Cry Baby Adaptör Amper Sınırı

Merhaba gcb95 ile ilgili herhangi biyerde adaptör için amper sınırı göremedim

Şu anda 9v 1a bir adaptör kullanıyorum çalıştırıyor, orijinal dunlop adaptörlerinde 200 küsür bir amper belirlenmiş, şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor ama içten içe bozar mı acaba diye endişelendim bilgisi olan var mı?

1A analog bir pedal için çok fazla bir değer, ülkemizde kullanılan lambalı amfilerin sigortaları 1A oluyor. Dijital pedallar 200mA civarı falan oluyor, yani rahat rahat yeter 200mA de 1A de hatta birden fazla pedala güç verilebilir daisy chain yaparak.

Merhaba,
Yukarıdaki sorunuzun yanıtı evet sırun olmaz.
Zira elektrik devreniz ihtitacı kadar amper anlamında güç çekecektir. Örneğin 1000 mA adaptörle çalışıyorsa pedalınız ve diyelim ki 200 mA istiyorsa bunu alır 800 mA kalan da ısıya dönüşür denebilir kabaca.
Esenlikler.

Merhaba,
Yukarıdaki sorunuzun yanıtı evet sırun olmaz.
Zira elektrik devreniz ihtitacı kadar amper anlamında güç çekecektir. Örneğin 1000 mA adaptörle çalışıyorsa pedalınız ve diyelim ki 200 mA istiyorsa bunu alır 800 mA kalan da ısıya dönüşür denebilir kabaca.
Esenlikler.

Selam, kalan 800 mA ısıya dönüşmez. Yani ısıya dönüşen şeyler var da, o 800 mA değil ama.

Adaptörün üzerinde yazan akım değeri, o adaptörün sağlayabileceği maksimum akımı belirtir. 1A'lik adaptörü 200mA çeken pedala bağlarsanız 200mA çeker. O kadar.

Beslediğiniz ürünün çektiği akım değerine ne kadar yakın alırsanız adaptör o kadar kolay ısınır. Örneğin 100 mA çeken pedalı 200mA'lık adaptörle beslerseniz, adaptör 1000mA'lık adaptöre göre daha fazla ısınır.

Ama sonuç olarak, sorun olmaz.

Geri