Floydrose Köprü Yüksekliği Ayarlama

Fotolarda da gorundugu gibi bir tarafı kalkmıs durumda nasıl indirebilrlim ? sanırım ondeki buyuk vidasını sıkıcam .. ?
644.JPG
643.JPG 644.JPG 645.JPG
643.JPG
644.JPG
645.JPG

Doğru, yanliz telleri gevşetip vidayı gerektiğikadar sık ve tam düz olacak şekilde arkadan aynaya bir takoz koyup sedillari tutan üst ince ayar vidalarını boşalt, seviyelerini eşitle. Sonra takozu cikarmadan akort et, takozu çıkar. Seviye aşağa inerse arkadan yay vidalarını biraz gevşetip tekrar ayni islemi baştan yap. Eğer düz konumu yakaladıysan artik sap eşigi iyice sık ve köprü ince ayar vidalarından akordu sabitle, keyifle çal. Yardımı olursa ne al

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru, yanliz telleri gevşetip vidayı gerektiğikadar sık ve tam düz olacak şekilde arkadan aynaya bir takoz koyup sedillari tutan üst ince ayar vidalarını boşalt, seviyelerini eşitle. Sonra takozu cikarmadan akort et, takozu çıkar. Seviye aşağa inerse arkadan yay vidalarını biraz gevşetip tekrar ayni islemi baştan yap. Eğer düz konumu yakaladıysan artik sap eşigi iyice sık ve köprü ince ayar vidalarından akordu sabitle, keyifle çal. Yardımı olursa ne al
takoz fln koymadım fakat dediklerinizi harfi harfine yaptım , simdi teller fazla titriyor :/ (bu floydrose adamı delirtir)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kopru seviyesini ayarladım fakat simdi de tellerin fazla titreme sorunu cıktı , onceden de 1-2-3. fretlerde cızlama yapıyor diye sap - kopru ayarı yaptırmıstım , dun tel degistirdim birde

Son düzenleme:
Fret lere çarpıyorsa teller ve indirdiğin taraftaki tellersse, eski konumuna getir. Yok öyle istemiyorum dersen! Anlayan birisi baksa iyi olur. Atla deve değil ama uzaktan yardımla olmaz.

Geri