Sap Sorunu

Herkese iyi günler arkadaşlar benim bir sorum var yardımcı olursanız sevirinirim.
Bende bir tane squier affinity telecaster var.2-3 hafta önce sap ayarı için götürdüm ama oradaki çalışan bana sap ayarının yapılamadığını çünkü alyanın boşa döndüğünü,evi bozulduğunu, söyledi.Bunun yapılması için de yeni sap gerektiğini söyledi.Sizce bunun başka çaresi yok mu ?Ve de tabi ki maliyeti ne kadar olur ?

eğer truss rod kırılmışsa bunun çaresi yok, truss rod değiştirmek de yeni bir sap yapmaktan daha zahmetli olabilir. muhtemelen değişimini yapacak bir usta bulabilirsin belki ama ucuz olacağını sanmam. muhtemelen yeni bir sap çok daha kolay olur. geçmiş olsun şimdiden zor iş.

Herkese iyi günler arkadaşlar benim bir sorum var yardımcı olursanız sevirinirim.
Bende bir tane squier affinity telecaster var.2-3 hafta önce sap ayarı için götürdüm ama oradaki çalışan bana sap ayarının yapılamadığını çünkü alyanın boşa döndüğünü,evi bozulduğunu, söyledi.Bunun yapılması için de yeni sap gerektiğini söyledi.Sizce bunun başka çaresi yok mu ?Ve de tabi ki maliyeti ne kadar olur ?
Tuşeyi frezeleyip trust rodu değiştirmekte mümkün. Bu şekilde olması, sap değişimi olmasından daha iyi, scale'lar tutmayabilir. Ancak işçilik ile astarı yüzünden pahalıya gelecekse yeni gitar almak en mantıklısı(y)

Geri