Ikisi Arasında Kalsanız Hangisini Tercih Ederdiniz?

Schecter.SchecterHellraiserC1FR6014.jpg

Schecter Hellraiser C-1 FR

Jackson.JacksonKingVKVXMG.Black27396.jpg

Jackson King V KVXMG

Özellikleri tek tek kopyalayıp konuyu okunması zor hale getirmek istemedim. Kullanan bilen arkadaşlar nedir ne değildir nasıldır yazarlarsa çok sevinirim. Her zaman bi V/RR kasa ve Jackson merakım oldu ancak kilolu olduğum için oturma pozisyonunda beni çok zorlayacağına inandığım V kasa şu anlık ikinci planda benim için. Deneyimleyen felan var mıdır acaba merak ettim. Tabiki deneyip gözlemlemek en iyisi ancak bulunduğum çevrede henüz gittiğimiz stüdyolarda bi v kasaya denk gelmedim, kafamda bir fikir oluşsun istedim. Zaten gitarlardan yapacağım müzik türü belli demek isterdim ancak o kadar güzeller ki her şeyi çalarsın bunlarla.

Tekrar belirteyim kilo var boy da var dev gibi olduğum için king v'nin üzerimde komik durmasından ve otururken kalın bacaktan kayıp gitmesinden korkuyorum. (Şu anki standart kesim gitarım bile iki bacak arasında kayıp gidiyor.) Gözlemlerinizi yazarsanız sevinirim.

İyi forumlar.

Ben v manyagi olarak ve uzerindeki 81/85 icin jackson derim, v'lerin tutumu zordur otururken ancak klasik gitar tutusu gibi tutarsaniz kaymasina olanak yoktur. 81/89 veya 81/85 cok farkli gitarlar degilelr ancak tercihinizi deneyerek yapmanizi oneririm

@biozalp işte keşke kaymasa standart kesim gitarım bile klasik gitar tutuşunda kayıp gidiyor sürekli düzeltmem gerekiyor.

Screenshot_195.png

hocam boyle tutarken nasil kayiyor, siz sanirim populer tutustan bahsediyorsunuz, boyle v gitar'in kayma olnagi yok bacaginiz v'nin icinde kaldigi icin

bu arada ayni yapiya sahip schecter kullaniyorum ben de, bir sikinti gormedim, genelde guzel cihazlar uretiyorlar ancak saplari biraz kalin haberiniz olsun

@biozalp kalın sap ne gibi eksikliklere yol açar?

elin yapisina gore degisir, ibanez veya jackson gibi saplara alisanlar genelde schecter'de biraz sikinti yasiyorlar hizlanma konusunda bence kisisel bir mesele, dedigim gibi gidip denemeniz lazim ki ben 5 yildir kullaniyorum schecter omen extreme 6, kasalari tipa tip ayni yapi olarak FR / manyetik ve boya farki var, bir sikinti gormedim ki 15- 20 kere falan bu gitarla sahne aldim, metallica'dan tut da 3 akorluk sarkilara kadar caldim sahnede bir sikinti olmadi, ancak dedigim gibi V kasa gitarlara hayranim her bos zamanimda gidip bir muzik markete caliyorum gormemisler gibi :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@biozalp keşke deneyecek imkanım olsa yaşadığım şehirde gittiğim yerlerde hiç denk gelmedim. Yolda birinin elinde görsem utanmadan bi deneyebilir miyim diye soracağım artık o derece oldu xd

@biozalp keşke deneyecek imkanım olsa yaşadığım şehirde gittiğim yerlerde hiç denk gelmedim. Yolda birinin elinde görsem utanmadan bi deneyebilir miyim diye soracağım artık o derece oldu xd

hocam ayni kasadaki gitarlar illaki vardir, schecterler her yerde artik, modellerden ayni govde ve sapa sahip olan bir modeli ele oturma acisindan deneyebilirsiniz, jackson icin ayni seyi diyemeyecegim her yerde bulunmayabiliyor. Ki ornek veriyim ben gitarimi kusadasinda batmak uzere olan bir muzik marketten almistim.

V kasalarin arkasi o kadar ince degil, bacaginizin 130kg da oraya sigamayacak kadar kalin olacagini sanmiyorum. Rahat olmazsa da askı ile takarsınız. Zakk Wylde'in videosu vardi bulamadim, aski veya kaydirmaz bir madde koyarak v gitari sag dizinde caliyordu.

Geri