Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Abi sana çok güveniyorum ama küt diye yazmışsın ben bir haftadır işin içinden çıkamadım SL3 ü biraz anlatırsan ve RR3/RR5 ve KE3 ile biraz kıyaslarsan çok mutlu olurum, kızma ama Ke3 sanırım Marty de vardı ve RR3 ün de kasası hep rüyalarımı süsledi belkide fazlaca yüzsüzlük veya şımarıklık diye nitelendirilebilirsinde ama kesinlikle tecrübene laf uzatmıyorum tam tatmin olamadım yani neden SL3 ü tek geçtin yani squier dan katbe kat sert ton istiyorum ama distortion ı kısınca da gitardan temiz rock soundu olsun istiyorum RR3 veya Ke3 alırsam bu olmaz mı, benim en büyük korkum daha çok kayıt ve bar için , şimdiden çok teşekkürler Atalay.

merih(Entrophy)

Abi yok galiba yanlış anlatmışım derdimi , mesele senin direkt karar vermende değil bu bir hafta boyunca jackson ın sitesinide gezdim ama işte sadece kafam karıştı. forumdan senin ne kadar ender bir insan olduğunu ve saygı gördüğünü biliyorum az çok , ama benim tatmim olmama nedenim şu şekilde sen bu gitarları epeydir çalıyosun ya işte o yüzden sound ları hakkında biraz detaylı bilgi istedim sanırım bunu da en iyi sen yaparsın sonuçta kararını sorgulamadım, abi valla çok oluyorum bide kinv türkiyede temin edilebilirmi eğer öyleyse onun hakkındaki görüşlerinide eklersen diğerleriyle beraber gerçekten sevinirim umarım tepenin tasını attırmamışımdır:)

Şimdi sound olarak giarların sesini merak ediyorsan sana kendi parçalarımın dinlerilerinin linkini vereyim oradan gitarların sesini duy.

http://www.geocities.com/o3o0o/MP3.html Hepsi soloist ile çalınmış ve üzerinde Seymour Duncan'lar var. Yalnız sesler sert bu parçalarda. En iyisi aslında gidip almak istediğin gitarı denemen.

Laylaylim den her model Jackson'u getirtebilirsin.

PHOT0095.JPG

Şimdi öncelikle Jackson is the best , f... of the rest :) Ehe gitar ilkem direk Aralıkta Jackson DKMG alıcam zaten.

Valla Soloistler gerçekten çok güzel , hele blue ghost flame soloist rüyalarımın gitarı tadından yinmez :) Ben squier kullanıyorum senin gibi şu anda eh

Valla denemeden karar veremiycen sen belli çık dene gitarları. Zaten o fiyata şöyle güzel bi gitar aldınmı manyetik değiştirirsin şey yaparsın taş gibi gitarın olur.

Hımm abi link te sanırım bir sorun var, ben laylay lom un internet sitesinde görememiştim o yüzden sordum birde belli bir fiyat üstü gitarları rahat bulamaddğım için senin gibi kullanıcılara sormak en mantıklı geldi çünkü satıcılarımız malum piyasa belli 50 kere gitar indir çıkardan biraz bunalmış oluyor ve kafamda bir iki modelle içeri girmek istedim o yüzden aydınlattığın için çok sağol.
Ben kadıköy tnt music e gitmiştim, az evvel de sitelerine baktım sL3 için 1300 gibi bir fiyat koymuş SL1 ımi SL3 yi mi al dedin bana çünkü SL1 in fiyatı 2289 dolar ve oldukça fazla geldi fiyatı , music123 e de baktım SL1 yoktu orda acaba daha ucuza bulabilirmiyim SL1 i. Sonuçta laylaylom SL3 yide 1600 dolara satıyor , yani 1800 e falan SL1 bulma ihtimalim veya getirtme ihtimalim varmı? .Şimdiden çok sağol

http://www.geocities.com/o3o0o/MP3.html

Çok ilginç üstteki posttaki link çalışmıyor ama bu çalışıyor... Allah alllaaaaaaaahh!!! Ben bu linkle girdim çalıştı. Sende yine çalışmazsa www.geocities.com/o3o0o den gir. orada solda maviyle 4T1 frubunun dşnletileri burada gibi birşey yazıyor ona tıklayıver. :)

...

Ayrıca önceki posttaki linkin hatasını buldum html den sonra nokta"." kalmış fazladan, açılmıyordu o da tamam.

