Bias Fx Desktop Ve Pro Arasındaki Fark

Bias Fx Desktop'ı PRO yükseltmeye değer mi?

• Değer

Oylar: 3 75.0%
  • Değmez

Oylar: 1 25.0%

• Toplam oy veren
    4
Merhaba arkadaşlar.
Bias Fx Desktop kullananlardan yardım isteyeceğim.
Bende Bias Fx in normal versiyonu var fakat PRO ile arasında $100 a değecek farklar var mı. Daha çok amfi ve efekt var ama demek istediğim bu fiyatı hakedip yükseltme yapmaya değermi. Elimde yükseltme için $20 dolarlık indirimim var ve bana $80 dolara gelecek yükseltme. Yorumlarınızı bekliyorum.
İyi forumlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı konu mu. Daha önce bias amp mı alsam yoksa pro ya mı yükseltmek arasında kaldım. Fakat ben şuan sadece bias fx ile pro versiyonu arasındaki fiyat farkına değecek farklar varmı diye soruyorum. Forum amacı bilgi paylaşmak ve sorularımı cevaplamak değilse nedir o zaman.

Flood yasak mı bilmiyorum fakat bence işin profesyoneli değilseniz değer. Bias'ın üçkağıtçılığı bu. Çoğu presetler sadece pro da olan bir iki pedalla yüklü olduğundan dolayı kullanabilmek için pro versiyona yükseltmeniz gerekiyor. Ha bence presetleri çok başarılı ve şahsen hakkını veriyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Flood yasak mı bilmiyorum fakat bence işin profesyoneli değilseniz değer. Bias'ın üçkağıtçılığı bu. Çoğu presetler sadece pro da olan bir iki pedalla yüklü olduğundan dolayı kullanabilmek için pro versiyona yükseltmeniz gerekiyor. Ha bence presetleri çok başarılı ve şahsen hakkını veriyor.
Çok teşekkür ediyorum. Normal versiyonda presetlerin çoğu çalışmıyor zaten. Yükseltme yapma konusunda ısrar ediyor. O yüzden yükseltmeyi düşünüyorum ama değer veya değmez konusunda şüphelerim var. Az bir tutarda değil. 370 TL civarı sadece yükseltme bedeli. Değmez ise boşa neden gitsin.

Eğer tonları kendiniz kulaktan çıkarabiliyorsanız, alma gereksimine girmeyin. Ha mesela ben bire bir albüm tonunu aldığım bir çok preset gördüm. Ama ben bias amp kullandığım için fx'i proya yükseltmiyorum. Bana biastan hazırladığım amfiyi fx'e atmak yanına da kulağıma güzel gelen efektleri dizmek yetiyor.

@mustafapusti "daha iyi diye" bir tabir kullanıyorsunuz. Yükseltme ile ya da PRO ile kalite değil; stompbox ve amfi seçenekleriniz artıyor. Ancak iyi bir sound çıkarabilmek sizin gerçekte amfi ve stompboxlar ile ilgili tecrübe seviyenizle ilgili. Ayrıca PRO bir çok farklı tarzda kayıt yapan stüdyolar içindir. Sizin onlarca / yüzlerce alternatife ihtiyacınız yok ki. Bir gitaristin tek ihtiyacı kendi karakteridir. Ben yıllardır sadece Fender Blues Deluxe amfi modelini kullanıyorum. Bias haricinde de prossesör kullansam tercihim bu amfi similasyonudur. Yanına bir booster, amfi karakterine uygun bir drive, ve çalacağım şarkıya göre modülasyon.

Kompresse sokmadan, çamurlaştırmadan hangi amfi gain seviyesinde, ne tarz ve seviede pedal gaini ekleyebileceğiniz ile ilgili yeterince Hardwire deneyiminiz var mı? (alttaki videoya göz atın) Buna modülasyon pedallarındaki doğru kullanım detaylarını da ekleyin, Mesela reverb kullanımı da çok önemlidir; tonunuzu vezir de, rezil de eder. Early ve late field reflection etkisinin ne olduğunu, sound a nasıl katkıda bulunacağını biliyormusunuz? Compressör için uygun ratio, thresholt, attack ayarlarını, chrorus,delay etc... bilirmisiniz? bunları öğrenmeniz gerek.

Sizin sıkıntınız muhtemelen yukarıda bahsettiğim yetkinliğe sahip olmadığınız için çareyi Presetlerde aramak. Elinizin altında AxeFX, Kemper gibi üst düzey prossesörler de olsa nasıl kullanacağınız ile ilgili yeterli bie ekipman-amfi tecrübeniz olmadığından. onlar için de preset arayacaksınız ve verim alamayacaksınız. Presetler hiçbir zaman deneyimli bir kullanıcının işini görmez.Deneyimsiz olanları ise yapmak istedikleri konusunda yanlış yönlendirmek dışında bir işe yaramazlar.

