Pedal Ve Prosesor

Arkadaşlar Stagg ga60 amfim var. Drive lar berbat. Rack prosesorumun drivelari da kesmiyor. Amfiye metal muff ı girip prosesor den de sadece delay reverb ve fx ı kullanmayi düşünüyorum. Lambalı amfi alacak durumum yok. Analog pedal tecrübem de yok. Yıllardır prosesor kullandım. Sizce bu şekilde adam gibi drive alabilir miyim? Tavsiyeletinize açığım

Lambalı amfi her zaman en iyi tercih değildir. Elinizde olsa bile drive performansı yine çok farklı olmaz.
Mevcut amfiniz 1. sınıf olmamakla birlikte, pratik ve çalım için kötüye de benzemiyor. Metal muff u girerseniz ona özgü ve alabileceğiniz kadar drive alırsınız.
"Adam gibi drive" diyince herkes farklı anlar, benim için örneğin; "Robben Ford " soundundaki drive adam gibidir. Başka biri için "Slayer"....
"Drive ın kesmemesi" ne demek? onu da anlayamıyoruz mesela. Neticede bu ve ya farklı bir aynı segment amfiden 8x12" stack performansı çıkması da mümkün değil?

Son düzenleme:
Prosesörü sadece reverb/delay için alan çok insan var, genelde tercih edilen amfi send/returnüne bağlamak. Bu ama zorunluluk değil, pedaldan aldığın dist. prosesörün içinden sorunsuz geçecektir (olurda beklenmedik bir kompresyon vs oldu ilk pedalın çıkış seviyesini düşürmeyi denersin).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adam gibi drive dan kastım Prosesor e göre daha doğal ve gerçekçi. Bir müddet sonra da aynı amfiye vintage 30 takvitesi yapmayı düşünüyorum

Sesini begendiginiz bir distortion pedalini aliniz. Pedali amfinin inputuna processoru de amfinin fx loop unda kullanirsaniz gayet memnun kalirsiniz. Fx loop yoksa pedali prosessore prosessoru de amfinin inputuna baglayarak da guzel sonuclar alirsiniz. Adi ustunde efekt prosessoru. Sadece efekt icin kullanmak gayet mantikli ki ben de boyle yapiyorum

Hoparlorun frekans tepkisi onem kazaniyor. Bir sekil iyi bir hoparlor guncellemesi iyi olacaktir ki vintage 30 cok iyi bir secim. Daha uygun olarak Celestion ten de gayet iyi. Processorde kabin simulasyonu oldugunu unutmayiniz. Kapatmaniz tavsiye edilir ama acik tutup farkli kabin varyasyonlari da denenebilir. Yani pedali alip takip da bu ne rezil ses onca para doktuk yine olmadi demeyin diye hatirlatmak istedim.

Geri