Pasif Referans Monitor Için Amfi Önerisi

merhaba arkadaşlar.
Pasif referans monitor için şuan bütçemi zorlamayacak amfi öneriniz var mı.
Amacım gitar kayıtlarını bias fx ile mac de kayıt altına almak.
Elimde fazladan 5.1 ses sistemi amfisi var ama kayıt dinlerken sese etki edeceğini düşünüyorum ve o yüzden şuan bütçemi zorlamayacak bir amfi arıyorum. Yada bir iki ay idare edebileceğim bir yöntem var mı.
Power ile güç verilebilir mi mesela.
Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@mustafapusti . Ben anlamadım, belki bir kahve daha içmeliyim :)
Pasif monitör mü? Pasif monitöre power amp mı? yoksa bildiğimiz bir gitar amfisi önerisine mi ihtiyacınız var?
Açıklayamadığım için o kahveye benim ihtiyacım var gibi. :)

mac de bias kullanıyorum buradaki sesi dışarı vermek istiyorum. bir süredir kulaklıkla kullanıyorum ama evde oda ayarlamak istediğim için ses düzeneği ayarlayacağım.
Oda ebatları 9mt x 3.5mt yükseklik 2mt
Komple ahşap oda. Bu oda için büyük hoparlöre gerek duymadığım için 3-4-5inc lik referans monitoru bakıyorum. Ucuza birtane jbl 1c var ama aktif bir sistem değil harici amfi gerekiyor.
Bunun için besleyebileceğim bir yöntem yada amfi mevcutmu diye soruyorum.

Detayı aşağıda
http://www.jblpro.com/pub/obsolete/Control_1c.pdf

Bahsettiğiniz JBL "referans monitörü" olduğuna emin değilim . Hiç bir yerde frekans cevaplarına ulaşamadım ve yazılmamış . Bunların "Multimedia speaker" olması yüksek ihtimal.
Pasif, hele ki stüdyo monitörünü bir power amp la sürme meselesi bu aşamada hiç mantıklı olmaz. Birbirine uyumlu akipmanı kolay bulamazsınız ya da bulduklarınız hız frekans olarak birbirine uymaz. Kaş yapayım derken göz çıkarırsınız. Ayrıca işi çok iyi bilenlerin genelde tercih ettikleri sistemler olduğundan; aktif sistemlere göre maliyeti daha yüksek olur.

Tüm bunları unutun ve "Aktif Referans monitörü " bakın. yanlız 9 m odaya 3"-4" zaten yeterli olmaz ama 5" ref monitörü de düşük kalır gibime geliyor.
Eğer amacınız Bias FX ile gitar çalmak ve iyi bir performans almak ise zaten benim ilk önereceğim şey; ref monitörü yerine; Aktif Full Range 10" - 12"stage monitörü kullanmanız olacaktır.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bahsettiğiniz JBL "referans monitörü" olduğuna emin değilim . Hiç bir yerde frekans cevaplarına ulaşamadım ve yazılmamış . Bunların "Multimedia speaker" olması yüksek ihtimal.
Pasif, hele ki stüdyo monitörünü bir power amp la sürme meselesi hiç mantıklı olmaz. Birbirine uyumlu akipmanı kolay bulamazsınız ya da bulduklarınız hız frekans olarak birbirine uymaz. Kaş yapayım derken göz çıkarırsınız. Ayrıca işi çok iyi bilenlerin genelde tercih ettikleri sistemler olduğundan; aktif sistemlere göre maliyeti daha yüksek olur.

Tüm bunları unutun ve "Aktif Referans monitörü " bakın. yanlız 9 m odaya 3"-4" zaten yeterli olmaz ama 5" ref monitörü de düşük kalır gibime geliyor.
Eğer amacınız Bias FX ile gitar çalmak ve iyi bir performans almak ise zaten benim ilk önereceğim şey; ref monitörü yerine; Aktif Full Range 10" - 12"stage monitörü kullanmanız olacaktır.
Anladım. O zaman bir iki ay daha bekleyip thomann dan aktif full range monitor almak.

Geri