Sesim Gelişmeye Açık Mıdır Yorumlarınızı Bekliyorum

ses nasıl(erkek)

• güzel & geliştirilebilir

Oylar: 5 12.2%
  • Çöp

Oylar: 36 87.8%

• Toplam oy veren
    41
  • Anket kapandı .
arkadaşlar sesime çok güzel diyenlerde var beğenmeyenlerde var birkaç müzisyen arkadaşım sesini kullanmayı bilmiyorsun beğenmeyenler o yüzden beğenmiyor demişti , hiç bir eğitim almadım smuleden bir kaydımı bırakıyorum size ekrek sesi bana ait gelişi güzel söylenmiş bir şarkı tek bir yerde sesim yükseliyor zaten bu şarkıdan yola çıkarak sesim hakkında yorumlarınızı bekliyorum yani geliştirilmeye açık mıdır şan dersi almalı mıyım yoksa çöp mü vs. vs. şimdiden tek tek herkese teşekkür ediyorum Dibine Kadar(Akustik) on Sing! Karaoke | Smule

2. part : Seni Kendime Sakladım(Akustik) on Sing! Karaoke | Smule

arkadaşlar 2. şarkıyı ekledim bu parçada sesim daha ortaya çıkmış gibiydi yorumları alabilir miyim

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar, gereksiz nameler bu tarz sarkilari tarzinin disina cikariyor. Amaciniz turku soylemekse o yone yonelin, rock sarkilarda gitmiyor.
teşekkür ederim yorumun için fakat bu tarz şarkılarda gereksiz namelerin varlığı ve tarzın dışına çıkıp çıkmadığı ayrı bir tartışma konusu olur sanırım. sesim hakkında basit bir yorum istiyorum sadece

Ağzınızdan nota çıkarma eğitimi almalısınız. Örnek vermek gerekirse sizle beraber söyleyen kişi de amatör ancak en azından hataları olsa da notalar ile söylüyor. Sizin söylediğiniz kısımların hiç birinde nota yok. Ses çıkartmışsınız.

Ağzınızdan nota çıkarma eğitimi almalısınız. Örnek vermek gerekirse sizle beraber söyleyen kişi de amatör ancak en azından hataları olsa da notalar ile söylüyor. Sizin söylediğiniz kısımların hiç birinde nota yok. Ses çıkartmışsınız.
fazla özen göstermediğim için öyle olmuş farkettim bende tekrar dinleyince teşekkür ederim yorumunuz için.

Ses tonunun hiçbir önemi yok. Ses tonunun hoş olması güzel bir ayrıntıdır sadece. Önemli olan şarkı söylemeyi öğrenmeniz. Sesiniz güzel de olsa herkese hitap edemezsiniz.

Şarkı söylemeyi öğrenmeniz lazım. Şan eğitimi alınız.

Ses tonunun hiçbir önemi yok. Ses tonunun hoş olması güzel bir ayrıntıdır sadece. Önemli olan şarkı söylemeyi öğrenmeniz. Sesiniz güzel de olsa herkese hitap edemezsiniz.

Şarkı söylemeyi öğrenmeniz lazım. Şan eğitimi alınız.

aslında ben buna dolaylı olarak katılmıyorum , herkesin dediği birşey bu ses önemli değil önemli olan sesi düzgün çıkarmak nefesi düzgün vermek falan falan ama şimdi cem adrian var müslüm gürses,bülent ersoy sezen aksu , mega star olmuş tarkan yani bu isimler sayılabilecek en basit isimler.

aslında ben buna dolaylı olarak katılmıyorum , herkesin dediği birşey bu ses önemli değil önemli olan sesi düzgün çıkarmak nefesi düzgün vermek falan falan ama şimdi cem adrian var müslüm gürses,bülent ersoy sezen aksu , mega star olmuş tarkan yani bu isimler sayılabilecek en basit isimler.

Bu kişilerin kendi tarzı var, sadece sesten dolayı bulundukları yerde değiller, eğitimlerini vesaireyi bir kenara koyacak olursak.

Tarz>Ses rengi bence.

Son düzenleme:
Bu kişiler seslerini doğru kullanabildikleri için kulağa güzel geliyor zaten.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz.
Bülent Ersoy klasik eğitimlidir, solfej-deşifre becerisi efsanedir.
Tarkan Üsküdar Türk Musikisi Cemiyeti'nden yetişmedir.
Cem Adrian'ı bildiğim kadarıyla Fazıl Say bizzat emek vererek yetiştirdi.
Vokal konusunda en sık yapılan hata, şarkı söylemeyi gökten zembille inmiş bir beceri sanmaktır.
"Sesi güzel" dediğiniz insanlar, eğitimsiz bile olsa, sezgisel olarak doğru teknikle şarkı söyleyen kişilerdir.
Kısaca, iyi teknik = güzel ses demektir. Yani aslında "güzel sesli" doğulmaz, olunur.
Not: Başkasının değerlendirmesi ile kendi yeteneğinizi tartamazsınız. Ne istediğinizi önce kendiniz bilmelisiniz.

