Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selamlar fazla uzatmadan konuya geçicem;
Jumbo kasa olmayacak, cutaway olacak, preampli olacak, ve sapın rahat olması benim için önemli bir şey.
Lag modellerinin sapı gayet rahat diye duydum (rahatlıktan kastım fazla kalın olmaması, çok da ince bir sap beklemiyorum tabii) t100 veya biraz daha zorlayıp t300 modellerine bakabilirim. takamine ve cort modelleri de kafamı karıştırıyor.

İkinci el almayı düşünüyorum ilan aramaktayım. 1000-1500 tl bandında gitar bakıyorum, ha 200tl daha ver şu gitarı al, ömür boyu rahat edersin falan diyeceğiniz bi gitar varsa söyleyebilirsiniz.

Teşekkürler...

Şu videoyu izlerseniz göreceksiniz ki aradaki çok büyük fiyat farkına asla değmez ama iyi bir akustik gitarın sesi sıradan bir gitarla karşılaştırdığınızda çok daha zengindir:

Sonrasında bana kalırsa Takamine modelleri fiyat performans açısından gayet iyi. Kendim alacak olsam onlara ya da Yamaha'lara bakardım. Elektro olması da şart değilse daha uygun fiyatlara tatmin edici gitarlar bulursunuz.

Onun dışında denemeden almamanızı tavsiye ederim.

Yamaha için:

Selamlar fazla uzatmadan konuya geçicem;
Jumbo kasa olmayacak, cutaway olacak, preampli olacak, ve sapın rahat olması benim için önemli bir şey.
Lag modellerinin sapı gayet rahat diye duydum (rahatlıktan kastım fazla kalın olmaması, çok da ince bir sap beklemiyorum tabii) t100 veya biraz daha zorlayıp t300 modellerine bakabilirim. takamine ve cort modelleri de kafamı karıştırıyor.

İkinci el almayı düşünüyorum ilan aramaktayım. 1000-1500 tl bandında gitar bakıyorum, ha 200tl daha ver şu gitarı al, ömür boyu rahat edersin falan diyeceğiniz bi gitar varsa söyleyebilirsiniz.

Teşekkürler...
Selamlar. Uzun zamandir akustik gitar kullaniyorum. Epiphone,takamine ve ibanez marka gitarlarim oldu. Suanda aktif olarak martin kullaniyorum ( replika ) fazlasiyla da memnunum gitardan. Cort,washburn,yamaha,gibson,seagull ve bir cok marka akustik gitar denedim ama oyle ahım sahim bir sey goremedim. Guild gitarlarini deneme sansim olmustu en cok onlar hosuma gitti. Ki ucuza gitarı yoktur. Sound olarak bence sattiklari fiyatin kat be kat ustunde. Trde marka kafasi var. Ve o markalara da fazladan para bayilmayi seviyorlar. Acikcasi cok yuksek miktar verip gibson taylor yada martin almayacaksaniz en alt seviyesindekilerinden de uzak durun bence. Hangi tonlari istedigini once belirlemeniz gerekiyor. Bass veya tiz hangi karakterde olsun ?
Ben tiz karakterli gitarlari sevmedigimden bir cok marka hosuma gitmez. Istanbulda oturuyorsan mutlaka ama mutlaka guild gitarlarini dene. Birde takaminenin gd93ce gitari cok hosuma gitti. Sound olarak bayagi iyi. Acelen yoksa bence 2 bin liraya acik paraya sikisan bir gitar saticisini bul. Cok cok daha ucuza alabilirsin guzel bir gitari.

iyi günler arkadaşlar. ikinci el akustik gitar almayı düşünüyorum neye kara vereceğimi bilemedim her gitardan farklı bir ton var. Bende daha çok türküye yatkınım ev arkadaşım saz çalıyor ona eşlik etmek için almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim bütceye gelirse 250-400 arası olur.Yardımınız için şimdiden teşekkürler
Not: Yeni başlayacağım :D

Son düzenleme:
Yamaha'nın C serisi bence de doğru seçim olacak. İkinci el bulamazsanız da Yamaha C30 bütçeniz dahilinde. Yeni başlayacaksanız aradaki farkı pek hissetmezsiniz. Üç modeli de öğrenci için mükemmel.

Sigma'lara da bakabilirsiniz, Martin gitarların ölçülerini kullanıyorlar, eski Martin modellerinin replikaları gibiler bir nevi... Bir de Faith geldi Türkiye'ye... Ama denemek şart tabii.

2.000 lira civari elektro akustik gitar almak istiyorum. Yeni baslayacagim. Taksim de biraz gezindim ama herkes farkli bir sey soyluyor karar veremiyorum. İkinci el dusunmuyorum sıfır alacağım. Önerileriniz nedir?

" 2.250 ye Godin marka bir tane beğendim. Sizce Godin elektro akustik olarak nasil bir marka?"

Hocam İstanbul'da yaşıyorsanız büyük mağazalara bir gidin daha sonra orada bütçe aralığında gitarlar deneyin (kesinlikle deneyerek alın). Daha sonra arasında kaldığınız gitarlar hakkında tartışalım :). Böylece sizin karar vermeniz daha kolay olur ve içinize siner. 3 farklı gitar sahibi biri olarak (Klasik, Elektro, Akustik) tavsiyem kesinlikle deneyin.

LTD marka TL-6 model elektroakustik gitar hakkında neler diyebilirsin. LTD, ESP nin alt markası olarak elektrikli gitar üretimi yapıyormuş galiba. Gitarın bana göre tek handikapı çalmak için amfiye ihtiyaç olması. Diğer akustikler gibi düz amfisiz çalınamıyor. Evde bir tane bas amfisi var eğer alırsam kaliteli bir tane bulana kadar onunla idare ederim diye düşünüyorum. Onun dışında klavyesinin rahatlığı ve sesi çok hoşuma gitti. 2.500 tl ye almamı önerir misiniz?
Hocam İstanbul'da yaşıyorsanız büyük mağazalara bir gidin daha sonra orada bütçe aralığında gitarlar deneyin (kesinlikle deneyerek alın). Daha sonra arasında kaldığınız gitarlar hakkında tartışalım :). Böylece sizin karar vermeniz daha kolay olur ve içinize siner. 3 farklı gitar sahibi biri olarak (Klasik, Elektro, Akustik) tavsiyem kesinlikle deneyin.

Gitarı alıp denemedim ancak Godin concert serilerini bilirim. Al veya alma diyemem ancak benim fikrim eğer ses konusunda bir sıkıntın yoksa cihazsız sesi olan bir gitar (deliği olan :) ) al. Tabi bu sadece benim görüşüm. Amfi konusunda ise kesinlikle gitara bu kadar harcama yapıldıktan sonra hafife almaman gereken bir konudur. Eğer böyle bu tarz bir gitar alacaksan amfinde gitarına yakışır olsun. Seçeneğin çok :) kolay gelsin

Kardeş ilgilenirsen sıfır sadece üstünde küçük bir nokta boya kalkması olan Eg 523 sc var. Kendisi birkaç yıldır Diva Müsic'te yatıyor eğer düşünürseniz fotoğraf göndereyim. Büyük ihtimal fiyatı sizi mutlu edecek şekilde olur, olmazsa da denemiş olursunuz.

Değerli arkadaşlar herkese merhaba oğlum 10 yaşında ve gitar kursuna gitmek istiyor sizce uygunmu.Müzikle tek bağlantım sevdiğim sanatçıkarı dinlemek başka bi bilgim yok.Ona uygun gitarlar varmı yoksa özel mi yaptırmalıyım cevap yazan arkadaşlara çok teşekkğr ederim.

Geri