@Grimreaper21 bir preset içinde sizde olmayan modüller için programı Pro ya yükseltmeniz gerekmiyor. Sadece o amfiyi ya da olmayan pedalı satın alabilirsiniz.

Son düzenleme:
@Single_FACTOR siz bu mesajı yazalı biraz zaman geçmiş ama benim kafamdaki soru işaretlerini de gidermiş oldunuz, teşekkür etmek istedim.

Edit: Ek olarak bir şey sormak istiyorum, bahsettiğiniz gibi standard versiyonda olmayan pedalları tek olarak almak mümkün mü? Web sitesinde böyle bir seçenek bulamadım da. programın içinden veya siteye login olduktan sonra mı böyle bir seçenek sunuluyor?

@robinguthrie ben ipad ile kullanıyorum, her stompbox ya da amfi için ayrı ücret ödeyebiliyorsunuz. Ancak pack daha ucuza geliyor bir pedal 6 tl ise; 5 pedallık set 20 tl gibi.
PC de şöyle olması gerektiğini tahmin ediyorum. (kullanan arkadaşlar düzeltirse sevinirim) Standart versiyon içinde aktif olmayan pedalları da görürsünüz . üstlerine tıkladığınızda kullanabilmeniz için sizi siteye ödeme yapmaya yönlendirir. Tabi bunun için hesapta oturum açmış olmak gerekli.

@Single_FACTOR siz bu mesajı yazalı biraz zaman geçmiş ama benim kafamdaki soru işaretlerini de gidermiş oldunuz, teşekkür etmek istedim.

Edit: Ek olarak bir şey sormak istiyorum, bahsettiğiniz gibi standard versiyonda olmayan pedalları tek olarak almak mümkün mü? Web sitesinde böyle bir seçenek bulamadım da. programın içinden veya siteye login olduktan sonra mı böyle bir seçenek sunuluyor?
Bilgisayarda tek alınmıyor. Akşam daha detaylı bakacağım. Olmayan pedal vs için sürüm yükseltin uyarısı veriyor. Akşam daha detaylı yazacağım.

@robinguthrie ben ipad ile kullanıyorum, her stompbox ya da amfi için ayrı ücret ödeyebiliyorsunuz. Ancak pack daha ucuza geliyor bir pedal 6 tl ise; 5 pedallık set 20 tl gibi.
PC de şöyle olması gerektiğini tahmin ediyorum. (kullanan arkadaşlar düzeltirse sevinirim) Standart versiyon içinde aktif olmayan pedalları da görürsünüz . üstlerine tıkladığınızda kullanabilmeniz için sizi siteye ödeme yapmaya yönlendirir. Tabi bunun için hesapta oturum açmış olmak gerekli.
Bias fx desktop sürümünde tek pedal veya amfi alma seçeneği yok maalesef. Paket olarak satın alabiliniyor. Şuan pro olmasına rağmen eksik pedal ve bias amp ın amfileri mevcut. onları kullanabilmek için de bias amp ve ek paketleri satın alınması gerekiyor. 3 adet ek paket var ve tanesi $49 fiyatında.

Bence ek paketlere gerek yok. Bias'ın amfileri ya da Bias FX'in içindeki amfiler ve bir kaç pedal ile çok kaliteli tonlar alınabiliyor. 49 dolar kesinlikle etmez.

Bence ek paketlere gerek yok. Bias'ın amfileri ya da Bias FX'in içindeki amfiler ve bir kaç pedal ile çok kaliteli tonlar alınabiliyor. 49 dolar kesinlikle etmez.
Kendi pedal ve tonları yetiyor zaten. Arkadaş standart versiyonda olmayan pedal ve amfiler için tek tek satın alınabiliyor mu onu merak etti. Standart ise pro ya yükseltmek zorunda. ek paketleri standart versiyonda istesende satın alınamıyor.

@mustafapusti Düzeltme için teşekkürler. :) Ipad için durum farklı, her şey tek tek satın alınabilindiği gibi; grup olarak da amfi efekt eklemek mümkün. PC de böyle olmaması kötü olmuş. Zaten PC versiyonunu da sevmedim ben. latency için buffer düşürmek gerekiyor. Canlı performans için kullanacaksanız tablet versiyonu daha mantıklı.

