Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

cash demiş ki:
Güzel gitar dkmg heavy metal için çok iyi bir seçim olabilir fakat yanısıra amerikan müziğiylede ilgilenirim blues , jazz , country yaparım dersen belki yetersiz kalabilir ama seçim tabiiki yine senin zakk wylde oldukça sert olan tonu ile country yapıyor mesela ama kendi yaklaşımını uyguluyor ve yakışıyor çünkü kendi sesini yakalamış...
dk serisi çok kalitelidir fiyatı ve randımanı eşit orantılı çok tercih edilen ürünler...
lic-x paran varsa soloist yoksa dk serisinden bir seçim ile arayışını sona erdirebilirsin...
sl1 oldukça iyi bir gitardır ama ''t'' olayının farkını bilmiyorum...

bu dkmg ler çokmu sert ya? Heavy Metal tarzında ise çok sert demektirki buda tarz sınırlaması yaratabilir.

Dedim ya tamamen kişisel adam kalkıyor mesela en sert emg ile country yapıyor ama yakıştırıyor...
eğerki diyorsan ben blues un tadını duymak istiyorum o zaman maalesef kısıtlamada hissedebilirsin kendini çünkü duyamazsın o sesi....

Arkadaşlar ben 500-600$ civarı bütçemle yeni bir gitar almak istiyorum..Netten araştırdığım kadarıyla kendine yakın hissettiğim gerek kasa şekli gerekse pick up 3 tane model çıkardım...
1-İbanez RG350DX veya EX
2-LTD M100FM
3-Jackson PS4

Sizce bu aletlerden hangisi blues&distortion tonlarında daha iyi performans verir.yardımcı olursanız devinirim

saol cash ya sen izmir e taşındın demi. iyi ya bende izmir liyim. o zaman sana bir sorum daha nerden alabilirim. kararım sl1. bir deseni var laylaylomda hasta kaldım sitede bir bak istersen. bu arada senle uzun zaman önce bir gt2 konuşmuştuk gitar işinden sonra bir görüşelim

görüşürüz o problem değil...
sololistte hangi rengi istiyorsun ? maalesef istediğin rengi bulamama gibi bir durum var %90 sadece siyah vardır ellerinde zaten laylaylomdan almazsın tnt müzikte herşeye zam yapmış ama yinedde ucuz laylay dan bi telefon açar sorarsın tahminim 2000$ civarına alırsın...

Nothern_Rock demiş ki:
cash demiş ki:
Dedim ya tamamen kişisel adam kalkıyor mesela en sert emg ile country yapıyor ama yakıştırıyor...
eğerki diyorsan ben blues un tadını duymak istiyorum o zaman maalesef kısıtlamada hissedebilirsin kendini çünkü duyamazsın o sesi....

Peki Hard rock a uyarmı yani birazdaha yumuşağı :D
,

Tabiiki hardrock da yapılabilir neden yapılmasın ? ama tonunu dinlemen lazım bakalım senin kafandaki hard rock kriterlerine uyacakmı...

cash demiş ki:
Nothern_Rock demiş ki:
cash demiş ki:

Peki Hard rock a uyarmı yani birazdaha yumuşağı :D
,

Tabiiki hardrock da yapılabilir neden yapılmasın ? ama tonunu dinlemen lazım bakalım senin kafandaki hard rock kriterlerine uyacakmı...

Tabi herkesin bir müzik kriteri vardır haklısın ama hard rock dedimmi aklıma en kolay küçüklüğümden beri dinlediğim Mavi Sakal geliyor mesela..

arkadaşlar boss me-8 hakkında bilgi almak istiyorum kullanan varsa memnunmu değil mi?artıları eksileri falan.fiyatı hakkında tonları kullanımı falan hakkında yardımcı olunursa sevinirim..almayı düşünüyorumda..
detaylı bilgisi olanlar veya bilgi vermek isteyenler foruma veya özele yazarlarsa sevinirim..

Marilyn_Manson demiş ki:
arkadaşlar boss me-8 hakkında bilgi almak istiyorum kullanan varsa memnunmu değil mi?artıları eksileri falan.fiyatı hakkında tonları kullanımı falan hakkında yardımcı olunursa sevinirim..almayı düşünüyorumda..
detaylı bilgisi olanlar veya bilgi vermek isteyenler foruma veya özele yazarlarsa sevinirim..

o sorunu pedallar ve prosesörler hakkında herşey başlığında sor
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: http://www.turkrock.com/post458140.html#458140

1 allahın kulu bana yardımcı olsun!!!
Japo ibanez rg 270 gitarım var ve üzerine 2 tane humbucker alacam...
Bunlardan birisi dimarzio Steve's Special olacak büyük ihtimalle...
Diğer manyetiği seymour duncan almayı düşünüyorum...
Hangi model veya bu manyetiğin yanına hangi manyetiği önerirsiniz...
YARDIM!!!

köprüsü Floyd Rose olan bir gitara neck için duncan tb4 alsam nasıl bir sonuç alırım. Floyd Rose da biraz cılız sesler alırsın denmişti. Yardım lütfen

15W-Marshall-satiyorum demiş ki:
Ben de tb4 önereceğim fakat gitarın ağacı basswood ise ve köprü de floyd rose ise istenmeyen sonuçlar doğabilir, aşırı cırtlak olması gibi.Onun dışında maunda zaten tb4'ü tek geçerim.Bu nasıl bir manyetiktir ki harika clean tonu vardır, jazzcılar kullanır; güçlü distortion tonu vardır, metalciler kullanır.JB böyle bir manyetiktir.Bence gelmiş geçmiş en iyi manyetiktir.
cevabına dayanarak söyledim bunu. Yani neck de fln olması bir sorun çıkarmaz. zaten bildiğim kadarıyla "trembucker" tb4 ler bridge için galiba?! bi de sonuç olarak hiç düşünmeden alabileceğim bir manyetik diyorsunuz yani?!

Ama ağacıda göz önünde bulundurmuş arkadaş sadece floyd rose dememiş yoksa bir sürü floyd rose lu sistemde mevcut tb4...
seninkinin ağacı ne onlarıda belirt o zaman.

Alder body
Natural finish maple neck
Rosewood fingerboard
Washburn 600S Floyd Rose® tremelo system
Chrome hardware

işte böyle yazıyor sitede

Geri