Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

arkadşlar yeni amfi aldım orjinal ingiliz marshall valvestate vs65 modelinden..ikinci el aldım..bu amfi yi müzik setine falan bağlayabiliyomuyuz ??acil cevaplarınızı bekliyorum bide bu amfi hakkında beni bilgilendirin lütfen acil yardım..ha bide chanel 2 yi açtığımda yani dist. efekti açtığımda solo atarken dip gürültüsü geliyo hafif mi yüksek mi anlayamadım ama nasıl önlenir acil yardımlarınızı bekliyorum...

Gürültü çok fazla değilse dert etme prizin topraklamasındandır belki. Amfin gayet güzel yeterli bir amfi hayırlı olsun. Müzik setine ne için bağliycaksın? Onu tam anlamadım.

cevabın için sağol KaRaBaSH bana ankarada ibanez GSZ 120 YE 320 ytl ye nakit olur dedi bende cort alacağıma ibanez alırım demiştim;ama sen bunu deyince fikrim değişti .neden ibanez g leri beğenmiyorsun

Ibanezin g serileri yan gio serileri fender squier gibi modellerdir. Sadece sapında Ibanez yazıyor gerisinin alakası yok. O fiyata olan cortlar daha iyidir. Karabashı dinle sen :)

slm oncelıkle bu soracaam sorulara al bı acamı daa dıeceınızı dusunerek we sıze hak wererek sormak ıstıyorum yıne klasık olrk baslıyayım:d
yenı gıtara baslıyıcam we bunu soledıkten sonra herkesın cort demesıyle cort dusunuorum
en fasla300 ytl werebılıcem
zor para denklestırdıgım ıcn calabıldıkten sonrada gotursun istıyorum
10 watt 60 70 ytl anfıye werebıleceım para bu fıyatlara bana bı sıtem bıceblrmsnzz

Ankara, Gür Müzik'te gördüm gitarı, denedim, güzel bir alet, fiyatına göre. Hum/Tele manyetik düzeni bana ilginç geldi, switch'in orta posizyonunda iki manyetiğin sesini ayrı ayrı ayarlayıp ilginç kombinasyonlar elde etme şansın var, ben gitarı sadece dükkanda denediğim için bunu yapma şansım pek olmadı tabii ama teoride mümkün. :) Üzerindeki tremolo'yla pek fazla oynamazsan akort kaçırma gibi bir sorun olacağını sanmıyorum. Sustain güzel, bu özelliklere sahip bir gitardan bekleneceğin altında değil. Sap rahat, Strat'vari, bana ilk dokunuşta öyle geldi ama sanırım biraz daha kalındı bu gitarın sapı. Radius aynı gibi görünüyordu. Gitarın özellikleri için:

http://www.musiciansfriend.com/product/Fernandes-Native-X-2005-Electric-Guitar?sku=516837

Beyaz rengi çok hoşuma gitti benim, sen ne dersi bilemem ama... :)

bende elektro gitarımı almış bulunuyorum.washburn x 11 ibanez tb15 amfi ikisini nakit 360 a aldım.sizce uygun mu?cort x2 alacaktım ama nasip buymuş sizlere kolay gelsin cevaplarınız için şimdiden sağolun

Arkadaşlar kulaklığın küçük tip jakını amfinin büyük girişine nasıl takarım? Yok mu bi yolu?

not: küçük jakı büyüğe çeviren adaptörden ve büyük jaklı kulaklık bulmam imkansız, başka bir yol söyleyin mümkünse. Ayrıca kulaklığın ucunu kesip büyük tip jaka lehimleme imkanım da yok :).

E hiç bi imkanın yok :) Peki elektrikçiye gidip lehimletme imkanın yok mu?

O zaman şöyle yapıcaksın..

Hazır büyük jack lehimli bir kablo alıp kabloyu kesiceksin. Kulaklığın kablosunu da kesiceksin. Kulaklığı büyük jack olan kabloya bantliycaksın.(+'yı +'ya, -'yi -'ye :))

Geri