Rock/metal Grup Ismi Önerisi

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda nortorein tarafından 21 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Selam Türkrock halkı, yavaştan grup işlerine girmek istiyorum ama ismine karar veremiyorum. Önerebileceğiniz yada şuan arakla diyeceğiniz bir yer var mıdır ?

RebelYell bunu beğendi.
  2. Mitolojiden çok ekmek çıkar. Kurcalayın :) bazı isimleri bölün birleştirin mesela; "NyxErebos" yunan mitolojisinde Nyx (gece) ve Erebos (kör karanlık).

SilverSky ve Buddy Guy bunu beğendi.
  3. erebos kullanımda mı ?

4. Ultimate Supremacy - Şarkı sözlerine bakın. Şu anda şarkıyı dinlerken farklı yerlerinden iki kelimeyi aldım birleştirdim. Ultimate Supremacy oldu.

5. 06:19'da ki listeden rastgele kelimeler seçebilirsiniz (y):D

denizakkayaus06 ve SilverSky bunu beğendi.
  6. baskasından bir isim alacaksan özgünlük olmaz ! fikirleri kullanabilirsin ama :)

nortorein bunu beğendi.
  7. Erebos diye bir kitap var ,özenti diyebilirler orjinal olun nortorein var mesela :D

nortorein bunu beğendi.
  8. sevdigin sarkının adından veya sozlerinden de ilham alabilrsin mesela death- sacred serenity vardı bende serenityi kullanıyorum

nortorein bunu beğendi.
  9. Cunning priest.

nortorein bunu beğendi.
  10. Bence anlamı olmayan ama kulağa hoş gelen bir isim seçin en güzeli

nortorein bunu beğendi.
  11. Türkçe isim olsa daha iyi olur diye düşündüm ama

12. Patron olsun o zaman. Kundakçı, siyanür falan da olabilir bilemedim şimdi. Hiç Türkçe isim düşünmedim daha önce.

13. Şıkıdım Leyla

metaldaima ve biozalp bunu beğendi.
  14. Nereden bulunur bilmiyorum ama forumlar ve başka insanlar bu konuda pek işe yaramıyor söyleyebilirim, bi ismi beğenme sebebiniz ne onu düşünün, nasıl bir logo olabilir gözünüzde canlandırmaya çalışın mesela deli gibi Megadeth seven bir insanım ama Dev Ölüm gibi bir isim duysam "kim bu ergenler" derdim, bir insan size bir öneride bulunuyor, kendi zihninde tatmin edici oluyor ama bu sizin için çok havada kalabilir, en temizi bol bol okumak, özellikle uzak olduğunuz konulara göz atmak veya kafanızdaki bir olayı, hissiyatı, durumu tarif etmek adına nasıl daha alengirli bir yol izleyebilirim diye düşünmek, bu sanatsal anlatımı çok çok çok basitçe özetlersem "göz" demek yerine atıyorum "zihnin elçileri" falan demek gibi, o da tamamen sizin hayalgücünüz ve ismi koymak istediğiniz dile ne kadar hakim olduğunuzla alakalı, yoksa bu başlık önce inceden troll önerilere kayar sonra da "ametal ehehe" gibi 50 yıllık geyiklerle sonlanır.

Edit* Ben bunları yazarken Mehmet abi affetmemiş bile :D All aboard the troll train

Mehmet_Perdeci ve emrecengel bunu beğendi.
  15. Forgotten Realms, Dragonlance, The Wheel Of Time, Amber günlükleri isim kaynıyor.

16. Grubunuzu niteleyen bir kelimeyi latinceye cevirip kolaylikla grup ismi uretebilirsiniz.

Misal benim sayfamin ismi : ignotusmetallum

ignotus : bilinmeyen
    metallum : metal

sayfanin amaci da underground metal gruplarini ve albumlerini paylasmak..

Bunun gibi turetmeniz gayet guzel olur..

17. "Sebeke Suyu"

Chardx ve SilverSky bunu beğendi.
  18. megadeth = dev ölüm ?

19. Aslında troll yapmak amacında değildim :) Türkçe olsun demiş arkadaş aklıma yerli rock gruplarının isimleri geldi. Son süpersonik yüz yüzeyken halledim bisikletim nerde yok kararlı şeyler o kadar da :)

20. Kelimeleri kullanarak yeni şeyler türetmek de mantıklı olabilir birçok arkadaşın dediği gibi. Metallica diye bir kelime olduğunu sanmıyorum. Metallic kelimesine a eklemişler(Varsa benim ayıbım [Çalıntı diyorlar gerçi o başka bir konu]).

Megadeth 200-300 bin kişilik toplu ölümlere deniyordu yanlış bilmiyorsam. Ekşi sözlükte okumuştum sanırım.

Bu Sayfayı Paylaş