Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

700$ civarıydı sanırım. ama zuhal ibanez lerdeki guzellikleri yapmaya baslamıssa, cok daha iyi fiyata da olabilir. sonucta abd de sıfır fiyatı 400 500$ arası gibi.

merhaba ben de elektro gitar almak isteyen bir kulum- beni bir amator olarak degerlendirirseniz -iyi bir elektro gitr almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.forumdaki cogu kişinin aksine cok sert tonlar olmasın,genelde ibanez için daha yumusak oldugu hakkında gorusler okudum yani onu mu onerirsiniz mesela??

bence cort al fenderi napcan?ibanez çokda yumuşak diil zaten senin ne tarz çalacağına bağlı mesela ben heavy metal çalıorum ahhh bi jackson ım olsun die dua ediom :cry:

Epiphone iyiidr. Zaten şu anda epiphone gitarlarda kalite baya arttı bikaç yıl öncesine göre. Manyetik değişimi gibi ufak modifikasyonlarla üst sınıf gitarlarla boy ölçüşecek hale getirilebilen modelleri var. Bunlar custom, goth ve standard lp ler. Başka da vardır ama kullanmadığım için yorum yapmak istemiyorum. Akort kaçırma problemleri bana da oluyodu sabit köprülü epi lp goth da ama o kadar da ciddi bi durum değil çok sert çaldığımda oluyodu. Standard, custom ve goth kullanmış biri olarak tavsiye ederim kesinlikle. Ama internetten almak sakat olur bu gitarları şayet aralarında çürükleri de oluyo. Denenip alınmasını tavsiye ederim. Kolay gelsin.

thesniper demiş ki:
merhaba ben de elektro gitar almak isteyen bir kulum- beni bir amator olarak degerlendirirseniz -iyi bir elektro gitr almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.forumdaki cogu kişinin aksine cok sert tonlar olmasın,genelde ibanez için daha yumusak oldugu hakkında gorusler okudum yani onu mu onerirsiniz mesela??

Bütçen ne kadar? Ben de Fender öneririm eğer 4 rakamlı fiyatlara yetmiyosa bütçen Meksika Fender alabilirsin. O da yoksa Squier olabilir. Yumuşak tonlar demişsin o açıdan bunları söylüyorum. Kolay gelsin.

butce konusunda dort rakamlı pek dusunmuyorum.ama fenderin cyclone 2 die bi modeli var cok sevdim yaa acaba yeni başlıcak biri için cok mu masraflı yani yarın obur gun elektro askı sevki kaçarsa benden ;)

ya pardon ben yanlış anladım arkadaşın sorusunu daha bi sert istiorum diyo sandım kusura bakma kardeşim bencede fender çok iyi olur senin için yumuşak efektler alırsın ama electroyla bitmio iş bide amfi alcan varmı düşündüğün bi marka falan??

ya okuduklarımdan edindigim fikre gore marshall lar ii miş artık onun 15 lik ya da 20 lik bişeyini alırız sanırım.20 lik baya goturur diolar ama ben kendime gore takılmayı dusunuyorum evde 15 lik yine de az mı kalır??

mersinden_ersin demiş ki:
250 dolar param var. elektro akustik gitar alacağım. ağırlıklı olarak amfi mixersiz olarak kullanacağım için akustiğinin iyi olması önemli. fiyatta fazla sapma olmadan önereceğiniz marka modellerin fiyatlarıyla birlikte verirseniz sevinirim. bir arkadaşta jasmine by takamine es31c kullandım. gövdesi büyükçeydi akustiği iyi ama basları hafifçe zayıf gibiydi. sap güzeldi. 225 dolar peşin buldum(ya dolar uçmuş be abi yeni farkettim:p). diğer önerilerinizi bekliyorum. saygılar...

sru kaynamasın:D cevabınızı bekliyorum. saygılar...

thesniper demiş ki:
ya okuduklarımdan edindigim fikre gore marshall lar ii miş artık onun 15 lik ya da 20 lik bişeyini alırız sanırım.20 lik baya goturur diolar ama ben kendime gore takılmayı dusunuyorum evde 15 lik yine de az mı kalır??

15 watt transistörlü ev kullanımı için iyidir ama daha fazlasını yapamaz. 15 watt lambalı alırsan rahat rahat uçurur. Kolay gelsin.

Geri