Armoni Kitap Önerisi

Merhaba geçenlerde buna benzer bir konu açmıştım ama konu dağıldı aradığımı da bulamadım.

Sizlerden ricam rahat edinebileceğim ve basit bilgilere (klavye üzerinde notalar vs) dayanmayan, yeni gitaristlere yönelik değil de işin teori kısmına geçmiş, daha çok teorik bir armoni kitabı arıyorum. İleri solo teknikleri ve temelinden gamlar içinde olsa çok güzel olur. Var mıdır böyle bir kitap bilen veya bende var diyen?

Merhaba geçenlerde buna benzer bir konu açmıştım ama konu dağıldı aradığımı da bulamadım.

Sizlerden ricam rahat edinebileceğim ve basit bilgilere (klavye üzerinde notalar vs) dayanmayan, yeni gitaristlere yönelik değil de işin teori kısmına geçmiş, daha çok teorik bir armoni kitabı arıyorum. İleri solo teknikleri ve temelinden gamlar içinde olsa çok güzel olur. Var mıdır böyle bir kitap bilen veya bende var diyen?
Öyle bir kitap yok, çünkü sizin aradığınız armoni kitabı değil.
Size teoriyi de içeren ancak gitar temelli bir kitap lazım. Armoni, akorların kuruluşunu ve bağlanışlarını anlatır. "Solo teknikleri" ile filan da ilgilenmez.
Türkçe kaynak olarak Bora Uslusoy'un daha ileri düzey olan kitabına bakabilirsiniz.
İngilizce bulabilirseniz Fretboard Mastery - Troy Stetina öneririm.
Aşağıdaki başlığa ve oradaki linke de bakın:
Jim Gleason Ansiklopedik Gitar Metodu - Ücretsiz Kitap Linki

Bence de böyle bir kitap yok.Armoni için Nail Yavuzoğlu - Müzik Teorisi 1 ve 2 en sağlıklı bulduğum türkçe kaynaklardan.Tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kusura bakmayın daha önxe kitap üzerinde çalışmadığım için fazla bilgim yok. Peki gamları kavrama konusunda önerebileceğiniz en iyi kaynak nedir? Bundan ayrı olarak ileri solo tekniklerini de içeren kitap var mıdır? Sanırım böyle sormam daha iyi oldu :)
Yorumlarınız için teşekkürler

Söylediğiniz her şeyi içinde mükemmel bir şekilde içinde barındıran kitap bilmiyorum fakat ayrı ayrı ele alırsak:

Armoni için: Nurhan Cangal- Armoni
İleri solo gitar teknikleri için: Bora Uslusoy - Solo Gitar İleri teknikler

Nail yavuzoglunun caz muziginde akor dizileri kitabi var bende, baslarda oneriyordum ama artik onermiyorum. Anlasilmasi guc ve matematiginde boguluyorsunuz.
@barrios
Hocam bu fretboard mastery mi yoksa fretboard logic i mi once onerirsiniz?

Geri