Bu Ses Normal Mi Değil Mi !

öncelikle merabalar :) .. benim sorunun biraz farklı. şöyle söyliym.. daha önce sanki bu kadar da belli değildi ama geçen ay gitarıma fred bakımı yaptırmıştım, sınavlardan dolayı 2-3 gün önce anca alabildim elime. screamer vs herşey kapalı sadece dist açık şekilde kaydettim ve şöyle bi ses aldım... h ttp://vocaroo.com/i/s1JykR4HXBX5

aslında ses gayet normal ama sorun bu dalgalanmalar. tunerda baktığım zaman herhangi bi dalgalanma görünmüyor. bunun olması neye bağlıdır acaba. biliyorum çok geniş kapsamlı, ucu açık bi soru olmuş olabilir ama bunu yok etmenin veya azaltmanın yolu yok mudur? normalde daha düzgün bi ses çıkması gerekmiyor mu?
belki normal bi sestir, paranoya da yapıyo olabilirim :) ama rahatsız etmeye başlıyo

Gitar diğer aristokrat müzik enstrumanları ile kıyasladığımızda hatalı olma bakımından çoğu zaman birkaç adım öndedir. Piyanoyu ele alalım. Piyano belki de batı rasyonalitesinin müzik alanında ulaştığı zirve noktadır. Ama gitar öyle mi? Gitar gariban, gitar halk çocuğu, gitar ay sonunu getirmenin derdinde. O yüzden gitarımızın sesini normalleştirmek yerine hakim normları umursamadan onu özgür bırakmak sorunuza bir çözüm yöntemi olabilir. Sonuçta sanat özgünlük, farklılık, çoğulculuk demek. Normlar ve normaller bu kelimeleri duyunca canları pek sıkılır.
Günaydın

Gitar diğer aristokrat müzik enstrumanları ile kıyasladığımızda hatalı olma bakımından çoğu zaman birkaç adım öndedir. Piyanoyu ele alalım. Piyano belki de batı rasyonalitesinin müzik alanında ulaştığı zirve noktadır. Ama gitar öyle mi? Gitar gariban, gitar halk çocuğu, gitar ay sonunu getirmenin derdinde. O yüzden gitarımızın sesini normalleştirmek yerine hakim normları umursamadan onu özgür bırakmak sorunuza bir çözüm yöntemi olabilir. Sonuçta sanat özgünlük, farklılık, çoğulculuk demek. Normlar ve normaller bu kelimeleri duyunca canları pek sıkılır.
Günaydın

Ne güzel dedin :)

Geri