Kulağı olmayan böyle kişiler sıklıkla şan eğitmenlerine başvuruyorlar. Benim gördüğüm kadarıyla şan eğitimi de işe yaramıyor. Bu arkadaşın söyleyiş tarzına baktığınızda büyük bir özgüveni olduğunu görüyorsunuz. Tartışılmayacak kadar kötü bir ses için anket açılması da yine sınırsız özgüvenin göstergesi. Gördüğünü iddia eden bir köre yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz.
Bülent Ersoy klasik eğitimlidir, solfej-deşifre becerisi efsanedir.
Tarkan Üsküdar Türk Musikisi Cemiyeti'nden yetişmedir.
Cem Adrian'ı bildiğim kadarıyla Fazıl Say bizzat emek vererek yetiştirdi.
Vokal konusunda en sık yapılan hata, şarkı söylemeyi gökten zembille inmiş bir beceri sanmaktır.
"Sesi güzel" dediğiniz insanlar, eğitimsiz bile olsa, sezgisel olarak doğru teknikle şarkı söyleyen kişilerdir.
Kısaca, iyi teknik = güzel ses demektir. Yani aslında "güzel sesli" doğulmaz, olunur.
Not: Başkasının değerlendirmesi ile kendi yeteneğinizi tartamazsınız. Ne istediğinizi önce kendiniz bilmelisiniz.
Yeni trend bu sanırsam hocam, sesim nasıl :) Söylediğiniz cevap da beğenilmiyor, umarım tatmin edici sonuçlar çıkar bu başlıktan. Ama zannetmiyorum.

ARKADAŞ adamın sesi nasıl? Herkes yok efendim ses rengi önemi yok önemli olan tarz marz. Yahu SESİ NASIL? Dinlemedim öylesine yorumlara bakayım dedim merak ettim 1 kişi sese yorum yapmamış yahu :D Sesi nasıl adamın sorusuna cevap verin arkadaş. Kusura bakmayında ses rengi aralığı falan ÇOK ÖNEMLİ. Bu yoksa gerisi hikaye. Neyse dur dinliyim.

Neyse yorum yapanlar haklıymış detone olmuşsun Kaan'ın sesini taklit etmişsin o yüzden sesin hakkında bir fikir edinemedim.
Aslında taklit etmek için özel bir çaba sarfetmedim ses normaldede böyle çıkıyor , ses rengi ve aralığı hakkında sana katılıyorum tiz seslere çıkışım çok değişiklik gösteriyor . 2 3 müzisyen arkadaşım var sesin güzel ama notaya göre söylemiyosun o yüzden kötü çıkıyor demişlerdi. Bu forumdanda fikir almak istemiştim

Aslında taklit etmek için özel bir çaba sarfetmedim ses normaldede böyle çıkıyor , ses rengi ve aralığı hakkında sana katılıyorum tiz seslere çıkışım çok değişiklik gösteriyor . 2 3 müzisyen arkadaşım var sesin güzel ama notaya göre söylemiyosun o yüzden kötü çıkıyor demişlerdi. Bu forumdanda fikir almak istemiştim
olur öyle...

Öncelikle Smule eğlencelik ve herkesin çok kolay kullanabildiği bir uygulama. Eğlenmenize bakın, yorumlara da takılıp moralinizi bozmayın. iyi yorumlar var sa da; ben oldum piştim demeyin. Orada yapılan kayıt hiçbirşeyin kriteri ve karşılaştırması olamaz.

Vokal konusunda ilerlemek istiyorsanız; seviyenize uygun bir gruba dahil olun. İşin mutfağı çok farklıdır bunu deneyimleyin. Eğer devam etmek istiyorsanız; şan dersi ile destekleyin. Acale etmeyin, doğuştan yetenekli iseniz bile müzikal ilkelerin-pratiklerin oturması zaman alacaktır. Elinizin altında kendi başınıza çalışırken doğru sese sizi yönlendirmesi amacı ile kullanabileceğiniz bir enstrüman bulundurun. Temel akorları basmayı öğrenenin.

Ya bu arada forum ahalisi: diğerleri tamam da, ben de nezle olduğumda ıkınmalı-inlemeli sesler çıkartırım. bunun için gidip albüm çıkarmıyorum. Cem adrian konusunda Ses oktavı fazla ise bunu gerekli-gereksiz ortaya dökmeye çalışmak sirk cambazlığı yapmaktan başka birşey değil.
Aşağıdaki adamı izleyin; yaptığı hareketleri Neymar, Messi gelsin yapamaz.
bunlardan hangisi futbolcu?

Son düzenleme:
Ya bu arada forum ahalisi: diğerleri tamam da, ben de nezle olduğumda ıkınmalı-inlemeli sesler çıkartırım. bunun için gidip albüm çıkarmıyorum. Cem adrian konusunda Ses oktavı fazla ise bunu gerekli-gereksiz ortaya dökmeye çalışmak sirk cambazlığı yapmaktan başka birşey değil.
Aşağıdaki adamı izleyin; yaptığı hareketleri Neymar, Messi gelsin yapamaz.
bunlardan hangisi futbolcu?

Sadece video için yorum yapayım. Bu örnek olmamış. Futbolla, freestyle birbirinden gece ile gündüz kadar farklı şeyler. Tek ortak yanları topla yapılıyor olmalı.
Bu adamlarda yeşil sahaya çıksın koyun gibi mee lemeye başlar Ronaldo yada Messi nin yanında.

Geri