Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Kont_De_La_Fere demiş ki:
Şimdi YKM'nin iki sokak üstünde bir üst geçit var Demirtepe'ye giderken. Üst geçitin ayağının orda hemen karşında bir pasaj göreceksin. Turtes İşhanı diye. Onun alt katında Evrensel Müzik var. Kenan Usta da dükkanın hemen yanındaki atölyesinde olur. İstediğin herşeyi yapar gitarına ve inanamazsın geri geldiğinde aletin (resmen başta yaratıyor bu adam gitarı) ancak 3-4 gün bekletir en az...
:arrow: bu adam gitara ne tür seyler yapiyor__??

slm arkadaşlar benim bir sorunum var ve bu beni çok rahatsız ediyor geçenlerde marshall mg15dfx amfi aldım tek kelimeyle mükemmel bi ampli fakat gitarım fazla iyi değil hatta hiç değil diyebilirim :cry: gitar çalarken acayip cızırtı çok rahatsız edici bi ses var bunun olacağını biliyodum zaten ama okadar param yoktu değiştiremezdim..benim şimdi sormak istediğim soru şu;bu güzelim amfinin tonlarını gayet güzel bi şekilde çıkaracak hem ucuz olacak yani çok pahalı olmamak koşuluyla bi gitar markası verebilecek bi arkadaş varmı die soruyorum cvplarınız için çok sağolun eyvallah....

kirk20 demiş ki:
slm arkadaşlar benim bir sorunum var ve bu beni çok rahatsız ediyor geçenlerde marshall mg15dfx amfi aldım tek kelimeyle mükemmel bi ampli fakat gitarım fazla iyi değil hatta hiç değil diyebilirim :cry: gitar çalarken acayip cızırtı çok rahatsız edici bi ses var bunun olacağını biliyodum zaten ama okadar param yoktu değiştiremezdim..benim şimdi sormak istediğim soru şu;bu güzelim amfinin tonlarını gayet güzel bi şekilde çıkaracak hem ucuz olacak yani çok pahalı olmamak koşuluyla bi gitar markası verebilecek bi arkadaş varmı die soruyorum cvplarınız için çok sağolun eyvallah....

:arrow: ne kdr paran war_?

selamlar.
ben yeni başladım kendim öğrenmeye çalışıyom da
bir şey eksik vuruşları nasıl öğrenecem tek sorunum o yardımcı olabilirmisiniz :oops:

slm soruna cvp veremedim kusura bakma benim fazla bi param yok ama alacağım zaman heralde iyi bi parayı gözden çıkarmak gerekiyo heralde..yani şu amfiyi aldım ama samimi söylüyorum çalasım yok yahuu şu cızırtı yüzünden..bende bi kirk hayranıyım ve o adama özeniyorum işte çaldığı herşeyi çalasım var elimden geldiğince çalmaya çalışıyorum ama nereye kadar!enstrümanlar iyi olmalıki daha iyi bi gaza aşka şevke gelebilesin değilmi dostum??eyvallah

kirk20 demiş ki:
slm soruna cvp veremedim kusura bakma benim fazla bi param yok ama alacağım zaman heralde iyi bi parayı gözden çıkarmak gerekiyo heralde..yani şu amfiyi aldım ama samimi söylüyorum çalasım yok yahuu şu cızırtı yüzünden..bende bi kirk hayranıyım ve o adama özeniyorum işte çaldığı herşeyi çalasım var elimden geldiğince çalmaya çalışıyorum ama nereye kadar!enstrümanlar iyi olmalıki daha iyi bi gaza aşka şevke gelebilesin değilmi dostum??eyvallah

ya zuhal ve pan müzik'in old.sokakta cok ii bi cort vardi250$ falandi yada ben yanlıs gördüm fiyatini ama cok ii güzüküyodu bence cortlara bak ucuz ve kalite ariyosan..

SX VST FT
bu gitarı almayı düşünüyorum yorumlarınız???
Link: http://www.senkop.com.tr/urun/112/sx-vst-ft.htm

3single manyetiği olan bi Raymond gitar aldım aldığım gün iade ettim.humbuckerlı ve kilit sistemli bi gitar almaya karar verdim.kullanmayı bilmediğim halde:) ama kalın tonlar için humbecker gerekliymiş...

tesekkürler...

/buarada yeni başlıcam gitar çalmaya

arkadaşlar
epiphone lespaul goth studio floydrose li gitarım var.
Acaba bu gitarların sıfırı nekadardır? Ben 2. el aldım. alet amerikadan sıfır gelmiş ve alette hiçbir sorun yok ve ben bu aleti ne kadara satabilirim sizce?

Gitarın resmide bu:

Goth-Les-Paul-large.jpg

350$ a satabilirsin bence. belki daha fazla da eder ama, alan cıkmaz su an!
ben de bi soru sorayım; bu epip les paul goth ların hepsimi studio serisinden? kimisinde studio yazıyor modelinde, kimsinde yazmıyor sanki...

Hepsi studio bunların. Değişik yerlerde isimleri farklı geçiyo ama asıl epiphone sitesinden bakarsan görürsün. Ama studio diye aldanmayın bunlar normal studioya basar. aktsa kardeş bence bu gitarı satmak konusunu bir daha düşün. Değişik dizaynı olan her gitar alışmak için zaman alır biraz. Bence biraz sabret çal alışmaya çalış sonra olmazsa satarsın. Fiyatlarına göre çok iyi gitarlar bunlar. Bende de bunun sabit köprülüsü vardı ama malesef geçen hafta çalındı. Değerini bil bunun.

peki; forumdaki cogu kişi, koreli epip lp lerde akort kacırma problemi oldugunu soyluyor. bu goth da da ole bi problem var mı? sabit kopru veya floyd lularda?

250 dolar param var. elektro akustik gitar alacağım. ağırlıklı olarak amfi mixersiz olarak kullanacağım için akustiğinin iyi olması önemli. fiyatta fazla sapma olmadan önereceğiniz marka modellerin fiyatlarıyla birlikte verirseniz sevinirim. bir arkadaşta jasmine by takamine es31c kullandım. gövdesi büyükçeydi akustiği iyi ama basları hafifçe zayıf gibiydi. sap güzeldi. 225 dolar peşin buldum(ya dolar uçmuş be abi yeni farkettim:p). diğer önerilerinizi bekliyorum. saygılar...

Geri