Aygıt Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor. (usandim)

Rica ediyorum arkadaşlar yardımcı olun artık kafayı yemek üzereyim. Sadece bir kere kayıt alabildim. Programı kapatıyordum mikrofon girişine bağlı olan gitar jakını çıkarıp tekrar takıyordum okuyordu. Şimdi okumuyor. Bana bir yardımcı olun..

Adsız.png

Ukalalık olarak algılamayın ama onboard ses kartı ile bu işlere girmek işkence. Binbir türlü saçmalıkla karşılaşırsınız, akıl sağlığınız tehlikeye girer.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 10 kullanıyorum. Onboard ses kartım yok zaten Asio4all sanal ses kartı oluşturma programı değil mi ? O şekilde kullanıyorum. Tabiki ileriki seviye olarak ses kartı vs. ekipmanlar almayı düşünüyorum amacım şuan bu şekilde programı öğrenmek.. @robinguthrie @gretschci

Windows 10 kullanıyorum. Onboard ses kartım yok zaten Asio4all sanal ses kartı oluşturma programı değil mi ? O şekilde kullanıyorum. Tabiki ileriki seviye olarak ses kartı vs. ekipmanlar almayı düşünüyorum amacım şuan bu şekilde programı öğrenmek.. @robinguthrie @gretschci

Asio4all onboard ses kartlarının gecikmesini (latency) azaltan bir driver aslında. Onboard'dan kastettiğim de laptopun (veya desktop bilgisayarın) kendi ses kartı yani, dahili olan. Eklediğiniz resimde Realtek HD Audio dediğine göre sanırım onboard ses kartı kullanıyorsunuz ama kavram karmaşası var :)

Sorun tam olarak nedir, onu anlayamadım aslında. Gitarı mikrofon girişinden bağlıyorsunuz ama ses alamıyorsunuz sanırım doğru mu? Hangi programı kullanıyorsunuz?

Mesele muhtemelen Cubase ayarlarıyla alakalı ama daha çok bilgi vermeniz lazım. Kayıt yaptığınız track'de read enable olması lazım, kırmızı buton aktif olacak yani. Ek olarak device setup kısmında, VST audio system'de asio4all olmalı ve active olarak seçilmeli. Değilse gizlenmiştir, aktif değildir vs.

Mesele muhtemelen Cubase ayarlarıyla alakalı ama daha çok bilgi vermeniz lazım. Kayıt yaptığınız track'de read enable olması lazım, kırmızı buton aktif olacak yani. Ek olarak device setup kısmında, VST audio system'de asio4all olmalı ve active olarak seçilmeli. Değilse gizlenmiştir, aktif değildir vs.
Sorun en başta başlıyor aslında. Herşeyi tam ayarıyla yapabiliyorum. F4 e basıp VST Connections'ı açtığımda Input kısmında 2 tane mono kanal var. Mono In 1 Mono In 2 diye. İkisinde ASIO4ALL seçili fakat giriş olarak Mic Input seçmem lazımken Mic Input yok.. Daha önce 1 kere gitarı çalabildim pc de. Ondada hemen kayıt aldım. Ve o kayıdı alırken Mic Input girişi görünüyordu. Programı kapatıp açtığımda yine görmüyordu. Bende programı kapatıp pc nin mikrofon girişindeki jakı çıkarıp takıp tekrar programa giriş yapıyordum görüyordu. Şuan hiç görmüyor. Ama pc ye mikrofon takıp oyunlarda mikrofonumu kullanabiliyorum... Mikrofon girişi ile ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorum. Umarım anlayabilmişsinizdir :)

Geri