Gitar Boyası Temini

Herkese selam forum ailesi, umarım keyifler yerindedir. Benim yerinde olacak ki bahar enerjisiyle bir projeye başlamayı düşünüyorum. Evet, hepinizi sıkan nitro cilalı relic strat projesi. Daha önce açılmış başlıklara baktığımda bir çoğunun başlamadığı diğerlerinin ise bitiremediğini gördüm. Umarım ben tamamlayabilirim:) Öncelikle müstakil bir evde yaşıyorum boya vs işler için yer sıkıntım olmayacak. Diğer bir hususta gerçekten ne istediğini bilen birisiyim. Kafamdaki proje strat alder gövdemi nitro sonic blue ya da daphne blue ye boyayıp light relic işlemi uygulamak. Gelelim derdime. Malesef ihtiyacım olan ürünleri yurtiçinde bulamıyorum. Spray ürün oldukları için yurtdışından da gönderim yapamıyorlar. ( bir site gönderim yapıyor fakat onda da bir sadece bir spray 40£) Ufak araştırmalarımda engin kimya diye bir yere ulaştım ama onlar da bulunmadığını söyledi. Yine de alternatif ürünler göndererek yardımcı olmak istediler fakat relic için nitro cila olması şart olduğundan başka ürüne gerek duymadım. Daha önceki tecrübeden biliyorum polyester cilalı telecasterime hunharca girişmiştim ama sonuç misafir çocuğu tarafından düşürülmüş iznelimi oluşturmuştu:) İhtiyacım olan ürünler sırasıyla:
sanding sealer
colour coat
clear lacquer
Nasıl temin edebileceğim konusunda yardımcı olursanız ya da proje için fikir beyan ederseniz sevinirim. Malzemeleri temin ettiğimde videolu şekilde forumdan paylaşmayı düşünüyorum, iyi günlerde kalın :)

Sanding sealer bizdeki adı dolgu verniği. Eğer kompresör kullanmayı düşünüyorsanız selülozik dolgu verniği olarak satın alabilirsiniz. Colour coat yani boyayı istediğiniz renlerde hazır bulmanız zor olabilir. Sanayide oto boyacısına gittiğinizde katalogdan seçim yaparak ya da elinizde bir renk örneği götürerek yaptırabilirsiniz. Clear laquer, üst katman vernik, parlak veya mat selülozik vernik olarak satın alabilirsiniz. Kompresör ve boya tabancası kullanmayacaksanız oto boyacıları boyaları sprey kutulara basabiliyor, aynı şekilde belki istediğiniz verniği basma imkanları olabilir biraz dolaşmanız lazım.

B
Sanding sealer bizdeki adı dolgu verniği. Eğer kompresör kullanmayı düşünüyorsanız selülozik dolgu verniği olarak satın alabilirsiniz. Colour coat yani boyayı istediğiniz renlerde hazır bulmanız zor olabilir. Sanayide oto boyacısına gittiğinizde katalogdan seçim yaparak ya da elinizde bir renk örneği götürerek yaptırabilirsiniz. Clear laquer, üst katman vernik, parlak veya mat selülozik vernik olarak satın alabilirsiniz. Kompresör ve boya tabancası kullanmayacaksanız oto boyacıları boyaları sprey kutulara basabiliyor, aynı şekilde belki istediğiniz verniği basma imkanları olabilir biraz dolaşmanız lazım.
Color Coat da bildiğimiz selülozik mobilya boyası mı ? Bunun da renk alternatifleri var mı ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanıt için çok teşekkür ederim. Birkaç kimya firmasına daha mesaj attım bakalım sprey olarak temin edebilecek miyim ?

Geri