sampler ve sync problemi

herkese selam ben audigy 2 platinum ex kullanıyorum cokda memnunum ancak xp kullanmaya basladım ve her zaman kullandıgım tascam giga sampler programını kurdum bildiginiz gibi bu program vxd driverları istiyor hemen ses kartımın sürücüleri içinden driver utulityi actım upgrade için o ne 3 driverda var ama vxd ve nt driverları kapalı sadece vdm driver secenegi acık kartın yeni sürücülerinide yükledim ama olmuyor hem xp kullanmaya devam edip hemde gigayı nasıl kullanabilirim

birde cool edit 2000 ve cakewalk pro 8 i senkronize calıştırıp cake deki midileri kanal kanal kaydetmek istiyorum ikisininde helpinden yararlanarak sync ayarlarında bir sürü deneme yaptım ama beceremedim bilen varsa tıpkı bir salaga anlatır gibi anlatabilirmi sevgiler

Cool edit ve Cakewalk'u ayni anda calistiramazsin. Ikisi de ses kartini tekeline almaya calisir. Cubase veya Nuendo olsa belki olurdu, cunku onlarin "release ASIO in the background" diye bir secenegi var. Ama Cakewalk WMD kullandigi icin belki yine olmazdi.

Herneyse. Cakewalk'taki MIDI'leri Cakewalk icinde audio kanalina donusturdukten sonra ihrac edip Cool Edit icinde acmaktan baska care yok gibi gozukuyor. Bos bir audio kanalini Record'a getir, MIDI kanallarindan birini solo et, kayidi baslat. Sonra baska bir audio kanalini record'a getir, bir sonraki MIDI kanalini solo et, boylece hepsini audio'ya cevir. Ortaya cikacak wav dosyalarini Cool Edit'e import edebilirsin.

...

giga olayı çözülmüyor...yeni versionu v2.54 ve üstü xp de çalışıyor ondan alman gerekecek sanırım.Yada başka sample editor kullan vsampler3, ni kompakt gibi :D onlar giga formatını ve bilimum sample formatını destekliyor

kolay gelsin

Sonar'da "Share WDM Drivers with other programs" diye bir seçenek hatırlıyorum ben Options menüsünde yahu, Cakewalk'da da olması lazım öyle birşey. O olmazsa INI dosyasındaki Audio-MIDI I/O'ları capture eden bazı 1'leri 0 yaparak o iş çözülür sanıyorum. Logic'in de o huyu vardı, start-up'da bütün ses kartını ele geçirir başka programların kullanmasına izin vermezdi, onu o şekilde logic.ini dosyasında değişiklik yaparak çözüyordun. Ama Cakewalk'a ve CoolEdit'e bakmak lazım. Cool Edit'i bilmiyorum, hiç kullanmadım. Tam detayları gözümün önünde değil şimdi ama görürsem hatırlarım. Eğer her iki programın program klasöründeki .ini uzantılı dosyalarını buraya kesyapıştırla asarsan bir göz atarız.

Bunun dışında iki programı aynı bilgisayarda MIDI olarak birbiriyle konuşturmak istiyorsan ilk iş sisteme MIDI Yoke denen bir sanal MIDI soket programı yüklemen lazım. Onun nereden bulunup nasıl yüklendiği başka başlıklarda anlatıldı, galiba Bedava Programlar başlığıydı. Orada nasıl kullanıldığı da ayrıca yazıyor. O şekilde Cake'deki MIDI'leri anında Cool Edit'e okutturabilirsin. Cool Edit MIDI okuyabiliyor mu bilmiyorum ama programdan programa MIDI ancak Yoke üzerinden gönderilir. Orada MIDI Yoke sistem içinde sanki bir hardware MIDI patchbay varmış gibi bir takım MIDI soket noktaları (Y) oluşturuyor. Siz de bir programın MIDI çıkışını diğerinin de girişini aynı Y noktasına verdiğinizde önceki programdan çıkan MIDI sinyali anında diğer programın MIDI girişinde beliriyor, hiç ses kartına uğrayıp bilgisayarın dışına çıkmadan.

Onun dışında, şu Gigasampler'in eski versiyonunu XP'de Uyum sihirbazını kullanarak sanki 98SE'deymiş gibi kandırıp çalıştıramıyor musunuz? Bir deneyin, belki kanar.

...

kanmıyor kanmıyor kanmıyor keşke kansa idi ...ben denedim. ama giga studioyu bırakalı yıl oldu...kesinlikle uğraşmaya değmez yada kafan rahat son versiyonunu alacan giga studio 3 o bayağı güzelmiş... :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
giga problemimi kxdrv3537-full adlı driverla çözdüm şu anda tascam 2,5v gigayla sorunsuz calısıyorum audigynin müthiş :!: driverlarından beni kurtardı zaten cok cok az bir süre sonra mahcem abimizin tavsiyelerini dinleyip shitblasterlardan kurtulup m-audionun kartlarından birini alcam
cool edit ve cakewalk uyumumuyla ilgili sizin yönlendirmelerinizle birtakım denemeler yapıyorum su anda

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hemserim nebukenazar umarım sendede benimki gibi sorunsuz calısır ama sorunsuz dediğim sadece müzikte tabi bilgisayarda aynı anda bir çok faaliyet yapıyorsan kurma derim film oyun vs. bu hafta m-audionun kartlarından birini alcam ve umarım kurtulcam sb derdinden fiyatlarda cok uygun audigy 2 platinum exe verdiğim paranın üzerine cok az bir miktar ekleyip güzel bir kart getirtiyorum gelince bunu giga , cakewalkta ve cool editde deneyip sana sonucları yazarım

...

yok ben müzik için başka bir sistem kurdum orayı zıçıyom deneme tahtası yaptım driverindan tut programına kadar.Hepsi müzikle ilgili.Öteki sistemde diğer olaylar...

Ben şimdilik benim karttan memnunum ama zaten paramda yok sorunum bu aralar işlemcimden kaynaklanıyor yetmiyor azcık (p4 1.4)Ama sb sf2 sampleri editor kullanmadan direkt ses kartı yardımı ile çalıştırınca olay biraz rahatladı.Kesinlikle param olunca alacam güzel bir sistem kuracam ama şimdilik idare edecez.Ama buraya yorumlarını bekliyoruz...

Kolay gelsin...

Geri