Ses Rengim Kötü Mü

geçen hafta şan dersi için deneme dersi yaptım oradaki hoca yaptırdı birdahaki derse kadar da kendim deniyeim dedim ve bunu farkettim haftaya derslere başlıyorum hocaya da soracağım bunu
Burnunda sorun var demek istedim, sesim kısılıyor, gidip geliyor demişsin, bu da nodül tehlikesi demek.Araştır tonlarca makale var.Hocanın şu sesi duyupta sana hiçbir uyarı yapmaması çok enteresan, bence o kişi/kurumla ilişiğini kes.Çünki ses ağzından değil burnundan geliyor, seste inanılmaz bi yorgunluk, hastalık var, benim duyduğum.Bende de seninki kadar belirgin olmasa da buna benzer bir sıkıntı vardı ameliyat oldum.Sağolsun şan hocam 5dk içinde tespit etmişti sorunu.Randevu alacağın bölüm k.b.b.Bence devlet hastanesine gitme, önemli bir sıkıntın var gibi ve doktorların çoğu yılmış, bıkmış bir vaziyetteler(bakırköy devlet).Ben muayeneye gittiğimde ordaki doktor hanım ses tellerimde nodül tespit ettiğini, sesimi kaybedebileceğimi söylemişti.O aptal insan yüzünden ağır bi depresyon dönemim oldu.Aslında ses tellerim gayet sağlıklı imiş.Prof.Dr.Sami hocayı öneririm.

Merhaba.ses kaydını dinledim.Ses tonunda hiçbir problem algılayamadım.Ancak şarkı söyleme derim.Herkes şarkı söyleyebilecek diye bir kural yok.Herkesin vokal yeteneği olacak diye bir kural yok.
Tekrar söylüyorum ses tonunda patolojik hiçbir durum algılamadım.

Merhaba.ses kaydını dinledim.Ses tonunda hiçbir problem algılayamadım.Ancak şarkı söyleme derim.Herkes şarkı söyleyebilecek diye bir kural yok.Herkesin vokal yeteneği olacak diye bir kural yok.
Tekrar söylüyorum ses tonunda patolojik hiçbir durum algılamadım.
sadece kendimce söyleyebilicek seviyeye gelmek istiyorum mümkün değil mi bu birkaç arkadaşıma söyleyip atabilmek istiyorum onlarda sesimden rahatsız olmasınlar

Kardeşim yaşım 16 diyorsun elbet değişecek sesinin tonu. Bence sesin ne kadar kötü olursa olsun şarkı söyle. Arkadaş ortamında hele kimse rahatsız olmaz. Aksine eğlenceli bir ortam olur. Kim mükemmel bir sesle başlıyor ki? Elbette güzel sesli insanlar var ama şarkı söylemeyi öğrenince işin rengi değişiyor. Kulak tırmalayan nice insan iyi bir vokale dönüştü bu dünyada. Tabi bu biraz yaptığın müzikle de alakalı bir durum.

Ergenlikte ses çatallaşır. Konuşurken bile seste çatlamalar olması normaldir. Şu an sesin tenor rengine sahip gibi fakat ergenlikten sonra değişebilir bu durum. Sen gitarını çal, şarkılara eşlik et dilediğin gibi. Biraz klişe olacak ama biz de geçtik o yollardan :) Merak etme sesin kötü falan değil. Ses rengin güzel gerçekten. Aldırış etme kötü yorumlara. Sadece keyfine bak :)

Ergenlik doneminde kendinle ilgili bu tarz asiri incelemelere girmek belli ozelliklerine takmak cok normal bisey. Lutfen kendini korkutma bu ses konusunda. Hayatim boyunca bu sesle yasamak istemiyorum vs. denecek bi sesin yok. Sesin gayet normal hatta tok da denebilir kizlara etkileyici gelebilecek bi sesin var :) Muzikle ic ice kaldikca surec halinde zaten hic caba sarfetmesen bile sarki soylemen az cok gelisecek bi sekilde bu bi surec acele etme

