İnceleme Sahte Ernie Ball Gitar Telleri

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 gün önce eBay' den satın aldığım teller bugün elime ulaştı ve takmak için açtığımda içindeki tellerin küflü olduğunu gördüm. En kötü 5 senedir bu telleri kullanıyorum ve bir kere dahi başıma böyle durum gelmemişti. İnternette yaptığım araştırmada sahte ürünle ilgili fazla bir bilgiye rastlayamadığım için buradan bilgilendirmek istedim. Regular Slinky modelini aldığım için bunun üzerinde bilgiler vereceğim büyük ihtimalle aynı sorunlar diğer modellerinde de vardır.
Öncelikle sahte olan tellerin ambalajı biraz daha açık tonda ve yazılar daha koyu yazılmış. Paketin alt tarafı kusursuz bir şekilde kesilmiş ve logonun içinde yazan küçük yazı bold yazdığı için rahat okunmuyor. Ayrıca sahte olanın sol sütunundaki yazılar daha aşağıdan yazılmaya başlanmış.
FullSizeRender.jpg
Diğer bir belirgin özellikle ise -bence bir bakışta anlayabileceğiniz fark- barkod boyutları. Sahte olanın barkodu daha küçük yapılmış.
IMG_2988.JPG
Bir çok gitaristin tercih ettiği bir marka olduğu için tedbirli olmak gerekiyor. Piyasaya girerse hızlı bir şekilde eritilebilir. Dikkatli olmakta fayda var.
 
Şu an sadece satıcı ile iletişime geçip durumu bilgilendirdim. Para iadesi için eBay' ye yazacağım belki ürünün ambalajını açtığım için iade yapmayabilirler ama denemekte yarar var.
 
Aliexpress'te de satisi mevcut, o halde onlar da sahte olabilir. Uretirken icindeki havayi bosaltiyorlar, hava kalirsa bu gibi durumlar normal.
 
Ebay'da her türlü şeyin sahtesi var, özellikle satış yerine bakın "china" yazıyorsa ve fiyatı anormal düşükse sahtedir.
 
Aynı şekilde Elixir' lerde de bu durum mevcut bilginiz olsun her Elixir' e hemen aldanmayın derim, ayrıca uyarı için teşekkürler.
 
Türkiye'de müzik marketlerde bu ürünlerden satılması söz konusu mu? Ben yıllar önce bir paket almıştım ernie ball paslı çıkmıştı.
 
Ebay'da her türlü şeyin sahtesi var, özellikle satış yerine bakın "china" yazıyorsa ve fiyatı anormal düşükse sahtedir.
Bu ürünü açık arttırmadan satın aldım. Anormal düşükte değil £4' a gelmişti normalde £6 - £7 arasında. Ebay iade edince parayı bedava oldular orası ayrı tabi.

Türkiye'de müzik marketlerde bu ürünlerden satılması söz konusu mu? Ben yıllar önce bir paket almıştım ernie ball paslı çıkmıştı.
Bence her şey mümkün güvenilir yerlerden satın almakta fayda var bir de bu tarz detayları bilirsek paketi bile açmadan anlayabiliriz sahte olup olmadığını.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler