Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

atalay hocam bugün tüneldeydim gitarları inceledim laylaylomda 450 dolara jackson Ke3 ün sb dreams versiyonunu buldum peki bu gitarlar hakkında bilgin varmı alsam iyi olurmu?

pyramind demiş ki:
s.b dreams = serter bağcan dreams, yerli malı kötü gitarlardır aman diyim.(burda yapılmıyor, bilmem nerede yaptırılıyordu)

demek serter bağcan dreams ha.laylaylomda bunu övmüştü herhalde kendileri yaptırıyorlar.neyse vazgeçtim gibi bir şey hem pedallar konusundaki yardımın için sağol hoca hızır gibi yetişmişsin.

evet atalay hocam ihbar edelim bunları belki bizi susturmak için birer tane jackson ke3 verirler ama almam kesinlikle :x evin adresini veririm oraya göndersinler. :LOL:

sb dreamsin yanilmiyorsam asil markasi vichy laylaylom ucuza getirtmek icin markayi satin almiyor bu yuzden kendi etiket yapistiriyor bir ara calmistim sb dreamsin ke3 modelini klavyesi inanilmaz rahatti cok hosuma gitmisti :D tonlarida fena degildi ama o paraya daha guzel ton veren gitar alinabilir

selam bugün usadan elime ibanez rg1570 geçti fakat tremelo kolunu unutmuş dayım getirirken..
nasıl alırım nerden alırım ne derim standart ibanez tremelo kolları uyarmı acaba ?

yok atalay hoca sadece S.B Dreams.Jacksonun sadece etiketi olunca sattırıyor falan dedi.sırf ke3 modeli diye almaya niyetim var.acaba alsammı.bir de senkop müziğin internet sitesinde sx modellerinde böyle kasa var.Ama yanına yaklaşmam.

sb dreamsler kore malıdır o szu gecen kelly taklidi gitarı caldım allah o gitarı benden uzak tutsun gitar deil o odun parcası mubarek sb dreams in edecegi para deil o 450 usd nin uzerine 100 usd daha koyarsan 500-600 usd arasına cok temiz kullanılmış bi jackson ke3 bulunur ve jackson ke3 mukemmler bir gitardır

aman ha arkadaşlar sb dreams ten falan uzak durun arkadaşların dediği gibi odun gibi bişeydir. beş para etmez 450 usd ye 2.el jackson kely bulunur yada rr alınabilir .. sakın derim yanarsınız..

selam arkadaşlar forumunuzla bugun tanıştım ve sabahtan beri okumaya çalışıyorum. ( oku oku bitmiyor :))

neyse anlamış değilim son 1 aydır içimde cok şiddetli bi arzu var canım surekli gitar calmak istiyo.

yamaha eg112 elektrom var. 1 sene once 250 dolara almıştım. bilmiyorum fiyat nasılmış biraz aceleyle almıştım.
bide behringer 15 watt anfim var uzerinde gain var ama beni tam olarak kesmio buyuzden de

zoom II tarzında bişiler almak istiyorum.
distoşını çok seviyorum.
bana ne tavsiye edersiniz.
2. el fiyatları aşağı yukarı ne kadardır.
internetten sipariş verebileceğimiz guvenilir siteler varmı enstruman sektorunde (model araba sektorunde baya ii oluyo webdeb alışveriş)
bide gitarımı bilen ve bana hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

gitar 1 senedir bende ama hala tam bi yakınlıgımız olmadı

bole işte şimdiden saolun

Bence Cort..

kara_koncolos demiş ki:
Selamlar... Ben bir gitar alacağım! Bu forum başlığı ilaç gibi geldi yani!
Birinci sorum şu: Bir arkadaşım Washburn WR154 veya Cort(Modelini bilmiyorum ancak iyi olduğunu söyledi.) gitarlarını tavsiye etti. Washburn 400 milyon, Cort ise 220$. Sence hangisi?
İkinci sorum ise; bir de processor alacağım. Yine bir arkadaşım :) Zoom 505 II veya Korg(Bunun da modelini bilmiyorum:(..) tavsiye etti. Zoom 100$ (2. el), Korg ise 200 euro. (Sanırım, Zoom'da Wah pedalı yokmuş, ancak Korg'da varmış. O yüzden tavsiye etti.) Ve soru: Hangisi? :)

Not: Rock, metal dinliyorum ve çalmak istiyorum. Yani bol distortion ve sert tonlu bir gitar aramaktayım. Maksimum verebileceğim fiyatlar da yukarıdakini geçmiyor. (Başbakanlık bursu sağolsun!)... Bana yardım edersen sevinirim, teşekkürler!

Seni kendime çok benzettim. Ben de gitar alırken baş özellik olarak sert distortion tonlarında bir gitar almayı düşünüyordum. Bir çok arkadaşımda ESP'den tut da SB Dreams'e kadar gitarlar var. Çok araştırdım. Rengine kadar uzun bir arayış evresi geçirdim ve ünlü rock gruplardan birinin (Pilli Bebek) eski basçısı olan arkadaşım daha doğrusu abime anlattım tüm aradığım şeyleri. Bana Cort X-6'yı önerdi. Ben X-7'yi beğenmiştim Cort'un resmi sitesinden ancak üretimi durdurulmuş. Sonra Ibanez denedim ama çift hambakır ve bir single bir gitara göre Cort kadar iyi değildi. Sonra baktım denediklerimin içinde en iyisi Cort X-6 ben de onu aldım. Sonra öğrendimki meğer Cort'un kalite kontrol mühendisleriyle Ibanez'in mühendisleri aynıymış. Şu anda bir Cort X-6 sahibiyim ve inanılmaz derece memnunum gitarımdan. Procecor'ü de başkasına danış. Ben MT-2 distortion pedal kullanıyorum. Ama muhakkak Cort X-6 almalısın. Bu kadar ucuza bu kadar harika bir gitar bulamazsın. Bir de Cort'un X-9 ve X-11'leri var. X-6'dan tek farkları daha pahalı va biraz daha şekilli olması. Sen yine de iyi bir düşün. Bol şans..!

herkeslere slmlar.müzik marketine gittim.elektrogitar alacaktım.oscar schmidt by washburn markalı bir elektrogitar gördüm. fiyatıda 200$.ne dersiniz alayım mı bu gitarı?

herkese merhaba ibanez rg serisi cift humbucker olan gitarima joe satrianinin humbucklerini taksam manyetiklere bosuna para vermis olurmuyum yani verim alabilirmiyim sizce_?

merhaba,cort x2 model bir gitarim var,tellerini bugun deigistirdim,dean markley 0,9 blue steel aldim..Fakat lisansiz floyd rose un altindan telleri arkada soktugunuz metal parça gozukmeye basladi,eskiden gitara paralel dururdu fakat su anda egimli duruyor ve tremolo kolu tellere iyice yakinliasti ..Bu normal birseymi ?eskiden boyle degildi acaba arkadaki yaylara mi birseyler oldu__
siyah vidalari s1k1p gevsettim ama bir turlu eski haline getiremiyorum ne yapmaliyim ?

Kenny, tel kalınlıkları önceki takım telden kalın ise tremolo öyle kalkar. Gitarı ters çevirip vidaları 1,2 adım sıkmak gerek. Kontrol ederek yatay pozisyona gelene kadar çevir (gitar gövdesine doğru içe). Bakalım noluyor.

tel kalinliklari ayni ama sanirim her telin bir tansiyonu varmis ondan olabilir mi ?
gitarin govdesine giren 2 tane pirinc renkli vidayi mi diyorsun ?

Geri