Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

50w Hughes & Kettner Blonde Edition (aka Silver Edition) amfimin güç kablosunda sorun var sanırım. Arada ses gidip geliyor yada toptan amfi kapanıyor. Güç kablosunun prize takılı olan ucuyla biraz oynayınca düzeliyor. Bazen çok zor düzeliyor, bazen günlerce sorunsuz çalışıyor. Ayrıca amfiden cızırtı da geliyor (jak takılı değilken de geliyor).

Bu güç kabloları standart mıdır? Evde bir de kullanmadığım 15w fender amfim var, onunkini kullanabilir miyim? İkisinde de 10a250- gibi bir şey yazıyor, bir de anlamadığım bir ton küçük harf var.

rocker_hawk demiş ki:
İkisi de çok farklı tonda gitarlar galiba. Bana dist ve clean ikisi de gerekli oldğu için ikisine de uygun bir gitar bulamadım. Önerebileceğiniz bi gitar var mı? Distortionda ibaneze baktım çok iyi ama cleande istediğim sesi vermiyor. Fender in distortionu da çok iyi olmasa da onu bir manyetikle takviye edebileceğimi sanıyorum

O halde fender al bir tane , köprü manyetiğini single görünümlü humbucker bir manyetikle değiştirirsin... Clean zaten güzel olacaktır gitarda , distortion ise dediğin gibi manyetik veya pedalla halledilir bir şekilde :) Kolay gelsin...

ya jacksona modifikayson başlığı altında birşey sormuştum, bana 900 dolara ne canavarlar var demişti :D

800-900 dolar civarında ne gibi güzel gitarlar var?

(heavy metal-trash metal falan çalacağım ve çift humbucker tercihimdir)

yardımcı olursanız sevinirim

şuan bende rackmount sistem mevcut.Elimdeki amfiyi satıp power amfi ve speaker almak istiyorum.Power amp olarak PROEL PRL 250 2x125 watt düşünüyorum.Bu olabilirmi.Tüplü power alacak param yok lütfen önermeyin :) Başka önerebileceğiniz varsa 400-500 YTL arası olur.

rocker_hawk demiş ki:
İkisi de çok farklı tonda gitarlar galiba. Bana dist ve clean ikisi de gerekli oldğu için ikisine de uygun bir gitar bulamadım. Önerebileceğiniz bi gitar var mı? Distortionda ibaneze baktım çok iyi ama cleande istediğim sesi vermiyor. Fender in distortionu da çok iyi olmasa da onu bir manyetikle takviye edebileceğimi sanıyorum
eğer hifhway düşünüyosan yeni highwaylere bak derim.highwayler yenilendi artık daha iyi manyetikler kullanılıyo,malzeme kalitesinide yükseltmişler diye okumuştum bi yerde.geniş ton aralığında bi amfi istiyosan roland cube serisini önerebilirim.bluesda metalde yapmak mümkün.ayrıca akustik simulatörüde var

slm..ben gvt ile g285 düşünüyorum..özellikle clean istiyorum..yani ağırlıklı pop çalcam...clean yani..ama driveları da tatminkar olcak şekilde..bu iki gitar arasında kaldım:?fikrinizden yola çıkacağım..

Geçen gün babamın da gazıyla Fender Stratocaster almaya karar verdim tabikide Meksika yapımı ama tam olarak karar veremedim.O parayla başka bir gitar mı baksam diye düşünüyorum.Rock tarzı bir şeyler olsun istiyorum..Sonra manyetikleride değiştirebilirm.Sizce meksika strat alırsam hangi manyetikleri yanında da alayım? Sağolun

amfi seçimi

Herkese merhaba..forumu inceledim ama tam olarak işime yarayacak bilgileri bulamadığım için ve yardıma ihtiyacım olduğu için yeni başlık açtım..

Ben evde kullanmak üzere amfi almak istiyorum..Yaptığım araştırmaya göre en iyi özellikler ampteq LG15-R ve ampteq AX15-R de var..Bu fiyata bu çıkış gücü ve bu özellikler bir tek bu markada var..sizce ampteq nasıl bir marka ev için? Marshall falan da var bu fiyata ama bu özellikler yok ve 10 watt..ampteqler 15 watt..ben ancak 150-200 ytl arası verebiliyorum ve taksitle o da..ancak bu şekilde alabileceğim..önerilerinizi bekliyorum..umarım derdimi açıklayabilmişimdir.. bir de ankara'dayım ve ikinci el bulmak biraz sorun..hem de peşin param :oops: yok ilginize teşekkürler..

rocker_hawk demiş ki:
Amerikan Highway le mexico strat arasında çok fark var mı??
valla ben bi strat uzmanı değilim(fender_usa,stratman nerdesiniz :D ) ama highwayler amerikada yapılıyor sonuçta.bence bu büyük bi artı ama amerikada yapılan her gitar süper olur diyede bi şart yok tabiiki.ama önceki mesejımdada dediğim gibi highwayler yenilendi http://www.fender.com/products/search.php?partno=0111760306 üç mıknatıslı alnico manyetikler kullanılıyo artık fretler jumbo filan.bence meksika yerine bunu düşün derim :)

Re: amfi seçimi

gandalfthewhite demiş ki:
Herkese merhaba..forumu inceledim ama tam olarak işime yarayacak bilgileri bulamadığım için ve yardıma ihtiyacım olduğu için yeni başlık açtım..

Ben evde kullanmak üzere amfi almak istiyorum..Yaptığım araştırmaya göre en iyi özellikler ampteq LG15-R ve ampteq AX15-R de var..Bu fiyata bu çıkış gücü ve bu özellikler bir tek bu markada var..sizce ampteq nasıl bir marka ev için? Marshall falan da var bu fiyata ama bu özellikler yok ve 10 watt..ampteqler 15 watt..ben ancak 150-200 ytl arası verebiliyorum ve taksitle o da..ancak bu şekilde alabileceğim..önerilerinizi bekliyorum..umarım derdimi açıklayabilmişimdir.. bir de ankara'dayım ve ikinci el bulmak biraz sorun..hem de peşin param :oops: yok ilginize teşekkürler..

acele etme, paranı biriktir. elbet forumda alım-satım bölümünde kısa zaman içinde o fiyatlara baktıklarından daha iyi ikinci el bir amfi düşer, onu alırsın.

avatar vs sorunsuz halledip de başlığa post edememen de ilginç tabi :)

arkadaşlar ampteq nasıl bir marka ? en uygun fiyat ve en çok özellik ampteq de var da onun için soruyorum..bir de ben ancak taksitle alabilirim onun için ikinci ele de param yok..ev için amfi almam gerekiyo..bilgi ve önerilerinizi bekliyorum..teşekkürler.. amfiler bunlar:

http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=525

http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=526

bir de şunlar var ama laney biraz pahalı:

http://www.dobez.com/urunbilgi.php?id=11402903070001

http://www.dobez.com/urunbilgi.php?id=11403109710001

lütfen yardımcı olursanız sevinirim..

Geri