Dip Gürültüsü

selam arkadaşlar gitarım hss dizilimli bir gitar 5 yollu switch e sahip bildiğiniz gibi 2 ve 4. pozisyonda dip gürültüsü olmaması lazım ama 2. pozisyonda dip gürültüsü bariz şekilde varken 4.pozisyonda gürültü hiç yok dediğim gibi gitar h s s yani humbucker single single dizilimli bi gitar acaba humbucker de bir sıkıntı olabilirmi ?

gitar yakın zamanda ufak da olsa bir darbe aldı mı? Darbe ya da başka bir etkenden içeride bir lehim biraz oynamış olabilir. Genelde dip gürültünün sebebi temassızlık ve kötü izolasyon diye biliyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitar yakın zamanda ufak da olsa bir darbe aldı mı? Darbe ya da başka bir etkenden içeride bir lehim biraz oynamış olabilir. Genelde dip gürültünün sebebi temassızlık ve kötü izolasyon diye biliyorum.

gündelik hayatta aldığı oldu tabi otobüste giderken olsun sakarlıklar olsun ama volume tone potansları awitch lerin lehimlerini yeni yaptım belki ondandır diye ama manyetik lehimlerini denemedim.

2.pozisyonda (humbucker split+middle single) gürültü olmayacak diye bir kural yok, bağlantının nasıl yapıldığı ile alakası var. Kaldı ki eğer gürültü duyuyor isen bağlantı paralel yapılmıştır. Bir luthie ye götürüp seri şekilde bağlatırsan o pozisyonda da gürültü kesilecektir e tabi buna bağlı olarak tonda değişecek..

Geri