Arkası Bombeli Olan Elektro Akustik Gitar

Arkası bombeli elektro akustik gitar aldım. Tonu hoş geliyor canlı bir sesi var. Ama bu alanda Yen'i olduğum için bilmiyorum. Arka davulu bombeli farklı bi plastik yapısı var. Köprüsü ve sapı Gül ağacı. Ebat olarak normallere göre küçük markası yazmıyor aldığım kişi yakın bir tanıdık özel yapım veya el yapımı olduğunu söyledi. Üstündeki ekolayzırın sıfır fiyatı 250 lira civarı bişey. Ve telleri çok sert.
Bu tarz gitarlar hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Şimdi den çok teşekkür ederim bilgisizliğim affola.. Hayırlı günler, iyi forumlar dilerim..

Son düzenleme:
Arkasi plastik demenizden %90 ovation oldugunu dusunuyorum ancak her markasi yazmayan gitar ozel yapim yada el yapimi degildir aklinizda bulunsun. Tellerin sertligide buyuk ihtimalle high tension tel kullanimindan dolayidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkasi plastik demenizden %90 ovation oldugunu dusunuyorum ancak her markasi yazmayan gitar ozel yapim yada el yapimi degildir aklinizda bulunsun. Tellerin sertligide buyuk ihtimalle high tension tel kullanimindan dolayidir.
Evet ovation kasayı duydum. Bu gitarın kullanılabilir iyi bir gitar olduğunu nasıl anlayabilirim. Dediğim gibi markası yazmıyor. Sadece ekolayzırın modelini biliyorum.

Evet hocam o anlama geliyor.
String Tension List - Classical Guitar
Surdaki tabloya bir bakmanizi oneririm basit bir fizik bilgisi ile vektor alirsaniz yataydaki basincin dusuk oldugu yerde teller daha yumusak basincin digerlerine gore daha yuksek olan high hatta extra high tension stringlerde ise cok daha sert bir hissiyat verecektir fikir sahibi olmadan once bilgi sahibi olmanizda yarar var diye dusunuyorum.

Dosyalar

• IMG_1431.JPG
    IMG_1431.JPG
    150.5 KB · Gösterim: 433
  • IMG_1432.JPG
    IMG_1432.JPG
    143.1 KB · Gösterim: 508
Gitarin gecmisini daha iyi arastirmanizi oneririm birkac tutarsizlik var gozume takilan soundhole etrafindaki inlay klavyedeki inlayler sapin boyasi son olarakta tunerlar. Yanilmiyor isem ovation o tip bir tuner kullanmadi sunburst bir gitarda da sapi siyaha boyamalari biraz ilginc geldi. Gitari aldiginiz kisiden biraz daha bilgi almaya calismanizi oneririm.

Ben el yapımı veya özel üretim olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Düşük model bir ovation olabilir. Biraz araştırmakta fayda var.

Ovation değil gibi. Onlardaki gövde yapısı daha ince ve sapın gövdeye oturduğu yerde vida olmuyordu. Bir dönem kullanmıştım.

Dosyalar

• 384754_10150415799353811_891979181_n.jpg
    384754_10150415799353811_891979181_n.jpg
    26.9 KB · Gösterim: 618
Son düzenleme:
String Tension List - Classical Guitar
Surdaki tabloya bir bakmanizi oneririm basit bir fizik bilgisi ile vektor alirsaniz yataydaki basincin dusuk oldugu yerde teller daha yumusak basincin digerlerine gore daha yuksek olan high hatta extra high tension stringlerde ise cok daha sert bir hissiyat verecektir fikir sahibi olmadan once bilgi sahibi olmanizda yarar var diye dusunuyorum.
Bilgim var, tecrübem de. High tension tel de kullandım, bariton gitar da... tel sertliğindeki vektörel korelasyonu da biliyorum, kaldıraç mantığını da... forumca idrar yarıştırmayı seven bi topluluk haline geldiğimizin farkındayım ama lütfen olayı polemik haline getirmeyin. (Hele ki insanlara hakaretvari ithamlarda hiç bulunmayın.)

Sonuca bağlandı. Ovation a attığım mail ile sahte olduğunu öğrendim. Peki el yapımı olma ihtimali var mı sizce ? Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Geri