Beğendiğiniz Konser/canlı Perfonmansları

aklıma geldi aradım bulamadığıma şaşırdım. herkes etkilendiği/sevdiği 5 canlı performansı yazsa hem müzik kültürümüz gelişir hemde bir sanatçıyı yeni dinlemeye başlarken yardımcı olur. ben aklıma geldikçe sıralıyorum
1-) Roger waters the wall live in Berlin 1990
2-) 10 Mart 2007 şebnem Ferah İstanbul konseri
3-) psms live in tokio
4-)alice in chains unplugned (layne staley'e her baktığımda gözümden yaş gelir)
5-) kurban ve çilekeş'in ortak çıktığı konser

aklıma geldi aradım bulamadığıma şaşırdım. herkes etkilendiği/sevdiği 5 canlı performansı yazsa hem müzik kültürümüz gelişir hemde bir sanatçıyı yeni dinlemeye başlarken yardımcı olur. ben aklıma geldikçe sıralıyorum
1-) Roger waters the wall live in Berlin 1990
2-) 10 Mart 2007 şebnem Ferah İstanbul konseri
3-) psms live in tokio
4-)alice in chains unplugned (layne staley'e her baktığımda gözümden yaş gelir)
5-) kurban ve çilekeş'in ortak çıktığı konser

PSMS i koymuşsun gözlerim doldu gerçekten :D

1) Barış Manço Japonya Konseri

2) Dream Theater - Live Scenes From New York

3) G3 - Denver 2003

4) Transatlantic - The Whrilwind Tour , Live From Shepherd's Bush Empire

5) Albert King, Stevie Ray Vaughan - In Session

Benzer bir konu bulamadığım için açmak istedim konuyu. Elimizde güzel bir data olur, genelde altın değerinde işler çıkabiliyor bu gibi konulardan. Hem bilmediğim, hem de çok yetenekli sanatçılar keşfettim başka platformlarda da bu tarz konular sayesinde.

İlk ben atayım. Yıllar önce izlememe rağmen hala her izlediğimde tüylerimi diken diken eden bir Steve Vai perfonmansı(ki forumun çoğu izlemiştir zaten):

Benzer bir konu bulamadığım için açmak istedim konuyu. Elimizde güzel bir data olur, genelde altın değerinde işler çıkabiliyor bu gibi konulardan. Hem bilmediğim, hem de çok yetenekli sanatçılar keşfettim başka platformlarda da bu tarz konular sayesinde.

İlk ben atayım. Yıllar önce izlememe rağmen hala her izlediğimde tüylerimi diken diken eden bir Steve Vai perfonmansı(ki forumun çoğu izlemiştir zaten):

Beni gitara başlamaya sevk eden videolardan biridir bu.

Stevie Wonder - Live at Last Concert

Stevie Wonder'ın nasıl bir ilah olduğunu tartışmaya gerek yok, özellikle bu konserdeki orkestrası harika. En sevdiğim konserdir.

Şu da kısa bir kesit:

Hadi biraz da gitar olsun, rock olsun: Eric Clapton - Live at Royal Albert Hall - 2015

Çok güzel bir konser bu da, üstadın en başarılı performanslarından birini kesit ekleyelim:

2. dakikadan itibaren müthiş sesiyle başlıyor, şarkı zaten harika.

Son olarak, haftada bir dinlediğim Raul Midon & Richard Bona Jazz in Marciac-2011 konseri:

Hastasıyım.

Son düzenleme:
Geri