İstanbul Elektro Gitar Dersi

Merhaba arkadaşlar ,

Öncelikle Youtube kanalımdan kayıtlarımı dinleyebilirsiniz.

Günyol Üzey

İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı ve Modern Müzik Akademisi gitar bölümü sertifika mezunuyum.Ataşehir Belediyesinde Gitar Eğitmenliği yapmaktayım.Kendi bilgi birikimim ve Berklee Collage of Music kitaplarını kullanarak öğrencinin seviyesine göre belirleyeceğim programlar üzerinden birebir uygulamalı dersler veriyorum.Hedefim ticari amaç değildir.İstekli ,ciddi olan müziğe ve gitara değer veren samimi arkadaşlarla çalışmak ve onları yetiştirmektir.

Genel anlamda takip edeceğimiz formatı başlıkları halinde aşağıya yazıyorum.

Ders programı
Teknik:
Sağ ve sol el koordinasyonu , Alternate Picking , Hammer on , Pull off , Vibrato , Bending , Slide , Tapping , Sweep Picking , Arpejler , Hybrid Picking , Palm Muting , Double Stops , Harmonics

Solo Gitar:
Nota ve Tab okuma , Gitar üzerinde aralıklar ve posizyonlar , Major ve Minör diziler , Major ve Minör pentatonik diziler , Blues dizisi ,
Melodik Minör dizisi , 3 sesli ve 4 sesli akor arpejleri , Modlar

Akorlar:
Caged 3 sesli ve 4 sesli Akorlar , Triadlar , Akorların isimlendirilmesi ve kurulumu

Ritim:
Ritmik Algılama , Ritmik Paternler , Sağ el kullanımı , Altyapı üzerine ritmik çalışmalar

Repertuar:
Temel eğitimlerden sonra sabit , çalınması zorunlu parçalar yerine sıkıcı ve oyalayıcı olmadan repertuar oluşturma tamamıyla sizin yönelmek isteyeceğiniz müzik stiline göre beraber oluşturacağız

Doğaçlama:
Hedef notalar , Akor-Gam ilişkisi , Ritmik Varyasyonlar

Armoni:
Modern Batı Müziği üzerine Tonal Armoni , Gamlar , Aralıklar , Modlar , Akorların Çevrimi , Tansiyon notalar , Örnek parçaların analizleri , Voicing – Voice leading , Major ve Minör dizi Akor Armonisazyonları

Derslerimde bir saat limiti yoktur o haftaki konularımız bitmeden dersimizde bitmez.Dersler haftada bir defa olacak şekildedir.Kişinin ilerleyişine ve ödevlerine bağlı olarak zamanı da olabildiğince yaymaya çalışıyorum.Temel bilgiler geçildikten sonra programın gidişatını tamamıyla beraber planlıyoruz.İşleyeceğimiz konularla ilgili bütün kaynağı hem döküman olarak hemde sanal ortamda size temin edeceğim.

İsteğe bağlı olarak dersler ev veya ofis ortamında da yapılabilir. Ders ücreti ve kafanıza takılan herhangi bir soru için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

İletişim:

Tel : 537 829 79 17
Mail : [email protected]
https://www.facebook.com/gunyol.uzey
Günyol Üzey

Geri