Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

erzurumda luthier?:S oksitlenme için sprey sıktıracaktım müzik marketler ondan dahi anlamıyorlar köprüyü halledebileceklerini sanmıyorum. neyse en iyisi bugün hocama göstereyim bir çözüm bulmaya çalışalım. sağolun

squall5 demiş ki:
erzurumda luthier?:S oksitlenme için sprey sıktıracaktım müzik marketler ondan dahi anlamıyorlar köprüyü halledebileceklerini sanmıyorum. neyse en iyisi bugün hocama göstereyim bir çözüm bulmaya çalışalım. sağolun

telin kalınlığını gösterip usta bir tornacıya da yaptırabilirsiniz eğelemeyi. sadece nazik davranmasını isteyin.

Merhabalar,
Yamaha RGX121 marka bir gitarım ve Ashton GA10 marka amfim var. Gitarda hiçbir değişiklik yapmadım aldığım haliyle duruyor. Amfimden de memnun değilim. Hard Rock - Glam tarz çalmak istiyorum. Gitarım ve bu tarz için uygun amfi, pedal ve manyetik tavsiyesi verebilir misiniz?

Merhabalar ,

bende cort x custom gitar ve roland 15x cube amfim var. benim sorunum clean tondayken sesi açtığımda netlik bozuluyor sesi net alamıyorum. ayrıca yüksek sesda dip gürültüsü var. ne yapmam lazım yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi rica ederim..

arkadaşlar bildiğiniz üzre bu gitarların boyası birbirinden farklı.gitarlarda 3 tip boya kullanılıyo belkide daha fazla.birinde sadece kasanın üzerine cila atıyolar bazen cila olmayabiliyo.birinde polyester dedikleri boyadan kullanılıyo yanılmıyosam.diğerinde ise vintage dediğimiz olay cilanın üzerine atılan boya.

şimdi gelelim benim soruma
bu boyalardan hangisi daha iyidir.avantajları ve dezavantajları nelerdir.yada tamamen zevke göremi bu boyalar kullanılıyo.

gitarlar tamamen temsilidir sadece boya şekillerini örnek vermek adına bu fotoğrafları koydum.fotoğraftaki gitarların modeline göre değil boyasına göre bilgilerinizi paylaşın. teşekkürler.

tekken demiş ki:

arkadaşlar bildiğiniz üzre bu gitarların boyası birbirinden farklı.gitarlarda 3 tip boya kullanılıyo belkide daha fazla.birinde sadece kasanın üzerine cila atıyolar bazen cila olmayabiliyo.birinde polyester dedikleri boyadan kullanılıyo yanılmıyosam.diğerinde ise vintage dediğimiz olay cilanın üzerine atılan boya.

şimdi gelelim benim soruma
bu boyalardan hangisi daha iyidir.avantajları ve dezavantajları nelerdir.yada tamamen zevke göremi bu boyalar kullanılıyo.

gitarlar tamamen temsilidir sadece boya şekillerini örnek vermek adına bu fotoğrafları koydum.fotoğraftaki gitarların modeline göre değil boyasına göre bilgilerinizi paylaşın. teşekkürler.

Çok özel ve ona görede çok pahalı cilalar var dostum onlarıda isteğe bağlı olarak yada pahada ağır gitarlarda kullanıyorlar.Bu cilanında özelliği gitar ağacının hava almasını sağlıyor ve söylenene göre tınıyada güzelleştiriyormuş...Bunun haricindeki hertürlü herhangi bir gitarın ahşap görünümlü yada rengarenk olmasının herhangi bir farkı olduğunu düşünmüyorum.Hiç yoktan olsada o farkı anlamak bizim için çok zordur...

Merhaba arkadaşlar. Japon Jackson JDR gitarım var. 94-95 seneleri arasında üretilmiş oldukça eski. Floyd rose'u artık yalama oldu. Sürekli bir parçasını yenilemek zorunda kalıyorum. Bunun yerine yeni bir floyd rose almayı düşünüyorum. Bir kaç ay sonra İngiltere'ye gideceğim. Original floyd rose benim gitarıma olur mu ? Ya da ne almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

tremolonun ne cins olduğuna dikkat et JT bilmemne filan diye kodu olur. onu öğren Schaller çok iyidir. Marka değil model önemli. zaten fiyatından kalitesi belli olur. sadece modelini bil. 3-4 modelden biridir çok dertli bir konu değil. halledersin.

gül ağacı klavyeler ile ilgili bir sorum var. bugün en son model rg1570 lerden denedim. benim gitarım 2004 yapımı rg1570 ve klavyedeki gül ağacı çok koyu. fakat bu yeni denediğimdeki klavye rengi çok açıktı. bunun nedenini merak ediyorum. gül ağacında kaliteyi renk belirlermi?

selamlar arkadaşlar.

elektro gitar alıcam fakat kararsız kaldım. aslında marka olarak belli; epiphone lp alıcam.. fakat hangi model alacağımı tam anlamıyla kararlaştıramadım, goldtop düşünüyordum, yanlış bir tercih olur mu? yoksa o paraya göre daha iyi bi model mi tercih etmeliyim? sizin düşünceleriniz nelerdir merak ediyorum??

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

selamlar, bi arkadaşıma cort z42(ikinci el) model bi gitar aldım ve yolladım ama gitarı amfiye bağlayınca sürekli gürültü çıkarıyormuş.clean tonda hiç ses yok od modda sürekli gürültü tellere vurmayla yine gürültü boğuk bi gürültü sesi.acaba sorun nerelerden kaynaklanabilir.
jack girişi
kablo
manyetik
potlar
gibi nedenlerden hangisi/hangileri olabilir acaba daha önce böyle bi durumla karşılaşan arkadaşlar var ise ya da bu konuda bilgi sahibi birisi cevabını bekliyorum.
şimdiden teşkkürler.

Açıkçası bunu nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazdım sonuçta telde gitarın bir parçası:) soruma gelecek olursa bugun 0.11 tel ararken bir dükkandan galli jazz flat tel aldım flat wound imiş kendileri flat wound ile diğer tellerin arasındaki fark nedir?
dip not: yarına fotoğrafta koymaya çalışırım

bir ton olay oldu fotoğraf koyma fırsatım olmadı ama ilk tecrübelerimi yazayım telle ilgili. Çalmak açısından çok rahat, slide yaparken parmak telin üstünde yağ gibi kayıyor. Tone acısından birazcık blues a daha yatkın ama metal felan da çaldım gayet iyi. Tonu biraz daha tok gibi geldi bana ötekine göre tam nasıl açıklanır bilmiyorumda sanki diğeri biraz daha tiz daha keskin gibi tonaj açısından. Sanırım uzunca bir süre kullanıcam gibi çok sevdim tonunu ve rahatlığını. Tek dez avantajı bulunması biraz zor ve biraz pahalı ona da yapacak birşey yok malesef.

Geri