Restorasyon 'marshall Avt 100x'

Sizce nasıl olmuş?

• Toplam oy veren
    27
Değerli Turk Rock ailesi bir arkadaşımdan aldığım Marshall AVT 100X amfiyi restore etmiş bulunmaktayım.İki yıl yatmış çok sahneler görmüş yorgun,yıpranmış ve virane haldeydi sizlere bir öncesi sonrası yapıp beğenilerinize sunmak ve yorumlarınızı almak istedim.Sizler de restore işlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.Keyifli forumlar.

Öncesi :
17760311_10155119396237482_1241345597_n.jpg
17793456_10155119395937482_857622607_n.jpg 17793086_10155119396042482_1120455665_n.jpg 17760704_10155119396162482_1579233172_n.jpg 17792623_10155119396197482_984435963_n.jpg 17792747_10155119396032482_2112943174_n.jpg 17760509_10155119395957482_1294901629_n.jpg

Sonrası :
IMG_4644.jpg
IMG_4652.jpg IMG_4654.jpg IMG_4651.jpg IMG_4647.jpg IMG_4648.jpg IMG_4653.jpg IMG_4656.jpg IMG_4659.jpg IMG_4662.jpg IMG_4674.jpg IMG_4675.jpg IMG_4676.jpg

Sevgili @beratdmdk

Eline sağlık, ilk mesajını editleyerek, yaptıklarını, sırasıyla, süreleriyle, bütçesiyle vb. biraz daha detaylı açıklayabilirsen, çok faydalı olur...Ayrıca, sadece dışını mı restore ettin, acaba dahili olarak bazı değişiklikler vb. yaptın mı, bunu da merak ettim... ;)

Sevgiler ve saygılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sevgili @beratdmdk

Eline sağlık, ilk mesajını editleyerek, yaptıklarını, sırasıyla, süreleriyle, bütçesiyle vb. biraz daha detaylı açıklayabilirsen, çok faydalı olur...Ayrıca, sadece dışını mı restore ettin, acaba dahili olarak bazı değişiklikler vb. yaptın mı, bunu da merak ettim... ;)

Sevgiler ve saygılar...

Teşekkür ederim hocam.Elektronik bir restore değil kozmetik açıdan bir restore oldu.Elektronik her şeyi sağlamdı sadece bakım ve temizlik işlemi yapıldı. onun dışında toplam incığı cincığı derken 435 TL falan harcadım.

Gayet güzel olmuş ön kısım için daha sık dokulu bir kumaş çeşidi kullanmanız gerekiyor şu an sadece dekoratif olarak duruyor gibi. Bildiğim kadarıyla sese de etki eden bir hadise. Bir de kırmızı kaplamanın bazı köşe bendlerini yerleştirmemişsiniz(alt arka sağ ve sol ayrıca üst arka sol köşe bend vidasız kalmış) yapım anında çekildi fotolar sanırım bu yüzden.

Gayet güzel olmuş ön kısım için daha sık dokulu bir kumaş çeşidi kullanmanız gerekiyor şu an sadece dekoratif olarak duruyor gibi. Bildiğim kadarıyla sese de etki eden bir hadise. Bir de kırmızı kaplamanın bazı köşe bendlerini yerleştirmemişsiniz(alt arka sağ ve sol ayrıca üst arka sol köşe bend vidasız kalmış) yapım anında çekildi fotolar sanırım bu yüzden.

