Epiphone Bb King Lucille

Arkadaslar öncelikle iyi gunler epiphone bb king lucille gitarinı deneyen halihazırda bu gitara sahip olan var mı ?son zamanlarda böyle bir gitar almak geçiyor içimden yardimci olurmusunuz ?bu arada gibson lucille ile epiphone lucille i karşilastirmiş arkadaşlar bana ikisi arasındaki farkları söyleyebilir mi şimdiden teşekkür ederim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Makale/Tutorial - Caz Kasa Gitarlar Bölüm:1 Semi Hollow Kasa
Tam bitiremedim ama epey bilgi var.
Fiyat skalanızı, istediğiniz bir ton varsa onun bir videosunu ve elinizdeki amfinizle beraber yazarsanız ben ve başkaları da daha yardımcı olabilirler.
Yani özel Bir ton yok yavuz cetin in benimle uçmak istermisin şarkısının tonu mesela bb king dinlemişseniz onun tonları hoşuma gidiyor tanı özel bir ton yok blues çalmak hoşuma gidiyor çok becerikli değilim amacim kendimi eglendirmekamfi blackstar 10 watt fiyat 4000 e kadar çıkabilir

Şimdi ikisi çok çok farklı şeyler. Biri çok spesifik Strat tonu diğeri tam bir Semi Hollow gitar tonu.
4000 TL'ye belki biraz daha üzerine ekleyip ikinci el güzel bir lambalı amfi ve Semi Hollow bir gitar alınabilir.
2000-2500 TL arasında Ibanez As serileri ya da dengi olan Epiphone'lar olabilir. Peerles olabilir. Çok seçenek var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi ikisi çok çok farklı şeyler. Biri çok spesifik Strat tonu diğeri tam bir Semi Hollow gitar tonu.
4000 TL'ye belki biraz daha üzerine ekleyip ikinci el güzel bir lambalı amfi ve Semi Hollow bir gitar alınabilir.
2000-2500 TL arasında Ibanez As serileri ya da dengi olan Epiphone'lar olabilir. Peerles olabilir. Çok seçenek var.
Evet ama ikisi de blues çalıyor lucille oyuk icermemesine rağmen hollow body kategorisine ekleniyor hep...sizin sahip olduğunuz ve cok sevdiğiniz bir gitar oldu mu bu kategorilerde? ?

Neyse siz daha temel şeylerden başlayıp biraz daha araştırın isterseniz.
Strat, Tele, Les Paul ve Semi Hollow tipli gitarlarla da blues çalan çok gitarist var ve aralarından çok ciddi ton farkları oluyor. Hepsi farklı gitarlar.
Aralarındaki farkları dinleyip anlamaya çalışın, sonra size hangisi hitap ediyorsa ona bakarsınız.

Neyse siz daha temel şeylerden başlayıp biraz daha araştırın isterseniz.
Strat, Tele, Les Paul ve Semi Hollow tipli gitarlarla da blues çalan çok gitarist var ve aralarından çok ciddi ton farkları oluyor. Hepsi farklı gitarlar.
Aralarındaki farkları dinleyip anlamaya çalışın, sonra size hangisi hitap ediyorsa ona bakarsınız.
En iyisi ben öyle yapayım ..teşekkürler ama aslında asıl merak ettiğim epiphone lucille modeliydi siz ton sorunca herkesin dinlediği hoşuna gittiği birçok ton vardır .. yani flying v ile de blues çalınır lp ile de ya da tele ile de ya da hollow larla da bunun farkındayım ilginiz için teşekkür ederim tekrardan ...

En iyisi ben öyle yapayım ..teşekkürler ama aslında asıl merak ettiğim epiphone lucille modeliydi siz ton sorunca herkesin dinlediği hoşuna gittiği birçok ton vardır .. yani flying v ile de blues çalınır lp ile de ya da tele ile de ya da hollow larla da bunun farkındayım ilginiz için teşekkür ederim tekrardan ...
Hele Flying v ile çok güzel olur Albert King geldi aklıma hemen

Sanirim arastirmaniz sirasinda bir hata olmus ki, lucillle modeli de semi hollow bir gitar. Yani dediginiz oyuk olayi bu gitarda da var. Standard es345 ya da es335ler kadar bosluga sahip fakat kapakta f hole yok sadece. Bircok gretsch modelinde de olan bir durum bu.

Bu arada yukarida soylenmis ama, blues calacagim, "benimle ucmak ister misin" parcasindaki ton gibi olsun; gitar bu tepkileri versin derseniz, bu tepkileri alamayacaksiniz. Tipki "blues boys tune" calarken bir strattan o parcadaki tepkileri tam olarak alamayacaginiz gibi. Tabii iki gitarla da kendinize ozgu olarak icra edebilirsiniz.

Sanirim arastirmaniz sirasinda bir hata olmus ki, lucillle modeli de semi hollow bir gitar. Yani dediginiz oyuk olayi bu gitarda da var. Standard es345 ya da es335ler kadar bosluga sahip fakat kapakta f hole yok sadece. Bircok gretsch modelinde de olan bir durum bu.

Bu arada yukarida soylenmis ama, blues calacagim, "benimle ucmak ister misin" parcasindaki ton gibi olsun; gitar bu tepkileri versin derseniz, bu tepkileri alamayacaksiniz. Tipki "blues boys tune" calarken bir strattan o parcadaki tepkileri tam olarak alamayacaginiz gibi. Tabii iki gitarla da kendinize ozgu olarak icra edebilirsiniz.
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim ben kapakta f hole olup olmamasıyla ilgili olduğunu sanıyordum bunu öğrenmiş oldum bu arada ben yavuz cetin in stratındaki tonları bu gitarda almak istiyorum alabilirmiyim diye bir şey dememistim arkadaş sorunca sadece o tonu da sevdiğimi söylemiştim epiphone sheraton da ilgimi çekiyor aslında

Keske emek ve zaman harcanip yazilan su tip konular gercekten okunsa. Uzuluyorum gercekten verilen emeklere.
Kardeş ben epiphone bb king lucille ile ilgili bilgi almak istiyordum kullananlar deneyen ler tarafından bu makaleyi yazan arkadaş emeğine sağlık onun bu gitarı denemedigini fakat hollow body lerle ilgili bir araştırmasi olduğunu paylasabilecegini söyledi ben ona tekrar teşekkür ediyorum ...ben koskoca bir başlık yazmışım sadece lucille gitarinı merak ediyorum siz neden böyle atarlandiniz anlayamadım yani bir bilgi paylaşımı yapabilirsiniz sevinirim ama bu şekilde insanlara zarar verici konuşmalar yapmasaydiniz daha iyi olurdu

Geri