Felipe Praino

Merhaba,

Çok sevdiğim bir gitaristin daha başlığını açıyorum, artık zaman buldukça bu tarz başlıklar açmaya çalışacağım.

Kendisi Felipe Praino. Dreamscape, Palmer yarışmalarında birinciliği olan ve bana fazlasıyla ilham veren bir gitarist. Youtube kanalı var, çalışmalarını oradan takip ediyorum. Forum araması sonucunda adının bile zikredilmediğini gördüm, çok popüler olmasa da fazlasıyla iyi bir gitarist.

Kendisiyle ilk tanışmam aşağıdaki videodur, hala arada bir açıp izlerim. Dinlediğim en iyi doğaçlama sololarda ilk 5'e girer herhalde. Buyrun:

Diger çalışmaları:

Dreamscape 1st Place Winner - 2011:

Guitar Playback and Palmer Melodic Backing Track - 1st Place Winner - 2012

En son koyduğu çalışması:

Son olarak Youtube kanalı: Felipe Praino

İyi dinlemeler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tarzı zamanla mı daha hafife kaydı yoksa gitara göre mi takılıyor? çok beğendim bu arada

Dogru diyorsun. :)

Acikcasi eskiden Music Man Axis'i vardi, Dreamscape'deki gibi Lydian modlarinda geziniyordu.

Simdi ise modaya uymus ve biraz daha Fusion tarafina kaymis. E tabi bir de Axis'i falan takaslayip Strat'in zehrini almis, biraz dedigin gibi o yüzden :)

Belli bir tarzdan, diğerine geçmiş bir gitarist gibi gelmedi bana. Az videosu var zaten de gördüğüm kadarıyla pek çok türü başarıyla çalabilecek, sırıtmayacak bir gitarist gibi duruyor. Hele chicken pick videosunda muazzam çalmış.

Belli bir tarzdan, diğerine geçmiş bir gitarist gibi gelmedi bana. Az videosu var zaten de gördüğüm kadarıyla pek çok türü başarıyla çalabilecek, sırıtmayacak bir gitarist gibi duruyor. Hele chicken pick videosunda muazzam çalmış.
Eskiden daha ağırlıklı olarak hi-gain, Music Man gitarlar ve rock tadında çalıyordu. Son zamanları sanki daha bir Fusion tadında gibi, belki bana öyle gelmiştir. Yine de cidden çalamayacağı tarz yok gibi...

Anlayamadım, örnek alabilir miyiz? :)
"Jack" vibrato nedir anlamında mı, yoksa buradaki kullanımı anlamında mı ?
Sliding vibrato da deniyor. Hemen başında, 0.06-07 arasını dinleyin. Bu etki sürekli kullanılıyor bugün, ama artık şoku çıktı. En azından benim gibi Kotzen ve Howe'u kariyerinin başından beri dinleyen insanlar için öyle yani:) İş biraz Malmsteen sonrası kuşağın sweep tekniğini "bluurp" sesi çıkarmak için kullanmasına dönmeye başladı:)

"Jack" vibrato nedir anlamında mı, yoksa buradaki kullanımı anlamında mı ?
Sliding vibrato da deniyor. Hemen başında, 0.06-07 arasını dinleyin. Bu etki sürekli kullanılıyor bugün, ama artık şoku çıktı. En azından benim gibi Kotzen ve Howe'u kariyerinin başından beri dinleyen insanlar için öyle yani:) İş biraz Malmsteen sonrası kuşağın sweep tekniğini "bluurp" sesi çıkarmak için kullanmasına dönmeye başladı:)

Anliyorum, teknigin ismini bilmiyordum ama duyunca anladim.

Bu videoda insanin sinirine dokunacak sekilde detayli anlatilsa da Praino'nun islerinde hic kulagimi tirmalamadigi icin, benim zevkimce bu teknigi de sololarina güzel yedirdigi icin son derece lezzetli duyulmakta :)

Geri