Mix Hakkında Online Kurs Veya Tutorial Önerebilecek Var Mı?

Herkese merhabalar,

Senelerdir kayıt almaya çalışıyorum. Daha önce courseera.com üzerinden Berklee Üniversitesinin online kayıt teknikleri kursunu aldım. Şu anda da mix üzerine odaklanmak istiyorum. Birkaç senedir zaten mix yapıyorum, kendimi sağdan soldan topladığım kaynaklarla geliştirmeye çalıştım. Şimdi ise baştan sona son bir kez derli toplu bir görsel kaynak arıyorum. Mix konusunda önerebileceğiniz online kurs veya tutorial var mıdır acaba? Yeterli düzeyde ingilizcem var. Yabancı kaynak da önerebilirsiniz.

Saygılar..

Son düzenleme:
Madem İngilizce'niz var, Bobby Owsinski derim. Youtube'da çeşitli videoları var, özellikle 101 mixing tricks başlangıç için gayet ideal. Devamında dilerseniz amazon üzerinden sattığı kitaplara da bakabilirsiniz.

Onun dışında, groove3 ve askvideo gibi sitelerde müzik türüne göre güzel online dersler var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Madem İngilizce'niz var, Bobby Owsinski derim. Youtube'da çeşitli videoları var, özellikle 101 mixing tricks başlangıç için gayet ideal. Devamında dilerseniz amazon üzerinden sattığı kitaplara da bakabilirsiniz.

Onun dışında, groove3 ve askvideo gibi sitelerde müzik türüne göre güzel online dersler var.

Hocam 101 Mixing tricks çok iyiymiş, kulağa gayet pratik geliyor fakat 300 dolar ücreti var. Kaynak o kadar para etmez demiyorum kesinlikle fakat bütçem için yüksek bir miktar.

Merhaba Kadir. Owsinksi iyidir güzeldir, babadır daha niceleri öyle de bu iş video/kitap paketleriyle öğrenmeye kalkmak yerine bu işi yapanlardan ders almakla başlaman iyi olur. Hatta ondan önce gain meselesini, sinyal akışını, kompresör-eq, dijital teori, temel de olsa akustik, elektro akustik, sağlam bir kulak eğitimi gibi şeyleri biliyor olmak lazım. Bu işi iş olarak yapacaksan söylüyorum tabi yoksa kendi kayıtlarımı miks edeyim diye girmek için vakit kaybı, çok uzun bir yatırım süresi var. Eğer kendi kayıtların söz konusu ise herşeyden önce iyi kayıt nasıl yapılır onu öğrenmek lazım. Başkaları da soruyor, hep var bu konu gündemde. Ses kartı, hoparlör, yazılım üçgeninden ibaret değil ya işte mevzu o yüzden. Ben de okuldan sonra ders aldım ama sonra, üstüne dört sene daha ekledim, çok vakit alan birşey yani.

Kendi okulum Sae kapanmasadı bu sene kurs da düzenliyordu o türde hafta sonu kursu mahiyetinde Galatasaray ITM var, yapıyorlarsa hala 12 hafta filan gibi süreli bakabilirsin, fakat onlarda da kısa sürede bazı pratik sonuçlara hizmet etmeyecek şeyleri gösterebilirler belki o sıkabilir. Özel ders alabilirsin. Ders veriyorum düşünürsen, pratik yaparak öğrenmek istersen.

Hatta kısaca programımı da yazayım :

Kulak
Kritik Dinleme
Metre Kullanımı
Gain staging
FX
Davulu Mikse Hazırlama
Gruplamalar
Midi Enstruman : Özellikle Davul
Otomasyon....

Son düzenleme:
Geri