Tarzima Göre Sizin Öneriniz Nedir

arkadaşlar eskiden les paul kasa bi cort gitarım vardı ehliyeti için satmak zorunda kaldım,ama o heves o çalma isteği içimde hep var o yüzden beni fiyat olarak zorlamayacak 2.el bir gitar alıcam.Dış görünüşe çok önem veriyorum ve parmaklarım kısa ama ince,perdenin rahat ve beni zorlamamasını istiyorum.400 lira civrarında aklımda,ibanez grg 170dx,ve ibanez grg150dx var aslında 150dx renk secenekleri olduğundan gözüme daha hoş geldi(turuncu,sarı vs ) ikisi arasındaki fark nedir bariz bir fark varmıdır,genelde tatlı duygusal soloları seviyorum,slash,pink floyd,eric clapton,guns roses,metallica vs

Sizin bana önerebiliceğiniz gitar varmı veya benim düşündüklerim hakkında yorumunuz nedir bu iki gitarın farkı nedir açıklayabilirseniz sevinirim.Simdiden teşekkürler.

Müziğe icracı olarak başlamadan önce bir süreliğine (bu bir iki ay da olabilir; birkaç yıl da) daha derinlemesine müzik dinlemenizi öneriyorum. Verdiğiniz örnekteki müzisyen veya grupların soundları neredeyse alakasız denecek kadar birbirinden farklı.
Tabi şu ayrımı görmek önemli: Ara sıra hobi olsun vakit geçsin diye mi müzik yapacağız; yoksa aşk-meşk kültürüyle mi enstrümanımıza yaklaşacağız? Birinci seçeneği seçiyorsanız inanın hangi enstrümanı aldığınız veya hangi çeşit gitarı aldığınızın hiçbir önemi yok.

Dostum şimdi napıyoruz biliyor musun ? Bütçemize uygun gitarları tek tek listeledikten sonra ortalama ve birbirine yakın özellikte amfilerde deniyoruz ve içlerinden hissiyat olarak sana 'heh, işte bu' dedirteni alıyoruz.

Arastir bakin ibanez h s h dizilimi sayesinde cogu muzik turevine uyum sagliyabilicek gitarlardandir sapida guzeldir. Ancak sifir alacaksan guloengin in dedigi gibi git dene.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Müziğe icracı olarak başlamadan önce bir süreliğine (bu bir iki ay da olabilir; birkaç yıl da) daha derinlemesine müzik dinlemenizi öneriyorum. Verdiğiniz örnekteki müzisyen veya grupların soundları neredeyse alakasız denecek kadar birbirinden farklı.
Tabi şu ayrımı görmek önemli: Ara sıra hobi olsun vakit geçsin diye mi müzik yapacağız; yoksa aşk-meşk kültürüyle mi enstrümanımıza yaklaşacağız? Birinci seçeneği seçiyorsanız inanın hangi enstrümanı aldığınız veya hangi çeşit gitarı aldığınızın hiçbir önemi yok.
tabi sizde haklısınız,soundların aynı olmadığını bende biliyorum ama hep aynı tarz hoşuma gidicek diye birşey de yok,arada slipknot ta açıp dinlerim :)
gitar çalma isteği,vakit geçsin diye değilde,gerçekten istediğim için var ne kadar profosyonel yaparım yada ne kadar bağlanırım orası ayrı mevzu ama benim için bir hobi,örnek vericek olursam motorsiklete de hobi zevk için biniyorum, motorsiklete binmem için,kendimi moto gp yarışçısı olmaya adamam gerekmiyor,yada kusursuz sürmem :) yani müziği dinlemeyide,elimden geldiğince çalmayıda seviyorum,sonunda varacağım bir yol yok diyebilirim,zevk almak için istiyorum ve zevk alıyorum da,iyi ki de alabiliyorum :) gitar farketmez demişssiniz de hocam az çok müzik kulağımız var o fiyatada kulağı kirletmeyen bişey almak lazım :) 2.el bir ibanez mi,yoksa sıfır, tipi les paul custom prodan farksız 300 liralık rockson model bir gitar mı :) en azından elimiz geldiğince güzel müzik yapalım :)
Sizden bir isteğim var yorumunuz için teşekkürler
150dx ile 170dx arasında fark var mı biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim
Saygılar..

Bu tarz uçuk seçenekler olduğunda(clapton'dan slipknot'a gibi) bence en doğrusu tamamen dijital sistem yapmak. Bunu da prosesör veya vst ile aktif manyetik seçeneğinde olur. Şahsen hss veya hsh dizilimli aktif manyetikli bir gitar bakın. Emg81-85-emg sa gibi.

Geri