Nefeste ise bi problem var gercekten

Sesini beğenmiyorsan eğer sana tavsiye edebileceğim müzisyenler var onları dinle :) Mesela Murat İlkan,R.J. Dio,Matthew Barlow,Yavuz Çetin,James Labrie,Gary Moore ve daha bir sürü örnek verilebilir. Onları dinle. Yaptıkları müzikler de keyif verecektir. Ben de hep bas karakterli bir sese sahip olmak istemişimdir fakat şu an tiz bir tenorum. Zamanla sevmeye başlıyorsun öyle diyeyim :) Sabırlı ol sadece. Sesin yavaş yavaş yerine oturacak. Keyfine bak dostum :)

Sesini beğenmiyorsan eğer sana tavsiye edebileceğim müzisyenler var onları dinle :) Mesela Murat İlkan,R.J. Dio,Matthew Barlow,Yavuz Çetin,James Labrie,Gary Moore ve daha bir sürü örnek verilebilir. Onları dinle. Yaptıkları müzikler de keyif verecektir. Ben de hep bas karakterli bir sese sahip olmak istemişimdir fakat şu an tiz bir tenorum. Zamanla sevmeye başlıyorsun öyle diyeyim :) Sabırlı ol sadece. Sesin yavaş yavaş yerine oturacak. Keyfine bak dostum :)
teşekkürler inşallah sevebilirim aslında normal sesimi o kadar da kötü bulmuyorum iyi de değil ama normal gibi ama tiz seslere çıktığımda berbat çıkıyor sesim

Ben aslında sesimi beğeniyordum ama insanlardan kötü yorumlar aldım ve kaydedip de dinlediğimde gerçekten kötü geliyor kulağıma ve bunun şirk olduğuna emin misiniz ben sadece keşke daha güzel bir sesim olsaydı diyorum bu kadar günah mı gerçekten?
O arkadaş dalga geçiyordu. Ciddiye alacağınızı düşünmemiştir herhalde:)
Kendi sesini beğenmemek yaygın bir durumdur.
Bunun hem fiziksel hem de psikolojik boyutları var.
Normalde insanlar kendi seslerini kayıttan dinlermiş gibi duymuyorlar. Kayıttan duydukları sesi yadırgamaları bundan ileri geliyor. Oysa diğer insanlar bizim sesimizi tam da böyle duyuyorlar:)
Kendi sesiniz sizde rahatsızlık yaratıyorsa, bu durum sizin kendinize fazlasıyla yargılayıcı ve yıkıcı bir bakış açısı ile yaklaştığınızı da gösterebilir. Bu durumda bu bakış açınızı da değiştirmeyi ve sesinizle birlikte kendinizle de barışık hale gelmeyi öğrenmeniz gerekir. Vokal yapmak herşeyden önce mental bir beceridir, çünkü kendinizden şüphe ettiğiniz anda bu sesinize de yansır.

Ben aslında sesimi beğeniyordum ama insanlardan kötü yorumlar aldım ve kaydedip de dinlediğimde gerçekten kötü geliyor kulağıma ve bunun şirk olduğuna emin misiniz ben sadece keşke daha güzel bir sesim olsaydı diyorum bu kadar günah mı gerçekten?
Kardeş ben şakasına dedim. :D Benim sesimi bende beğenmiyorum herhangi bir şarkıyı söylerken bende güzel söyleyemiyorum. Peslere inemiyorum tizlere çıkamıyorum. Neyapsam düzelir diyede hiç araştırma işine falan da girmedim. Çalarak yetiniyorum şuan. Fazla takma kafaya aynı durumdan bende muzdaripim. Umarım sesimizi doğru şekilde kullanacağımız günler gelir.

bence şarkı söylebilecek bir ses rengin yok. tabi bu kişiden kişiye değişir. mehmet erdem'i beğenen çok kişi var.
Şan dersine başladım hocam şan hocam sesin iyi diyor yaptırdığı egzersizlerde zorlanmadan yapabildim ama inanmakta zorluk çekiyorum sonuçta kursa devam ediyim diye de belki öyle diyor olabilir eğer gerçekten bu kadar kötüyse boşuna gidip parayı sokağa atmıyayım en azından.

Arkadaşlar rica etsem buna da bakar mısınız? şan hocam iyi dedi onun için bir de bu kayıtla soruyum istedim eğer kötüyse şan dersine gidip de parayı sokağa atmak istemiyorum.

Geri