Uyuşmazlık

1) Slm herkese ilk mesajım.Elektro gitara yeni başladım.Sene başında İnternet üzerinden
schecter c-6 fr lıne 6 spıder ıv 15 watt ve zoom g1 xon aldım. Prosesör ve amfiyi bir arda kullanınca inanılmaz berbat oluyor.Hocanın lambalı amfisiyle idare ediyorum. Sizce aletlerin ayarını
yapamadığımdan mıdır?
2)line 6 spider ıv 15 watt ı prosesorle kullanan varmı prosesörün mödeli nedir.

Yorumlarınızı bekliyorum
Şimdiden ilgilenen herkeze teşekkür ederim.

Prosesörü MP3 girişine girin , olmadı clean channel'e girin ve patch'deki kabin sim. kapatın. Olmadı prosesörü amfi sim. olmadan efektler için kullanın olmadı bilmiyorum. Ayrıca o amfinin prosesöre ihtiyacı yok bence kendi tonları ev için gayet idare eder tonlardır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Prosesörü MP3 girişine girin , olmadı clean channel'e girin ve patch'deki kabin sim. kapatın. Olmadı prosesörü amfi sim. olmadan efektler için kullanın olmadı bilmiyorum. Ayrıca o amfinin prosesöre ihtiyacı yok bence kendi tonları ev için gayet idare eder tonlardır.

Mp3 girişi hariç diğerlerini denedim.
Amfinin tonları fena değil fakat lambalı amfiden sonra prosesore kulaklık takip çalınca prosesor amfiyi tonlarıyla eziyor.
Yani amfiyi tek de kullansam amfi kötü.
Prosesoru amfi dışında dışarıya ses vercek
Şekilde neye bağlayabilirim?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mp3 girişi denenecek en mantıklı yol ama işte kulaklık gibi olmayabilir gene de en yakın seçenecek.

Deneyeceğim(mp3e bağlamak için dönüştürücü lazım)
mp3 girişi basarili olmazsa ben lambalı amfi alana kadar (prosesörü ve amfiyi satıp üstüne para eklicem,6 ay sonra)beni prosesorle idare edecek başka nasıl bir setup kurabilirim?prosesorü hoparlörlere veya bilgisayara bağlayıp ses çıkartabilirmiyim?

Aynı prosesöre sahibim ve modellemeli amfilerle uyuşamıyor kendisi :) Kulaklık ve ses kartından direkt girdiğimde verdiği performans çok iyi benim görüşüm amfiyi satıp kulaklık ve ya hoparlörlerle(bütçe varsa referans monitör) kullanmanız şeklinde.

Maalesef şu marka şu model bir şey alın diyemem çünkü daha sonrasında pişman olursanız bana gelmeyin :D Sadece dediğim gibi alacağınız aletin olabildiğince flat olmasına bakın onun dışında herhangi bir fark hissedeceğinizi sanmıyorum o fiyat aralığında 100liraya falan bile kurtarırsınız.

Maalesef şu marka şu model bir şey alın diyemem çünkü daha sonrasında pişman olursanız bana gelmeyin :D Sadece dediğim gibi alacağınız aletin olabildiğince flat olmasına bakın onun dışında herhangi bir fark hissedeceğinizi sanmıyorum o fiyat aralığında 100liraya falan bile kurtarırsınız.

ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Geri