Sx Stl50 Ve Fender Frontman 10g

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda hammettelec tarafından 9 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

 1. SX STL50 almak istiyorum acaba bu gitarın kalitesi iyimidir? Karakteristik o tele tonunu duymak istiyorum. Dinlediğim gruplar; metallica , the beatles, pink floyd , nirvana , guns roses , duman. Amfi olarakda Heavy metal yapmiyacağım için Fender Frontman 10g düşünüyorum sizce bu ikisi uyumlumudur.
   
 2. Biraz alakasız olucak, çok da yardımım dokunmayacak ama dinlediğin grupları belirtmen pek faydalı olmamış zira bildiğim kadarıyla yalnızca içlerinde Duman telecaster kullanıyor :)

  Heavy metal yapmayacaksan da Fender Frontman 10 yerine Vox Pathfinder öneririm.
   
  Gitarı Olmayan Gitarist bunu beğendi.
 3. Eğer gitarı seçerek alırsan gayet güzel bir başlangıç.

  ama Metallicayı çıkar ordan

  niye ki bende de prestige var bende mi çalamayacağım yukardaki grupları?
   
 4. Bilmem, çalınamayacağına ilişkin bir şey demiş miyim :)
   
 5. Tavsiyen için teşekkür ederim. Bu gitarla metallica hiç mi çalınmaz yani? O duyguyu ve zevki alamazmıyım? Birde dip gürültüsü gibi bir durum olur mu acaba?
   
 6. Yok yahu, neden calinmasin. Geyigine soyledim onu ben. Dip gurultusu konusunda daha bilgili arkadaslar daha iyi yorum yaparlar ama single manyetikli gitarlar biraz daha dip gurultulu oluyor humbucker'li gitarlara gore.
   
 7. Dostum dip gürültüsünü falan boşver sağlam bir setup ile rahat çalarsın 1 yıl stl50 yi pro co rat ve tube scramer klonları ile kullandım lambalı amfide.duman da çaldım metallica da srv de guns n roses da.Tuşen olursa olur.Ancak frontman ile çok iyi ton alacağını söyleyemem
   
 8. Peki bana frontman yerine hangi amfiyi önerebilirsiniz?
   
 9. güzel modellemeli bir amfi veya baya bildiğin lambalı eğer ilk olacak ise modellemeli tavsiye ederim.id core,spider 15 veya vt20 gibi amfiler işinizi görecektir
   
 10. Blackstar ID Core Stereo Combo Elektro Gitar Amfi (10 Watt)
  Blackstar ID Core Stereo Combo 10 watt sizce işimi görürmü başlangıç olarak? Birde sadece evde çalacağım.
   
 11. Fender'in en kötü amfilerindendir tavsiye etmem.
   
 12. ID Core 10watt almaya karar verdim
   
 13. İstedikleriniz o gitarla olmaz, yol yakınken başka uygun gitarlara bakın. Les paul tipi gitarlar bence daha uygun olur.
   
 14. stl50 yi bire bir çaldınız mı ? ben çaldım yeterince etli bir tonu var zaten ayrıca o fiyat bandına alabileceği bi special 2 var ona da les paul denir mi bilemem
   
 15. Bence yok, telenin sesi etliyle bir problem var demektir, verdiği ton o olmamalı. Bence special 2 bile daha uygun bir seçim, en azından gürültüsü olmaz. Tele özel bir klasman, özel bir sese sahip, bu tip gruplar için uygun değil.
   
 16. bence uygun dostum.bu benim de ilk hoşuma gitmedi acaba gariplik mi var dedim hatta manyetik değiştirdim bunu korudu.Muhtemelen ağaç yapısından dolayı.Kalın cilanın da bir etkisi olduğuna inanıyorum
   
 17. Şu an bende stl50 kullanıyorum dediğiniz doğru arkadaşın istediği soundları tele vermez, modellemeli amfi kullanırsa bütün gitarlar veriyor orası ayrı roland cube serisi amfiye bağlayınca gitarımı death metal çalıyorum hiç farketmiyor ama bence bir hss strat daha mantıklı gözüküyor.Tele karakterli bir gitar alıp da Metallica çalınmaz, çalmayın yani gitarın şekli bile benle sert müzik yapma diyor.
   
  Gitarı Olmayan Gitarist bunu beğendi.
 18. Tüm o belirtilen türler ancak bir les paul ve strat'la çalınır. Bu iki lezzeti tek bir gitarda arıyorsan PRS düşünebilirsin. Bütçe söz konusuysa bence ikinci el başlangıç serisi bir Ibanez çok güzel iş görür.
   
 19. Zaten fazla heavy metal çalmak istemiyorum. Metallica' nın belli başlı şarkılarını seviyorum diğerleri fazla abartılı geliyor. Sırf telenin o karakteristik tonu çok hoş ve karizmatik geldiği için istiyorum.Hss strat ise sanki çok boğuk gibi geliyor.Ayrıca modifiyeli amfi kullansam ton les paul veya strat gibi olmaz mı? Yoksa ton çok mu saçma durur.
   
 20. o kadar dijitale gitme telecaster ı telecaster gibi kullan.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş