Amfi Tamir Ettim Ancak Hala Problem Devam Ediyor.

Merhaba aynı parçayı lehim yaptım ancak çalışmıyor.
Sökerken kartın altındaki yeşil kısım söküldüğü için olabilir mi ?
Nasıl düzeltilebilir ?

WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.47(1).jpeg
WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.47.jpeg
WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.46(3).jpeg
WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.46(2).jpeg
WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.46(1).jpeg

Dosyalar

• WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.46.jpeg
    WhatsApp Image 2017-05-22 at 18.07.46.jpeg
    141.8 KB · Gösterim: 298
Benim bildiğim tüm parçalar kartın üst kısmına takılır sen alt tarafa mı taktın acaba?.Yeşil tarafa takmaman lazımdı sanırım.Eğer öyl bir yanlış olduya tüm kartı yenilemen gerekebilir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim bildiğim tüm parçalar kartın üst kısmına takılır sen alt tarafa mı taktın acaba?.Yeşil tarafa takmaman lazımdı sanırım.Eğer öyl bir yanlış olduya tüm kartı yenilemen gerekebilir
Yok göstermek için öyle taktım hocam ya

lehim yollarını koparmışsınız bir elektronikçiye görürün.

Hocam burdaki elektronikçiler bir şeyden anlamıyor kendim halletmem lazım

noktadan noktaya lehimleme yapmanız gerekiyor parçanın oraya takılmış olması önemli değil, önemli olan devreye entegre olması.
Hocam video filan veya nasıl yapabileceğimi anlatır mısınız

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış forumda soruyorsun. Burası alım satım ve "300 liram var, ne alayım?" forumu. Derde deva bulma forumu değil.

Soruna artık adam gibi kimse cevap veremez. Çünkü verebilecek adamlar çoktan banlandı. Kimse de bildiğini belli etmez bu saaten sonra.

Tepemdeki adam da banlanma adayı oldu artık. Geçmiş ola @Buddy Guy
Hocam sövdünüz mü sevdiniz mi anlamadım :/

sökülü olan yolların izini takip ederek hangi bacağın hangi noktaya bağlanması gerektiğini anlayıp ona göre switchin uçlarını kablolaman lazım fakat lehim yolları söküldüğü üçün switchini sabitlemek için başka sabitleme yöntemleri gerekebilir (sıcak silikon yeterince güçlü sabitler mi bilmiyorum ama denenebilir)

Repairing a Damaged Pad on a PCB: 10 Steps (Bu linktekileri sağ tuşa tıklayın Türkçeye çevir yapın. Büyük ölçüde yardımcı olur.

Videolar için CC yani altyazıyı açabilirsiniz ingilizce terimleri google translate ile çevirirsiniz. Bu konuda türkçe kaynak için youtube'da pcb board tamiri, elektronik kart bakımı-tamiri vs. gibi anahtar kelimelerle aratın.

Son düzenleme:
Hocam sövdünüz mü sevdiniz mi anlamadım :/

Ayıp diye bir şey var, durduk yerde neden söveyim sana :) İroni yaptım da, seni teğet geçti istemeden, normaldir.

Devre kartındaki yollar (dediğin yeşil kısımlar) rahmetlik olmuş bu arada. Ancak @MetalPose nin dediği yöntemle hallolabilir. Ama o da iyi bir elektronik işçiliği gerektiriyor. Eline uz birinin yapması lazım. Deneyebilirsin, fakat tecrübe eksiğin varsa video ile falan olacak iş değil.

Aslında orada çok zor bir iş yok ancak sökerken bile bu hasarı verdiyseniz noktadan noktaya denemeniz daha riskli.Yanlış lehimleme yapıp kısadevre yapma ihtimaliniz var.Bu işi yapamayan elektronikçi saç kesemeyen berber ile eşdeğerdir herhalde o mesleği hiç yapamazdı.

Aslında orada çok zor bir iş yok ancak sökerken bile bu hasarı verdiyseniz noktadan noktaya denemeniz daha riskli.Yanlış lehimleme yapıp kısadevre yapma ihtimaliniz var.Bu işi yapamayan elektronikçi saç kesemeyen berber ile eşdeğerdir herhalde o mesleği hiç yapamazdı.
Hocam lehim pompasıyla söktüğü için havyası kalın uçluydu o bakırıda söktü aldı galiba

Ayıp diye bir şey var, durduk yerde neden söveyim sana :) İroni yaptım da, seni teğet geçti istemeden, normaldir.

Devre kartındaki yollar (dediğin yeşil kısımlar) rahmetlik olmuş bu arada. Ancak @MetalPose nin dediği yöntemle hallolabilir. Ama o da iyi bir elektronik işçiliği gerektiriyor. Eline uz birinin yapması lazım. Deneyebilirsin, fakat tecrübe eksiğin varsa video ile falan olacak iş değil.
Hocam anlayan yok ki ya trabzonda kaldım böyle

Geri