Kulaklıkla Kullanılacak Setup

Daha yepyeni aldığım Ht-1 metal den memnun kalamadım. Nedeni ise gürültü. Hem kendim rahatsız olduğum için hemde apartman kağıt gibi olduğu için kulaklıkla kullanabileceğim bir setup lazım. Fakat ne alıp ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Prosesör mü alayım, ses kartı ve bias mı,
amfiyi satayımmı. Yazın anca birşeyler alabilirim.

Bence evde keyif alınabilecek en iyi setup;
- Lambalı kafa amfi
- Kabin simulatorü (Torpedo, Mesa CabClone vs.)
- Ses kartı
- Çift referans monitörü

Tabi bütçenizi bilemediğimden sizin durumunuza bir şey söyleyemem

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçem çok değil 300-400 arası amfiyi satmazsam. Tabi değişebilir yaza kadar. Zaten öyle profesyonel bir şey de beklemiyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel bir alete benziyor. İkinci el de alabilirim yani biraz daha pahalı aletlerde önerebilirsiniz. Ayrıca bir sorum var. Amfinin prosesöre etkisi nasıl ve nekadar olur.

Bir gitaristin olabildiğince çok ekipman deneyimlemesi bence elzem bir şey. Bu yüzden en basiti olan usb bağlantılı bir prosesör edinip kulaklık ile en azından ton yaratmayı öğrenirsiniz.

Bu düşük watt amfiler için çok şey söylenebilir ama şimdi tartışma çıkar, o yüzden bir şey demek istemiyorum. :D

Güzel bir alete benziyor. İkinci el de alabilirim yani biraz daha pahalı aletlerde önerebilirsiniz. Ayrıca bir sorum var. Amfinin prosesöre etkisi nasıl ve nekadar olur.
Kulaklık ile kullanma amacına en uygun cihaz Pocked POD. Daha pahalı olarak nitelendirdiğiniz Floor prossesörler vb.. cihazların öncelikli amacı portable va ya kulaklık ile kullanım olmadığı için o yönden eksik kalacaklardır.

Rica ederim.

Sanırım bütçenizin az üstünde 2. elde Boss Gt8'ler olması lazım. Onları bir araştırın. Ya da fasülye Pod'lar. Artık üretilmeyen; Line 6 Legacy Products gibi. Piyasalarını tam bilmiyorum, araştırma yapmanız gerekecek. Uygun fiyatlı prosesörlerde zaten bildiğim kadarıyla Line6(pod) ve Boss(Gt8 vb) var en çok tercih edilen.

Bu arada amfiniz de kulaklıkla kullanılabiliyor sanırım.

Kulaklık ile kullanma amacına en uygun cihaz Pocked POD. Daha pahalı olarak nitelendirdiğiniz Floor prossesörler vb.. cihazların öncelikli amacı portable va ya kulaklık ile kullanım olmadığı için o yönden eksik kalacaklardır.
Sağolun
Rica ederim.

Sanırım bütçenizin az üstünde 2. elde Boss Gt8'ler olması lazım. Onları bir araştırın. Ya da fasülye Pod'lar. Artık üretilmeyen; Line 6 Legacy Products gibi. Piyasalarını tam bilmiyorum, araştırma yapmanız gerekecek. Uygun fiyatlı prosesörlerde zaten bildiğim kadarıyla Line6(pod) ve Boss(Gt8 vb) var en çok tercih edilen.

Bu arada amfiniz de kulaklıkla kullanılabiliyor sanırım.
Boss a bakıcam. Evet amfiyi şimdilik kulaklıkla kullanıyorum clean tonu fena değil fakat overdrive çok kötü.

Bence evde keyif alınabilecek en iyi setup;
- Lambalı kafa amfi
- Kabin simulatorü (Torpedo, Mesa CabClone vs.)
- Ses kartı
- Çift referans monitörü

Tabi bütçenizi bilemediğimden sizin durumunuza bir şey söyleyemem
Hocam bu setup ı kayıt için mi önerdiniz ? Ben de böyle bir şey düşünüyorum ancak araya ses kartı ve bilgisayarın girmesini istemiyorum. Sadece pratik için kafa amfimi kabin simülatörü ile referans monitörlerine bağlama imkanım var mı?

İnternetten biraz araştırdım ve sanırım kulaklıkla kullanacağım için amfiye ihtiyaç varmı yokmu tam anladım. Yoksa amfiyi satıp birşeyler alıcam.