Hayır dostum aldığımda parça eksikleri vardı henüz tamamlanmadı köşeler.Dikkatli olmana sevindim.Yakında pirinç köşe korumaları ve Marshall yazısı gelicek.Ön kapak için şunu söyleyebilirim orjinal Marshall amfinin hiç ön kapağını açtın mı bilmiyorum ama cidden rezalet bir grill cloth var onun üzerine de delikli bir sac koyuyorlar.Koyduğum bambu sesi emmesi gerektiği kadar emiyor ve sesi kapatmıyor ki her zaman bambu hasır en iyi grill cloth tercihleri arasındadır.Gerek kozmetik olarak gerek ses sağlığı açısından :)

Sesi emmemesi çok da iyi değil. Bu sesin karakterine etkiler aslında demek istediğim oydu. Marshall pek süper şeyler kullanmıyor. Bu 100 watt avt serisi ingiliz yapımı mı bilmiyorum ama orada kullanılan cloth daha farklı bir kumaş. Türkiye'de bildiğim kadarıyla aynısı yok ama bir çok muadili var. gitarpedal'de çok konuşulmuştu ne kullanılabilir diye orada arama yaparsan bir çok bilgiye ulaşabilirsin zamanında 4x12 kabin işine girmek istemiştim baya bilgi buldum netten, video koymuştum filan foruma ama forumda yazılar dönem dönem siliyor muhtemelen uçmuştur. Bir de cloth ile konsol(kırmızı kaplama) birleşim yerlerine ince bir yumuşak plastik tarzı bir şek sıkıştırılıyor onun işçiliği çok ve iyi yapmak gerekiyor. Muadili de yapabiliyorsunuz içi pamuk iple dışını yumuşak plastik şeritle kaplanarak yapılabiliyor.

DIY piping and beading! - speaker building message board

Şu şekil bir şey yuvarlak içi boş pipet gibi beyaz renkli bir tarafından da zımbalamak için tutunma yüzeyi bırakılmış. Ön cloth ve bu piping dediğimiz olay frekans'ta fark ettiriyor özellikle mikrofonla kayıt alanlar için söylüyorum. Analog olarak kulakla aradaki farkı anlayan da illa ki vardır.

Son düzenleme:
Sesi emmemesi çok da iyi değil. Bu sesin karakterine etkiler aslında demek istediğim oydu. Marshall pek süper şeyler kullanmıyor. Bu 100 watt avt serisi ingiliz yapımı mı bilmiyorum ama orada kullanılan cloth daha farklı bir kumaş. Türkiye'de bildiğim kadarıyla aynısı yok ama bir çok muadili var. gitarpedal'de çok konuşulmuştu ne kullanılabilir diye orada arama yaparsan bir çok bilgiye ulaşabilirsin zamanında 4x12 kabin işine girmek istemiştim baya bilgi buldum netten, video koymuştum filan foruma ama forumda yazılar dönem dönem siliyor muhtemelen uçmuştur. Bir de cloth ile konsol(kırmızı kaplama) birleşim yerlerine ince bir yumuşak plastik tarzı bir şek sıkıştırılıyor onun işçiliği çok ve iyi yapmak gerekiyor. Muadili de yapabiliyorsunuz içi pamuk iple dışını yumuşak plastik şeritle kaplanarak yapılabiliyor.

DIY piping and beading! - speaker building message board

Şu şekil bir şey yuvarlak içi boş pipet gibi beyaz renkli bir tarafından da zımbalamak için tutunma yüzeyi bırakılmış. Ön cloth ve bu piping dediğimiz olay frekans'ta fark ettiriyor özellikle mikrofonla kayıt alanlar için söylüyorum. Analog olarak kulakla aradaki farkı anlayan da illa ki vardır.

aynı işlemi bende yaptım ön kapak çevresinde dikkat ettin mi bilmiyorum hocam ama bulman zor biraz o malzemeyi

Orası pek olmamış gibi zaten paylaştığım linkte alternatif olarak, ince bir pamuk ipe, plastik yumuşak tabakayı sararak aynısından yapmışlar. Şu, sırt çantalarının iç astarı olur ya, naylondan yapılmış işte ona bir miktar yapıştırıcı sürüp ortalayıp sarıyorsun. Sanırım linkte paylaşılan vinyl dedikleri bizim ülkemizdeki alternatifi o.

DIY piping and beading! - speaker building message board Yukarıdan aşağıya sayınca 10. ve 11. fotoğraflar.

Geri