Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

merhabalar gıtara yenı baslayanlardanım.çalıyorum çok şukur öğrendim...
fakat pedal nedir ne ise yarar zoom nedır ne işe yarar nasıl kullanılır gıtarın kolu ne işe yarar bunların hiç birini bilmiorun vede ogrenemıyorum yardımcı olursanız sevinirim

merhaba arkadaslar ibanez rg serisi gitarimda su anda bulunan Lo TRS Tremo II yi degistirmek istiyorum kendisi hasat olmus durumda gitari dusurdugum icin yamuk yumuk akort yapamiyorum ve pas icinde degistirmekten baska carem yok, o yuzden ayni floyd rose'u mu almaliyim yoksa Edge Pro II mi almaliyim yada daha iyi neler onerirsiniz. digerleri uyarmi benim gitara acaba yoksa illaki Lo TRS Tremo II ye bagli mi kalmaliyim tesekurler saygilar :D

merhabalar ben geçenlerde bırazda aceleyle bır gıtar aldım ARIA marka . ama çevremdekı ınsanlar sureklı kalıtesiz bir gitar oldugunu soyluyor yanı her kafadan bir ses çıkıyor bunaldım.. sizden ricam aceleyle anlamadan aldıgım bu gıtar gerçekten çokmu kalıtesiz ?

gitar öğrenmeye yeni başlayacaksın buradaki insanlardan birçoğu ariadan çok daha kötü gitarlarla başladılar müziğe gitarın seni kısıtlayana kadar (ki bunun için minimum 1 yıl var oda sürekli çalışırsan) daha iyi bi gitara gerek yok almışşın gitarını çal keyfine bak gitarından soğuma o senin bir parçan artık

tesekkurler klavyesi rahat hersey iyi ama gelgelelım benım gibi keklıklerı kandırıyorlar yok gıtarın kotu dıye onun için merak ettım :=) tek rar tesekkurler.

Rica, kötü demek ne demek zaten bin tane kriteri var. Adamlar "mercedes" alıp ehliyetsiz kullanıyorlar, sonra ona kötü buna kötü diyorlar. Boşver. En iyi sörfçuleri bile önce düz tahta üstünde dalgalara gönderirler. Sen doğru yoldasın :)

pyramınd saol eyvallah gardaş.. ILERDE bıraz daha kalıtelı gıtar almak ıstıyorum ama fazla pahalı olmayacak ama kalıtelıde olacak .. ne onerırsınız . hangi marka almalıyım ????

ona o zaman karar verirsin. hatta kendi kararını verecek seviyeye gelirsin. 1000 kişi varsa binine de ayrı bin ane gitar uyabilir. kişinin tarzı teknik özellikleri yapmak istediği müzik bunlara göre inanılmaz değişkenlik gösterir. çok erken. 1-2 yıl çalış bakalım inceden :)

merhabalar.az once muzık aletlerımı aldıgım fırmaya gıttım .arıa marka bır amfı sordum 15 watt lık 300 dolar behrınger marka processor e de (vp) 230 euro dıyor ve bu nlarında kalıtelı oldugunu idda ediyor bu adam. sizler ne dersiniz almalımıyım sizce kalıtelımı?

guzel kardeşim bu balıkesir denen adi memlekette 2 buyuk fırma var gotumuz mecbur anladınmı :=).bu yazdıgım urunler çokmu kalıtesiz yada çokmu pahalı??

Geri