Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Ne çalmak istediğine bağlı, pek birşey farketmez hangisiyle başladığın.. Ha derler klasikle başlayın falan diye ama klasiği (veya akustiği) bir sene çalıp da elektroya geçince ne oluyor ki klasiği bir kenara atıyorsun kullanmıyorsun.. Sonrasında merak edip istersen alıp öğrenirsin bana kalırsa :)

Annem dedi aslında. Ben dedim bunu aldım birkaç ay sonra bir de elektro gitar alırım diye. O zaman neden bunu aldın madem öyle git elektro gitar al onunla da öğrenirsin dedi. Tabii mantıklı geldi.

Arkadaşlarımın da bir kısmı ''aptal mısın olum, gitara pop gitarla başlanır'' dediler. Fakat benim bare basma, akor basma, solo atma gibi sıkıntılarım yok. Yani bana tek lazım olan bu işin tekniği...

Rock-Metal karışımı birşey yapacağım.. Bir de Square Stratocaster var. ByFender imzalı. Bu gitar hakkında ne düşünüyorsunuz..

K4'ün siyah olması ve pentagramları çok hoşuma gitti. Ama malum tonundan, manyetiklerinden hiç anlamıyorum..

Ben bu işi gerçek anlamda, ciddi düşünüyorum. Adam gibi başlayıp sonuna kadar götürmeyi düşünüyorum.. Gitar çok karizmatik.. Tam istediğim gibi. Mat siyah. Umarım pentagramlar yanlış anlaşılmaz. Adımız sataniste falan çıkmasında :) Gerçi ondaki pentagramın üst üçgeni tam tersiydi, alta doğru bakıyordu ama. Gel de anlat işte... :(

Bana Anathema tarzında gurup ya da kişi lazım arkadaşlar. Ne yaptıysam bulamadım. Müzikleri damar olacak. O kadar damardan olacak ki dinleyeni intihar ettirmeli.ş. Bulamıyorum... :(

Arkadaşlar kafam iyice karıştı..

Bana kısacası 400-500 milyon arasında en iyi gitarı önerebilir misiniz?

K4'deki haç olayı bozdu. Evdekilerle papaz olmayalım. Malum burası Konya. Yolda giderken falan biryerde sıkıştırıp dövmeye falan kalkarlar maazallah..

Rock-Metal karışımı birşeyler yapmayı düşünüyorum. İlk elektro gitarım olacak.

Squire Stratocaster var. By Fender imzalı. Buna ne dersiniz. Bordo renkli bir gitardı. Tonu, sesi vs nasıldır. Düşünülmeye değer bir gitar mı? 500 ytl fiyat çekmişlerdi.

Dostum k4 alacak gibiyim.. Mydukkandaki tonlar hoşuma gitti. ( tabi netten ne kadar anlaşılabilecekse ) Sabah Stratocaster'a bakarım.. K4'ün oradakiler haç, o yıldızda satanistlerin işareti. Olum hem haç var hem satanistsin. Biz şeytana da taparız kutsal 3'lüye de.. Tövbe yaa mubarek ramazan.. :( Yok abi yok.. Bu k4'ü alıcam ben. Biraz eleştirilere maruz kalacam elbet ama....

ters yıldız pagan sembolüdür aslında satanizimle bağdaştırmak çok yanlış.Haç olayı ise kişiden kişiye,bakış açısına göre değişir,onu haç olarak görmek istersen haç olarak görürsün tabi.Ama bakarsan hançerede benzer,kılıca da.Bence hiş düşünmeden squieri al,rahat et...