İnternetten biraz araştırdım ve sanırım kulaklıkla kullanacağım için amfiye ihtiyaç varmı yokmu tam anladım. Yoksa amfiyi satıp birşeyler alıcam.
Düşük seste verim almak için kulaklık şart değil. Bir amfiniz, 2+1 hoparlörünüz varsa bilgisayardan güzel bir şekilde ton alabilirsiniz. 25 liraya Irig 1 alın, bilgisayara takın. Gitarı büyük ucuna, hoparlörü de küçük ucua bağladıktan sonra hiçbir programa gerek kalmadan amfinizin tonunu alabilirsiniz. Bende ht5rh var ve bu yolla gitar çalıp kayıt alıyorum. 112 kabinini satmayı da planlıyorum amfinin. Düşük seste de, kulaklıkla da gayet verimli. Bu arada kulaklığı direk amfiye neden bağlamadığınızı anlamadım.

Irig ler iphone lar için değilmi? Amfiyi şimdilik kulaklığı takıp kullanıyorum fakat overdrive tonları berbat.
Ben S4 mini'de denemiştim 2 yıl önce, gecikme oluyordu. Şimdi s7 Edge var bunda denersem kulaklıkla egzersiz yapılabilecek bir seviyede ses alınır herhalde. Bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. Analog devre olduğundan dolayı da gecikme yok, 0 ms. Ses kartlarından daha başarılı bu konuda. Amfi yoksa pedal takıp ta kullanılabiliyor direk gitarla irig arasına ama ton iyi olmuyor.

Ben S4 mini'de denemiştim 2 yıl önce, gecikme oluyordu. Şimdi s7 Edge var bunda denersem kulaklıkla egzersiz yapılabilecek bir seviyede ses alınır herhalde. Bilgisayarda sorunsuz çalışıyor. Analog devre olduğundan dolayı da gecikme yok, 0 ms. Ses kartlarından daha başarılı bu konuda. Amfi yoksa pedal takıp ta kullanılabiliyor direk gitarla irig arasına ama ton iyi olmuyor.
Tamam irig e yarın bi bakayım iyicene. Sağolun bu arada.

Hocam bu setup ı kayıt için mi önerdiniz ? Ben de böyle bir şey düşünüyorum ancak araya ses kartı ve bilgisayarın girmesini istemiyorum. Sadece pratik için kafa amfimi kabin simülatörü ile referans monitörlerine bağlama imkanım var mı?
Kayit yapilabilme durumundan ziyade, bir mixer gorevi gorup, monitorlere verebilmenin yoludur aslinda ses karti. Direk kabin simulatorunden monitorlere veremiyoruz sanirim. Zamaninda ben de arada ses karti olmadan denemeye calismistim basarili olamadim :) Pratik ve ucuz setup icin, preamp ozellikli bir pedal + Torpedo C.A.B. + kulaklik onerilebilir. Dikkat edilmesi gereken sey ise bunun bir loadbox olmadigidir. yani kafa amfi ile kullanilabilir durumda degil. illa ki speaker veya bir loadbox'a girilmesi gerekiyor kafa amfinin. Dedigim gibi preamp pedal + c.a.b is gorur :)
Resim paylastim

Dosyalar

• IMG_6248.JPG
    IMG_6248.JPG
    205.6 KB · Gösterim: 419
Kayit yapilabilme durumundan ziyade, bir mixer gorevi gorup, monitorlere verebilmenin yoludur aslinda ses karti. Direk kabin simulatorunden monitorlere veremiyoruz sanirim. Zamaninda ben de arada ses karti olmadan denemeye calismistim basarili olamadim :) Pratik ve ucuz setup icin, preamp ozellikli bir pedal + Torpedo C.A.B. + kulaklik onerilebilir. Dikkat edilmesi gereken sey ise bunun bir loadbox olmadigidir. yani kafa amfi ile kullanilabilir durumda degil. illa ki speaker veya bir loadbox'a girilmesi gerekiyor kafa amfinin. Dedigim gibi preamp pedal + c.a.b is gorur :)
Resim paylastim
Mesa Cabclone ya da Torpedo yerine Hughes and Kettner Redbox da önerir misiniz ? Daha ekonomik bir alternatif gibi referans monitöründe çalmak için.

Geri