Kullandığınız birbirine uyumlu manyetikler

FRED - DiMarzio/ibz single - Evolution, coil tap.

FRED'i sapta kullanan pek fazla yok sanıyorum ama bence o pozisyonda çok başarılı. Özellikle FRED'in çıkış gücünün Evolution'a göre düşük olması ve tonal farklılığı sayesinde ritm - solo geçişlerinde benim set-up'ta ekstra hiçbir şey yapmama gerek kalmadan istediğim farklılığı bana sağlıyor. Van Halen çalarken çok işime yarayan bir özellik bu. Coil tap'le de her iki manyetik inanılmaz bir genişliğe sahip oluyor zaten, her yola geliyor artık gitar...

ben birbiriyle uyumsuz manyetikleri daha çok merak ediyorum. bana sanki potansları ayarladıkladıktan sonra uyumsuz manytetik yokmuş gibi geliyor. sonuçta farklı şeyler deneyerek dünya buralara geldi.

Kardeşim rg1570'ine köprüye tone zone sapa evo takmıştı başta iy gelsede bir sorun varmış gibiydi. Sonradan birine götürdü ve osiloskoplamı artık neyse onla 2 manyetiği bir birine uydurmuştu. Potans taktımı takmadımı bilmiyorum ama seste değişiklik olduğu kesindi.

katilinek demiş ki:
Kardeşim rg1570'ine köprüye tone zone sapa evo takmıştı başta iy gelsede bir sorun varmış gibiydi. Sonradan birine götürdü ve osiloskoplamı artık neyse onla 2 manyetiği bir birine uydurmuştu. Potans taktımı takmadımı bilmiyorum ama seste değişiklik olduğu kesindi.

Fazlarini ayarlamistir. manyetikleri seri ya da paralel, ayni veya farkli fazda baglayinca sound da farklilasiyor.

Pekiii... 2570 için en uyumlu bridge ve neck manyetiği olarak ne önerir üstadlar? Stok manyetiklerini değiştirmek istiyorum yakın zamanda.

ben daha kullanmadım ama sh13 dimebucker ile neck için sh1 '59 veya sh2 almayı düşünüyrm.Fakat gitarım tremololu olduğu için tb59-1 yani sh1 in trembuckerını arıycam umarım bulurum.Bulamazsam mecbur humbucker alcam inşalla sesi etkilemez kozmetik olarak bozuk olcak da önemli olan ses tabi

ben daha kullanmadım ama sh13 dimebucker ile neck için sh1 '59 veya sh2 almayı düşünüyrm.Fakat gitarım tremololu olduğu için tb59-1 yani sh1 in trembuckerını arıycam umarım bulurum.Bulamazsam mecbur humbucker alcam inşalla sesi etkilemez kozmetik olarak bozuk olcak da önemli olan ses tabi

benim köprümde customcustom var necke jb jr. taksam nasıl ses verir? uyumlu olur mu? jb nin çıkışı tb11 den daha yüksek bildiğim kadarıyla çok rahatsızlık verici olur mu?

Geri