Varmi Boyle Bir Gitar

Merhaba arkadaslar,
Acilen asagidaki ozelliklere sahip bir gitar bulmam gerekiyor, bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacim var yardimci olabilirseniz memnun olurum.
Butce max.1100 Euro
Gitar sifir olacak.
Pasif manyetikli olacak (tercihen tb6 ve sh6)
Kizilagac yada maun govdeli olacak İlk tercih kizilagac.
Bolt on olmayacak.
Maple yada Abanoz klavyeli olacak. İlk tercih maple.
Kopru sabit yada fr farketmez fakat ilk tercih sabit kopru.
Bu ozelliklere sahip ve belirli bir kaliteyi yakalamis oldugunu bildiginiz gitarlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam Jackson ın Pro Serilerinde Emg olmayan gitarlarında genellikle Tb6 ya da Sh6 kullanıyor stok olarak , gövde de kızılağaç oluyor , neck through zaten pro serisi , bir de klavye abanoz oluyor genellikle ama maple modelleri de var diye biliyorum. Yani kısaca Jackson Pro Serisi Pasif manyetik modelleri size uyar gibi geldi.

Kizilagac - Maple kombinasyonu Fender'den cikar, ust seri Mexico'lar mesela. Lonestar vardi Mex'lerde, HSS dizilimli ama modern islere gelmez.

Kizilagac - Abanoz kombinasyonu Jackson'dan cikabilir. (Yeni seri Hint Soloist modelleri gibi...)

Maun - Abanoz kombinasyonu saniyorum LTD ve Cort modellerinden cikabilir. (Cort'tan emin degilim.)

Maun - Maple sanirim eskiden dusuk fiyatli Gibson LP'lerde vardi. Bir ihtimal LTD olabilir.

Schecter'dan ne cikar bilemiyorum.

1100€ alti aklima pek bir fikir gelmedi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu Jackson pro lar sanirim Endonezya uretimi. Kalite ve iscilik ne durumda bunlarda. Ornegin ayni fiyatlardaki bir Schecter a kiyasla nasildir?

Meksika benim kullandığım. Yillara ve modele göre farklılık gösteriyor sanırım. Denk bir schecter kullanmadığım için düşüncelerim yanıltıcı olabilir.

Şahsen böyle spesifik bir gitar istiyorsan evladiyelik hiç satmam diyorsan 1100€'ya çok rahat bir gitar yaptırabilirsin Türkiye'de bu işlerin hakkını veren lüthiyeler var. Örneğin koca guitars

Hocam, bu nedir yaaa ? İçim gitti resmen. Erdem Koca ismini ilk kez duydum, şöyle bir baktım da, kendisi baya dünya çapında işler çıkarıyor gibi. Teşekkürler wolkN hocam, sayende bunu da öğrendik.
Tunckk Hocam, bence de bir şans ver, belki de "dream" gitarına kavuşursun. Umarım gönlüne göre gitarı bulursun.

Merhaba arkadaslar,
Acilen asagidaki ozelliklere sahip bir gitar bulmam gerekiyor, bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacim var yardimci olabilirseniz memnun olurum.
Butce max.1100 Euro
Gitar sifir olacak.
Pasif manyetikli olacak (tercihen tb6 ve sh6)
Kizilagac yada maun govdeli olacak İlk tercih kizilagac.
Bolt on olmayacak.
Maple yada Abanoz klavyeli olacak. İlk tercih maple.
Kopru sabit yada fr farketmez fakat ilk tercih sabit kopru.
Bu ozelliklere sahip ve belirli bir kaliteyi yakalamis oldugunu bildiginiz gitarlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
Schecter KM6 istiyorsun sen :D

Bu Jackson pro lar sanirim Endonezya uretimi. Kalite ve iscilik ne durumda bunlarda. Ornegin ayni fiyatlardaki bir Schecter a kiyasla nasildir?
Kalite kontrolünde Fender olduğu için sıkıntı olmuyor diye düşünüyorum. Geçen gün Zuhal Uniq mağazasında Satin Army Green renginde Pro Serisi bir Rhoads çaldım ve mağazadan ağlayarak ayrılacaktım neredeyse :D Elime aldığımda bırakasım gelmemişti açıkçası Rhoads gibi komforsuz bir kasa olmasına rağmen. Zuhal Uniq e uğramanızı tavsiye ederim Jackson lar için , geniş bir skalası var o mağazanın Jackson gitarlarda.

Hocam jackson için yeteri kadar bilgi veren olmuş. Schecter bakıyorsanız km6 veya blackjack bakmanızı öneririm. Zaten blackjack serisindeki tüm modeller (yanlış bilmiyorsam) abanoz. Pasif manyetikli de birsürü modeli var. Sls veya yeni üretim c-1 ler işinizi görebilir. Fiyat işçilik bakımından da schecter'lar bir adım önde bence. Jackson pro serisinin fiyatları aldı başını gidiyor.

Geri