@mustafapusti Düzeltme için teşekkürler. :) Ipad için durum farklı, her şey tek tek satın alınabilindiği gibi; grup olarak da amfi efekt eklemek mümkün. PC de böyle olmaması kötü olmuş. Zaten PC versiyonunu da sevmedim ben. latency için buffer düşürmek gerekiyor. Canlı performans için kullanacaksanız tablet versiyonu daha mantıklı.
Buffer konusunda haklısınız. 44k 48k da 10-11ms gecikme var ama bunu 96k veya daha üstü destekleyen kartlar olduğunda 512 sample için 5ms ye kadar düşüyor, ek olarak 96k da ise şöyle sıkıntı oluyor bias da. Bazı efektler çalışmıyor. komple bias kendini pasif duruma alıyor. 88k ya düştüğünde sorun ortadan kalkıyor. Bilgi amaçlı söylüyorum ki başkalarının başına gelip ses gidiyor dediklerinde nedeni bu.

Bias fx desktop sürümünde tek pedal veya amfi alma seçeneği yok maalesef. Paket olarak satın alabiliniyor. Şuan pro olmasına rağmen eksik pedal ve bias amp ın amfileri mevcut. onları kullanabilmek için de bias amp ve ek paketleri satın alınması gerekiyor. 3 adet ek paket var ve tanesi $49 fiyatında.

Bilgi için teşekkürler. Şansıma en merak ettiğim iki pedalı da (EHX Small Clone ve Big Muff) pro versiyonuna koymuşlar :) İlk etapta standart versiyonunu alacağım ama sırf bu iki pedal için pro'ya yükseltesim hiç yok, bilemiyorum nasıl olacak.

Dün apar topar bir Focusrite Scarlett Solo edindim, gece kısa bir süreliğine yüzeysel bir şekilde biraz denedim programın demo versiyonunu ve baya hoşuma gitti, keşke ilk başta amfi pedal vs. almak yerine bu işe girseymişim yeni başlayan biri olarak :)

Bilgi için teşekkürler. Şansıma en merak ettiğim iki pedalı da (EHX Small Clone ve Big Muff) pro versiyonuna koymuşlar :) İlk etapta standart versiyonunu alacağım ama sırf bu iki pedal için pro'ya yükseltesim hiç yok, bilemiyorum nasıl olacak.

Dün apar topar bir Focusrite Scarlett Solo edindim, gece kısa bir süreliğine yüzeysel bir şekilde biraz denedim programın demo versiyonunu ve baya hoşuma gitti, keşke ilk başta amfi pedal vs. almak yerine bu işe girseymişim yeni başlayan biri olarak :)
standart vesiyon aldım daha önce tatmin etmedi. sebebi ise amfi pedal ayarları ile detaylı ince ayarlamalar yapmadığım için tatmin etmedi. tonebank da ise indirmek istediğin preset ların 70% i pro versiyon pedalları içerdiği içinde kullanamayacaksın. o yüzden standar da kendin oluşturduğun sürece sıkıntı yaşamazsın. standart almadıysan pro alacaksan sana tavsiye vereyim. Standart almadan pro alacağını destekten positive grid e yaz. türkiye de dolar kurunun yüksek olduğunu bildir ve indirim iste. $20 dolar indirim veriyorlar pro almak istediğinde. ben standart ı iade edip 139 dolara pro versiyonunu almıştım.

standart vesiyon aldım daha önce tatmin etmedi. sebebi ise amfi pedal ayarları ile detaylı ince ayarlamalar yapmadığım için tatmin etmedi. tonebank da ise indirmek istediğin preset ların 70% i pro versiyon pedalları içerdiği içinde kullanamayacaksın. o yüzden standar da kendin oluşturduğun sürece sıkıntı yaşamazsın. standart almadıysan pro alacaksan sana tavsiye vereyim. Standart almadan pro alacağını destekten positive grid e yaz. türkiye de dolar kurunun yüksek olduğunu bildir ve indirim iste. $20 dolar indirim veriyorlar pro almak istediğinde. ben standart ı iade edip 139 dolara pro versiyonunu almıştım.

Bu bilgi için teşekkürler, 20 dolar hiç fena değil :) ancak yine de bir süreliğine 140 dolar verebileceğimi sanmıyorum pro versiyonuna. çok fazla ince ayar peşinde değilim ama ekstra pedallar da gayet iyi görünüyor :( dediğiniz gibi zaten tonebank'taki presetlerin çoğunu da indiremeyeceğim. ne yapsam bilemedim.

Arkadaşlar bu biasi diyelim bilgisayara kurduk. Bilgisayara format attığımızda tekrar ucret ödemeden yukleyebiliyor muyuz? Yada benim bilgisayarim sorunlu. Yakinda değiştirmem gerekecek. Kendi hesabımla ücretsiz olarak yeni bilgisayarima kurabilir miyim?

Geri