A abi ya bak ben sizi ilk orda dinlemiştim sing your sond ta tuhaf oldu bu şimdi grup için üzüldüm yeri değil belki ama umarım yakın zamanda tekrar toplanırsınız.
Gitarın tonlarıda çok sağlam geldi bide bağışla ama yukardaki sorumabir netlik getirmen mümkünmü en azından SL1 imi SL3 ü mü kast ettiğini.
Bayağı bir netlik kazandı çünkü dinleyince herşey gerçekten teşekkürler. :)

ENTROPHY demiş ki:
Hımm abi link te sanırım bir sorun var, ben laylay lom un internet sitesinde görememiştim o yüzden sordum birde belli bir fiyat üstü gitarları rahat bulamaddğım için senin gibi kullanıcılara sormak en mantıklı geldi çünkü satıcılarımız malum piyasa belli 50 kere gitar indir çıkardan biraz bunalmış oluyor ve kafamda bir iki modelle içeri girmek istedim o yüzden aydınlattığın için çok sağol.
Ben kadıköy tnt music e gitmiştim, az evvel de sitelerine baktım sL3 için 1300 gibi bir fiyat koymuş SL1 ımi SL3 yi mi al dedin bana çünkü SL1 in fiyatı 2289 dolar ve oldukça fazla geldi fiyatı , music123 e de baktım SL1 yoktu orda acaba daha ucuza bulabilirmiyim SL1 i. Sonuçta laylaylom SL3 yide 1600 dolara satıyor , yani 1800 e falan SL1 bulma ihtimalim veya getirtme ihtimalim varmı? .Şimdiden çok sağol

Benim ilk jackson gitarımdır Soloist. 1990'da 1800 sterline almıştım sonra da çantasını ek olarak aldım. Pahalı gitarların ufak bir parça değişikliği fiyata çok yansıyor. Aslında Türiye'de bir dükkandan alacaksan Soloist'i 2300$ dan bir kuruş fazlaya satana inanma derim (çanta da dahil!) Ama her zaman fiyatı da nakit olarak ödeyeceğini ima et ve fiyatı indirmeye çalış, inerler (tabi nakit ödeyeceksen). Soloistlerin şu sıralarda iki tip tremololu olanları var biri Floyd Rose patentli, biri Floy Rose original. Üserinedeki manyetikler de Seymour Duncan Design veya orjinal SM. Sanırım Artık Jackson yazan manyetikler soloistler için yok. Varsa da onlar en fazla 1800 dolar eder. Yani 2300 dolar eder dediğim model tabi ki her parçası orjinal parçalarla doludur. 1800$ olan da patentlidirler. O gitara da yapacağın tek şey ileride SM manyetik almak veya ne istersen onu almaktır. Ne yazık ki Seymour Duncan ile Design modelleri (patentli) arasında büyük ses kalitesi farkı var. Ama modifiye etmek bence en güzel tarafıdır gitar almanın.

Manyetiklerle ilgili forumda göndermişken ve yeri gelmişken sen de gör diye buraya da resmi atıyorum

Jackson Soloist
image_112423.jpg

Hazır başlamışken... Bu da ghost flame KV2

image_111670.jpg

Şarkılardaki vokalleri sen yapıyodun demi Atalay , inanılmaz bi sesin var bide gitar çalıyon ha süper!

40 yıl kölen olsam o Ghost Flame i bana verirmisin hastayım ya o ghost flamelere ! :)

Ayrıca sana tamamen katılıyorum ben squier gitarımı modifiye edicem biraz daha ve çok heyecanlıyım yeni halini görmek için inanılmaz zevkli bir iş !

ya arkadaslar bende bir adet Cort X2 var gitarimdan memnunum (daha baslayali 4 ay oldu )
ama birkaç ay sonra degistirmeyi planliyorum..Sizce guzel bi manyetik alsam ses gercekten cok fark edermi ? heavy metal e uygun hangi manyetikler vardir ? yoksa para kaybi mi olur biriktirmelimiyim?..(bu arada gtarin ustunde 2 humbucker var)
cok kotu yazdim kusura bakmayin

abi konuyu dagitmadan saclar dokuluyor gibi ondanmi kestirdin 20 yasında olsan sac uzatip sacini gucsuzlestirirmisin (izindeyiz her konuda) ona gore uzatmaya devam edecegim :)

kenny sana tavsiyem elindeki gitardan kurtulmandır... cort'ların hiçbirini sevemedim gitti ve gerçekten kötü gitarlar.

onun yerine bir meksika fender alsan kötü olmaz hani... ya da kore bir ibanez, hatta s falan ama biraz para gerek. bence hiç manyetiğe falan para verme şu an, biriktir adam gibi iyi bir gitar al

Adam heavy metal demiş gitmişsin mexica fender ve ibanez önermişsin :)

Kenny git o gitara EMG Hz yada paran varsa EMG 81 taktır. Gitarı değiştirceğinde orjinalleri takarsın yine elinde kalır. Eminim ki fark çok olur ve ucuz bi fiyata taş gibi gitarın olur. Cortlar kötü gitar değil başlangıç gitarı olarak gayet güzel.

aaa ben orayı unuttum fender strat diyince kendimden geçtiğim için unuttum :) ama ibanez niye olmasın H-S-H bir gitar çok çok iyi görür işini. bence kurtulsun cort'tan :)

Konuyla alakası yok ama kusura bakmayın.
Atalay gitar askına bayıldım ya. O nasıl renktir öyle.. Bende daddario nun üzerinde kertenkelemsi hayvanlar olan kilitli askılarından var. Eğer senin o askı TC de mevcut ise nerden aldın öğrenebilir miyim? (Büyük ihtimalle TC dışındandır ama sorayım dedim)

Geri