İşte herkes onun ne anlama geldiğni bilmiyor. Fakat ben sırf o kılıç ve sedef kakmalı pentagramlar için istiyorum. Bir de çevrenin etkisi var tabii. Düşünmem gerekecek :(
Square iyiyse ''stratocaster ve bordo renkliydi'' modelini de alıp ona bakacağım. Olmaz ise K4 ü alacağım...

belki konusulmustur ama bulamadım
gibson les paul standart ve gibson les paul standart faded arasında ne fark var bu gitarlar arasında neden 600 700 dolar fiyat farkı var?

http://www.music123.com/Gibson-Les-Paul-Standard-60's-Neck--Solid-Body-Electric-Guitar-i78614.music
http://www.music123.com/Gibson-Les-Paul-Standard-Faded-60's-Neck--Solid-Body-Electric-Guitar-i150905.music

Arkadaşım K4 gelmiş bugün ilgilendiğim müzik markete. 2 arkadaş baktık ve gitara aşık oldum demeliyim. Mükemmeldi.. O mat siyahlık, o pentaramlar ve kılış tam istediğim gibiydi. Ona haç diyenler saptırmak isteyenlerdir. Çünkü haça benzer hiçbir yanı yok... Gitarı ''Fender'' (kaç watt bilmiyorum ama oldukça güçlü bir anfiydi) marka anfide denedik. Tobu bizi fazlasıyla tatmin etti. Allah izin verirse yarın gidip alacağım.. Bu arada herkesin Kadir Gece'si mubarek olsun...

hey allahım nedir su toplumdan cektiğimiz.dar gorus bu.ben bu kevin bond u aldığım sırada bizimkilerden ses seda cıkmadı sasırdım.bigün abimle konusurken gercek ortaya cıktı.onca zamandır bizimkiler pentagram ı ibrani yıldızı sanıyomus :D daha sora olaylar cıktı ama 2 milyardan sora kimsenin yemedi bi tarafları satmaya :D kocum sanada gecmis olsun derdini anlıyorum ve paylasıyorum....

Yok, babam gitara bakmadı bile. Sırf ''elektro gitar'' diye kavga ettik. Tekniğimi bozarmış, beni geriletirmiş. Tabiri yerindeyse elektro gitarla hiçbir .ok olamazmışım. Benim işim bu değilmiş. Akustik neyseymişte bu olmazmış. Uzun uzadıya birsürü mevzu.. Bunalıma girdim...

Hayat benim, istediğim gibi kullanma hakkına sahibim. Ben 10 senedir müzik eğitimi alıyorum. Benim duygularımı anlayamıyorlar.. Müziği basit birşey, hissedilen duyguya da teknik açıdan bakıyorlar.. Tek sorunları bu..! Onlar beni anlayamıyor ama ben onları çok iyi anlıyorum...

RestlessOblivion demiş ki:
Hayat benim, istediğim gibi kullanma hakkına sahibim. Ben 10 senedir müzik eğitimi alıyorum. Benim duygularımı anlayamıyorlar.. Müziği basit birşey, hissedilen duyguya da teknik açıdan bakıyorlar.. Tek sorunları bu..! Onlar beni anlayamıyor ama ben onları çok iyi anlıyorum...

Ufff!! baba 1 numarasın sen yauv...:=))

RestlessOblivion demiş ki:
Yok, babam gitara bakmadı bile. Sırf ''elektro gitar'' diye kavga ettik. Tekniğimi bozarmış, beni geriletirmiş. Tabiri yerindeyse elektro gitarla hiçbir .ok olamazmışım. Benim işim bu değilmiş. Akustik neyseymişte bu olmazmış. Uzun uzadıya birsürü mevzu.. Bunalıma girdim...

pardon ben yanlıs anlamısım.ama bu sefer durum daha sacma :? yani hangi müzik aletini calıcağına senin adına karar veremezki baban.mantıksız yani.isteyen ve hevesi olan adam istediği aleti calar.ayrıca ikisinede yeterli zaman ayırırsan hiç birinde gerilemez ikisindede ilerlersin.muse un gitaristi aynı zamanda deliler gibi klavye calıo.yanlıs bişi yok bi kac müzik aletini aynı anda oğrenmeye/calmaya calısmakta.

Geri