Akustik Gitar Tavsiye

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda onepunch tarafından 19 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Selamlar fazla uzatmadan konuya geçicem;
    Jumbo kasa olmayacak, cutaway olacak, preampli olacak, ve sapın rahat olması benim için önemli bir şey.
    Lag modellerinin sapı gayet rahat diye duydum (rahatlıktan kastım fazla kalın olmaması, çok da ince bir sap beklemiyorum tabii) t100 veya biraz daha zorlayıp t300 modellerine bakabilirim. takamine ve cort modelleri de kafamı karıştırıyor.

İkinci el almayı düşünüyorum ilan aramaktayım. 1000-1500 tl bandında gitar bakıyorum, ha 200tl daha ver şu gitarı al, ömür boyu rahat edersin falan diyeceğiniz bi gitar varsa söyleyebilirsiniz.

Teşekkürler...

2. Şu videoyu izlerseniz göreceksiniz ki aradaki çok büyük fiyat farkına asla değmez ama iyi bir akustik gitarın sesi sıradan bir gitarla karşılaştırdığınızda çok daha zengindir:

Sonrasında bana kalırsa Takamine modelleri fiyat performans açısından gayet iyi. Kendim alacak olsam onlara ya da Yamaha'lara bakardım. Elektro olması da şart değilse daha uygun fiyatlara tatmin edici gitarlar bulursunuz.

Onun dışında denemeden almamanızı tavsiye ederim.

Yamaha için:

3. Selamlar. Uzun zamandir akustik gitar kullaniyorum. Epiphone,takamine ve ibanez marka gitarlarim oldu. Suanda aktif olarak martin kullaniyorum ( replika ) fazlasiyla da memnunum gitardan. Cort,washburn,yamaha,gibson,seagull ve bir cok marka akustik gitar denedim ama oyle ahım sahim bir sey goremedim. Guild gitarlarini deneme sansim olmustu en cok onlar hosuma gitti. Ki ucuza gitarı yoktur. Sound olarak bence sattiklari fiyatin kat be kat ustunde. Trde marka kafasi var. Ve o markalara da fazladan para bayilmayi seviyorlar. Acikcasi cok yuksek miktar verip gibson taylor yada martin almayacaksaniz en alt seviyesindekilerinden de uzak durun bence. Hangi tonlari istedigini once belirlemeniz gerekiyor. Bass veya tiz hangi karakterde olsun ?
    Ben tiz karakterli gitarlari sevmedigimden bir cok marka hosuma gitmez. Istanbulda oturuyorsan mutlaka ama mutlaka guild gitarlarini dene. Birde takaminenin gd93ce gitari cok hosuma gitti. Sound olarak bayagi iyi. Acelen yoksa bence 2 bin liraya acik paraya sikisan bir gitar saticisini bul. Cok cok daha ucuza alabilirsin guzel bir gitari.

4. Sigma'lara da bakabilirsiniz, Martin gitarların ölçülerini kullanıyorlar, eski Martin modellerinin replikaları gibiler bir nevi... Bir de Faith geldi Türkiye'ye... Ama denemek şart tabii.

5. Değerli arkadaşlar herkese merhaba oğlum 10 yaşında ve gitar kursuna gitmek istiyor sizce uygunmu.Müzikle tek bağlantım sevdiğim sanatçıkarı dinlemek başka bi bilgim yok.Ona uygun gitarlar varmı yoksa özel mi yaptırmalıyım cevap yazan arkadaşlara çok teşekkğr ederim.

6. Merhaba, 10 yaş gayet uygun. Tabi ki herkesin fiziksel gelişimi farklı olduğu için farklı boyutlarda gitar da kullanabilirsiniz.
    Gitar eğitimine başlayacak bir kursiyerin yaşı, fiziki özellikleri (boyu vb.) gitar seçiminde rol oynamaktadır. Gitar almak istediğinizde karşınıza 1/4, 1/2, 3/4, 4/4 gibi teknik terimler çıkmaktadır. Bu konuda ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz:
    Gitar boyutarı

Bu Sayfayı Paylaş