofheaven demiş ki:
Blizzard'dan babam çıksa oynarım.
:D aynı fikirdeyim adamların ettigi dıskı :D bile oynanır..
Buarada Starcraftı 1998 den beri oynayan biri olarak bu oyunun sevilmesinin en büyük nedeni ırkların dengeli güçleri olmasıydı umarım starcraft 2 de de bu böyledir..

Screenshotlardan görüldüğü üzere oyun gerçekten berbat olacak.
Wc3 ün motoru olduğu ortada.
Renkler berbat,modeller,mekan tamamen orjinallikten yoksun.
Sc1 bir efsane.Hala oynarım usa-east bnette.
Oradaki herkesin tabiriyle "sc2'll suck balls".

Oyunun ilk versiyonlarının yanına bile yaklaşamayacak seviyede.2000'li yıllardan sonra klasikleşmiş grafik tabanlarının üzerine oturtulmuş basit bir tema...

95'li yılların grafiklerini mumla arıyorum diyebilirim !

Geri