Cubase 5 Kesilme Ve Cızırtı Sorunu

Cubasede yaklaşık her 10 saniyede bir cızırtılı bir şekilde 1saniyelik kesinti sorunu oluyor avid fasttrack solo kullanıyorum bilgisayarım i5 430m 4 gb ram şeklinde buffer size suan 512 fakat indirsemde yukseltsemde kesinti ve cızırtı devam ediyor input 15 output 9 sample 44100 suanda kayıt esnasında olsun mixi dinlerken olsun kesilmeler oluyor saniyelik 1 saniye kadar kısa kesintiler oluyor cız seklinde cubase kapalı iken yani sadece ses kartı bilgisayara bağlı iken cızırtı yada kesinti sorunu olmuyor sorun sizce ses kartında mı ? yoksa bilgisayarım cubase in sistem gereksiniminin altında mı kalıyor ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@Buddy Guy Satın almadım hocam ses kartını aldıgım arkadaştan rica ettim bilgisayarıma yuklemesi icin flash disk ile aktardı buyuk ihtimal orjinal değildir

@Single_FACTOR hocam digem ram yerinden cıkmıs ya ilk basta size 4 demistim hatırlıyorsanız zaten 4 diye biliyordum 2 gorunce sasırdıım soktum bugun bilgisayarı ram yerinden cıkmıs 2+2 single sekilde 4 gb ram var yani

@cmbp

-Öncelikle Cubase açıkken F12 ye bas VST performans monitörü çıkacak. O ekranda kalsın. Projeni çalıştır, bu sorunu yaşadığın andaki kullanıma bir bak. ASIO ya da disk te bir zorlanma oluyor mu?

-İkinci olarak; Cubase yine açıkken Görev yöneticisini aç, Performas sekmesine gel, CPU ve RAM Kullanım miktarlarını izle . Hangisi zorlanıyor ya da yüksek oranlara çıkıyor.?

@Single_FACTOR vst performansta asio 0 ile 1. çizgi arasında kalıyor bir anda 1 sn icinde yukseliyor kırmızı ısık yanıyor tekrar oldugu yere geliyor 2-3 kere yaptı bunu ve projenin aynı saniyeleri icinde değil 2- 3 defa dinledim aynı yerlerdemi yapıyor diye bu sorunu farklı yerlerde yapıyor
2. olarak cpu maksimum %32e kadar cıktı bellek 2,01 ila 2,04 arasında geziyor

Ben i7 ve 10 GB bellek kullanıyorum Win7 de şu anda bilgisayarda hiç birşey açık değilken Ram kullanımı 1,90 civarı. Ancak bu benimm sistemim için %20 lik bir hazırda bekleme durumu. Cubase açtığımda Ram yerine göre 5 e yada daha fazlasına yükselir. ancak 2 de hiç kalmaz.
Sıkıntın ram diye düşünüyorum.

@Single_FACTOR hocam aynı yerlerde kesilmiyor her dinleyisimde farklı yerlerde kesiliyor bazen kesilmiyor suanda 2 adet samsung 2 gb ddr3 1066mhz ram var bilgisayarda bilgisayar max 8 gb kaldırabiliyor 2 adet 4gb takacam 8 yapacam yarın bakalım duzelecekmi kesintiler

Geri