Efekt Işleyici Kullanan Var Mı ? ( Behringer )

Merhaba dostlar ( Behringer virtualizer pro dsp2024 ) cihazından buldum uygun fiyata , içinde lazım olabilecek bir çok efekt chorus , delay ,reverb , compressor vs vs barındırıyor ben de evdeki kayıtlarımda kullanabilirim diye düşünmüştüm.
Bu yada benzer bir cihaz kullanan varmı acaba yorum , bilgi , tecrübelerinizi merak ediyorum.

DSP2024P_P0147_FrontTop_XXL.jpg

Midi parametreleri ile DAW üzerinden cihazı kontrol edebilmeniz mümkün. Diğer türlü projeyi her kapattığınızda cihaz üzerinde son kullandığınız ayarı "store" a kaydedip, projeyi açtığınızda da geri çağırmanız gerekiyor. çalışması zevklidir, İşlemci ve ram dem yememiş olursunuz . Yanlız bu tip external cihazlara ses kartınızdaki input gecikme ile ilgili latency tanımlaması yapmanız gerekiyor. Yoksa efekleri gecikmeli duyarsınız pek hoş olmaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Midi parametreleri ile DAW üzerinden cihazı kontrol edebilmeniz mümkün. Diğer türlü projeyi her kapattığınızda cihaz üzerinde son kullandığınız ayarı "store" a kaydedip, projeyi açtığınızda da geri çağırmanız gerekiyor. çalışması zevklidir, İşlemci ve ram dem yememiş olursunuz . Yanlız bu tip external cihazlara ses kartınızdaki input gecikme ile ilgili latency tanımlaması yapmanız gerekiyor. Yoksa efekleri gecikmeli duyarsınız pek hoş olmaz.
teşekkür ederim yazdıklarınız için eğer olurda alırsam deneye deneye bunları halledeceğim oda işin tatlı,acı kısmı..
bunu ses kartına sadece midi bağlantısı yapmam gerek değil mi başka birşeye gerek yok ?

Sadece Midi bağlantısı yaptığınızda ses nereden girip çıkacak ? :)

ses kartınızdan 2 out > cihaz üstündeki 1-2 input a
ses kartınızdan 2 in > cihaz üstündeki 1-2 Output a bağlanacak.
Midi kablosu da aynı mantıkta bağlanır.
Ayrıca daw üzerinden external FX input bus ekleyip, ilgili gecikme tanımlamalarını yapacaksınız.
midi komutlarının tanımlanması, kullanılması ile ilgili bilginiz yoksa benim size buradan yardımcı olabilmem mümkün değil. Daw a göre değişir ve geniş kapsamlı bir mevzudur. o Konudaki tutorial lerden faydalanın.

Geri