Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Merhaba, sanırım bu bölümde ilk defa soru soran taraf olacağım :)

Öncelikle sorum akustik gitar ve ekipmanıyla ilgili. Şu anda akustik gitar amfim olmadığı halde akustik gitarla sahneye çıkmak durumundayım. Elimde de bir mixer ve elektro akustik gitar dışında ekipman yok ayrıca. Direkt mixer'a gitarı girdiğimde de gelen ses doğal olarak çok hoş değil.

Mixer ve gitar arasında kullanmak üzere bir DI-Box dışında başka ihtiyacım olabilecek ekipmanlar nelerdir? DI-Box olarakta ultra-g dışında hem iyi hemde ucuz olabilecek tavsiyeniz var mı?

Kısacası akustik gitarla programa çıkacak olsanız ve amfi seçeneğiniz olmasa hangi ekipmanları kullanırdınız?

merhabalar

uzun zamandır yeni gitar almayı düşünüyorum.jackson dk2 leri denedim ve beğendim ancak hss manyetik sevmiyorum.dk2m lere baktım maple klavye olması hoşuma gitmedi.bende;
ebay den jackson dk2m gövdesi ve dk2 sapı alıp bunları birleştirip hh manyetikli gül ağacı klavyeli bir jackson dk2 yaratmayı düşünüdm. bir sorun çıkar mı,ordaki satan dükkana güvenebilirmiyim ve sorun çıkarsa ne gibi bir sorun çıkar?

Arzach demiş ki:
merhabalar

uzun zamandır yeni gitar almayı düşünüyorum.jackson dk2 leri denedim ve beğendim ancak hss manyetik sevmiyorum.dk2m lere baktım maple klavye olması hoşuma gitmedi.bende;
ebay den jackson dk2m gövdesi ve dk2 sapı alıp bunları birleştirip hh manyetikli gül ağacı klavyeli bir jackson dk2 yaratmayı düşünüdm. bir sorun çıkar mı,ordaki satan dükkana güvenebilirmiyim ve sorun çıkarsa ne gibi bir sorun çıkar?
Floydrose diye inat etmiyorsan eğer bence Dk2T ye bakabilirsin istediğin gibi H-H dizilimli ve rosewood klavye var :D Dükkanla ilgili olarak güvenilir mi bilmem ama gümrükle ilgili sorunlar olabilir.

ayrı dk2 jackson sap ve jackson gövde bulabileceğini sanmıyorum bulabilrsen bi sorun olmaz ama bulduğun gövde 24 perdeli bi gitarın gövdesi olmalı yoksa klavyenin bir kısmı sap manyetik boşluğunun üzerine gelir bana sorarsan hiç uğraşma dkmg al.

BEn gitara yeni başlıcam ibanez s470 almaya düşünüyordum bana ağır gelir dediler şimdi bana yumuşak tonlarda bi gitar lazım yeni başlıyan için aklımda grg170dx vardı kötü dediler ona onun dengi yani yeni başlıyan için ideal sabit köprülü felan markaları bilmediğim için bi tavsiyeye ihticayım var aklında bi marka olan söylerse ii olur

Ubih demiş ki:
BEn gitara yeni başlıcam ibanez s470 almaya düşünüyordum bana ağır gelir dediler şimdi bana yumuşak tonlarda bi gitar lazım yeni başlıyan için aklımda grg170dx vardı kötü dediler ona onun dengi yani yeni başlıyan için ideal sabit köprülü felan markaları bilmediğim için bi tavsiyeye ihticayım var aklında bi marka olan söylerse ii olur
bütçe ne kadar ?

Ubih demiş ki:
ağır gelmez ne tarz müzik yapmak istiyorsan ona uygun gitar al

halilpazarlama demiş ki:
Ubih demiş ki:
bütçe ne kadar ?

düşük bütçeli gitarlarda mümkün olduğunca sade gitarları tercih ederim yerinde olsam.
özellikle floydlu ucuz gitar tam bir baş belası oluyor.sabit köprü nispeten daha sağlam ve sorunsuz.alacağın gitarın tonundan çok çalım rahatlığı üzerinde durursan daha faydalı olur.zaten ilerledikçe daha iyi gitar almak isteyeceksin.

Gitar alcam forumda baya bi yırtındım ama kimsenin umrunda olmadı belki burda biraz sesimi duyurabilirim...ibanez rg350 veya ibanez mtm2 arasında kararsızım....Tavsiye edebileceğiniz başka şeyler varsa açığım tabiki...

Yalnış forumda sormuyorum umarım soruyu...

MTM2'nin ağacı Maun gövde Maple sapa sahip, RG350 ise Ihlamur. Ibanezlerde manyetikleri bilmiyorum hangisi nasıldır ama MTM2'deki manyetik daha sert gibi. MTM2'nin sesi biraz daha dolgun ve güçlü olur tahminen ağacının da katkısıyla.

Ayrıca MTM2'nin köprüsü normal edge3 değil fixed edge3 yani sabit köprü. Haraketli köprü ile yapılan maymunlukları seviyorsan RG350 al. Sabit köprü olsun kol kullanmam ben dersen MTM2.

Goth-Les-Paul-small.jpg

les paul kasada böyle tremalo kolu varmıydı ? les paul gothic bu şekliyle nerde kaça satılır ?

http://images.google.com.tr/imgres?...es?q=epiphone+les+paul+gothic&um=1&hl=tr&sa=N

abi o son resimdeki lp'ye takılmıs olan bigsby, süper bişey.. eski marilyn manson ve rob zombie gitaristi john5'in signature telecaster'ına takılıydı acayip özenmiştim.. ama daha zarif bi modeliydi sanki :D

abi ben bitane orjinal fender alicam ama tam profs degilim senlelik bi deneyimim var ondan alicagim fender 1000 dolar ne tafsiye edersinizz . blues cok sevi,yorum yani ne dersinizzz. almak ta istiyorum bide gitar taksitle alicam pek içime sinmiyo ama pesin almak isterm ama ne yazik ki olmuyo ne dersiniz . yardimci olurmusunuzzz.

ibanez

arkadaşlar ben elektro gitar almak istiyorum. İlk elektrom olacağı için sabit köprülü bir gitar olmasını istiyorum. Biraz araştırdım ibanez art serisi gitarlar nasıl sizce yani çok aradım ama pek yorum bulamadım netde. bütçem 600-850 lira kadar... sizin önerdiğiniz başka sabit köprülü gitar var mı sert tonları da güzel olan???? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Geri