Saptaki Yapışkan His

İnce bir zımpara yeterli zaten sapın cilası çok kalın değil. Şekli bozmayacak şekilde ince bir zımparayla zımparalarsan rahatsız olduğun hissin geçeceğini düşünüyorum. Tabi hemen işe koyulma diğer tavsiyeleri bekle.

benim gitarımda normal cila var, ellerim terleyip klavye pislenince prontoyla siliyorum yapışkanlık gidiyor.nitro cilada durum farklıdır muhtemelen

Selam arkadaşlar.Fender gitarımın sapında yapışkan hissi var.Bunu nasıl çözebilirim?
Gitar ej strat bu arada.
Nitro cilanın genel problemi, 2 alternatif var, birisi cilayı söküp üzerine ince bir cila atmak, aşağıda örnekleri var...Customshopların bazıları fabrika çıkışında bu şekilde...

69%20fender%20neck.jpg
neck(7).jpg

1510590805_gtr_back_001_rl.png

Diğeri ise, idare etmek ve uzun süre çalmak, ama uzun süreden kasıt 10+ sene...Yani eğer çok rahatsız ediyorsa, bir luthier ile görüşmenizi öneririm, ama bu işlem (özellikle sonrasında atılacak ince cila) göründüğü kadar kolay bir işlem değil, güvenilir ve tecrübeli bir luthier olması gerekiyor...

Sevgiler ve saygılar...

Aşırı rahatsız etmiyor.Fenderin fingerboard remedy ürünüyle 1 kez sildim ve birkaç gün idare edecek şekilde kayganlaştı.Ama sonra eski haline geldi.Bir kaç yabancı siteden de okudum ve orada steelwool 0000 veya scotchbrite gibi abrazivlerle aşındırma yapmışlar.Luthiere gitarı götürmem şu anda zor bayağı.

Aşırı rahatsız etmiyor.Fenderin fingerboard remedy ürünüyle 1 kez sildim ve birkaç gün idare edecek şekilde kayganlaştı.Ama sonra eski haline geldi.Bir kaç yabancı siteden de okudum ve orada steelwool 0000 veya scotchbrite gibi abrazivlerle aşındırma yapmışlar.Luthiere gitarı götürmem şu anda zor bayağı.
Eğer cilayı kaldırır ve bir daha cila atmazsanız, bir süre sonrası ağaca ekti edebilecek istenmeyen sorunlarla karşılaşabilirsiniz...Yukarıdaki gitarlarda elle atılan ince bir cila bulunuyor...

Son düzenleme:
Steelwool en basit pratik ve Zararsız yöntem.Beğenmesseniz en fazla tekrar cilalanır.En yaygın kullanılan yöntemdir.

aslında çözümü bulmuşsunuz, hem basit hemde gitar düzenli olarak temizlenmiş olur.

Geri